Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:19 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Клаусрофобиянови  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано30.09.07 10:00



Който знае нещо полезно срещу това мило усещане -клаустрофобията,моля,да ме посъветва



Тема Re: Клаусрофобиянови [re: Kuma Lisa]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано30.09.07 11:44



виж



Ego de me facio coniecturam!
(Съдя по себе си за другите!)

Тема Re: Клаустрофобиянови [re: arte]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано01.10.07 15:59



Много Ви благодаря!Това ,с цвеклото ще го опитам непременно - сигурно няма значение бяло или червено.
А иначе,срахът от затворени пространства е само едно от проявленията на клустрофобията,най често срещаното.Непоносимостта е към всяка ситуация,в която си натикан принудително и не можеш нищо да направиш.Засядала съм в открит лифт - същата работа.Пулсът мигновено удря тавана,главата бучи,пълна паника,никакъв разумен довод не влиза в съзназието.То е изцяло завладяно от непреодолимото желание да излезеш от тази ситуация на секундата,с всички възможни средства



Тема Re: Клаустрофобиянови [re: Kuma Lisa]  
Автор Tиkвичka ()
Публикувано02.10.07 09:32



На мен мъжът ми има някаква ф-ма на този страх.Като тръгнем да се гушкаме и аз обичам много да се омотвам около него и той ми споделя, че не му е приятно защото се чувства притиснат и изпитва дискомфорт, или като правим секс не обича много много да съм отгоре за да не му ограничавам движенията, същия този дискомфорт се появява и на многоооо тесни пристрансва, които му ограничават действията, започва да става нервенй да се върти наляво -надясно да пъшка,сякаш нещо наистина го души,,,,,,,

За да разсмееш Бог, разкажи му за плановете си!!![


Тема Re: Клаустрофобия-към Тиквичканови [re: Tиkвичka]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано02.10.07 10:05



Не му се сърдете.Много е неприятно да имаш подобни усещания,когато са силни е направо мъчение,но не подлежат на волеви контрол.Ако изобщо могат да бъдат отсранени това може да стане,най вероятно, чрез психоанализа.Работата е там,че не се знае нито колко време ще продължат сеансите докато се разкрие проблема/а може и въобще да не се разкрие/,нито на какъв човек ще попаднеш.В днешно време у нас във всяка една област е по вероятно да попаднеш на добър мошеник,камо ли на добър специалист.



Тема Re: Клаустрофобия-към Тиквичканови [re: Kuma Lisa]  
Автор socratt (новак)
Публикувано02.10.07 18:43



Ще стане за няколко часа работа .Максимум 3 .Познавам човек , който се е специализирал точно в тази сфера - фобии , паники и различни видове страхове .Работих при него няколко месеца така ,че съм виждал как понякога дори за по - малко от час лекува фобия.



Тема Re: Клаустрофобия-към Тиквичканови [re: socratt]  
Автор dean28 (непознат )
Публикувано02.10.07 22:54



може ли някакви координати?



Тема Re: Клаустрофобия-към Sokrattнови [re: socratt]  
Автор Kuma Lisa (Лисана)
Публикувано03.10.07 13:09



Извинявай,но как се лекува фобия за три часа.За хипноза ли говорим,или има някакъв нов,неизвестен ми метод?



Тема Re: Клаустрофобия-към Sokrattнови [re: Kuma Lisa]  
Автор socratt (новак)
Публикувано03.10.07 15:11



lЗдравей Лисана ,
от това което видях се убедих , че има няколко метода за лечение на страхови състояния, които позволяват то да е няколко часа - да не кажа минути , защото имаше и такъв случай .В САЩ има много клиники w koito отиваш сутринта и вечерта си tragwasch с излекувана фобия , като тарифата е твърда – например 500 долара , които плащаш след като те излекуват .
Ето ти извадка от една книга написана от един от най – известните съвременни психотерапевти.

Несколько лет назад работа над фобией занимала у меня час. Потом, когда
мы больше узнали о том, как работает фобия, мы провозгласили десятиминутный курс ее лечения. Теперь я свел его к нескольким минутам. Большинству людей ну очень трудно поверить, что мы можем вылечить фобию так быстро. Это действительно смешно, но я не умею лечить ее медленно. Я могу вылечить фобию за две минуты, но не могу за месяц, потому что так мозг не работает. Мозг обучается путем быстрого прокручивания паттернов. Представьте, что я предъявлял бы вам по одному кадру фильма в день в течение пяти лет. Вы бы поняли сюжет? Естественно, нет. Вы схватываете смысл фильма, только если все
эти картинки мелькают очень быстро. Пытаться медленно изменяться -- все
равно что разговаривать по слову в день.

Metoda kojto se opiswa ne e hipnoza , no i 4rez hipnoza moge.
Виждал съм и двата начина



Тема Re: Клаустрофобия-към Sokrattнови [re: socratt]  
Автор Bидa ()
Публикувано03.10.07 18:28



Може ли да преведеш извадката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.