Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:32 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Не мога да говоря със съпруга синови  
Автор gayly (търсеща)
Публикувано16.08.07 16:35



Пуснах темата в съседния клуб, но не съм убедена къде е по-подходящото място да потърся професионална помощ. Затова я копирам и тук:

От няколко месеца имаме проблеми, провокирани от факта, че на мен ми омръзна да съм в ролята на домашна помощница и безгласна буква в семейното гнездо. Когато се опитах да променя нещата - в смисъл: реших от време на време в събота и неделя да излизам, вместо да домакинствам, да се забавя след работа и вместо да се прибера в 6,15 (както са свикнали) да се прибирам в 7 - 7,15, да не готвя всяка вечер и да не пера и гладя цялото му бельо (защото на пералнята има едно копченце, което трябва да се натисне), опитах се да му обясня, че и аз имам служебни и здравословни проблеми понякога, той се нацупи ... Вече не мога да проследя хронологически какво точно се случи, но в крайна сметка той престана да ми оставя част от заплатата си (както винаги см правили до сега и моята и неговата - домакинството). След това започна да има претенции към липсата на приготвена вечеря (бях останала без стотинка), скара ми се, че съм приготвила вечеря, при условие че ми бил казал да не готвя (родителите ми бяха в къщи и не можехме да изкараме на останки от предния ден), изчезна без да ми каже че е решил да си пътува за провинцията.... скъсах се да се притеснявам.... вече си купува продукти само за себе си (и евентуално за детето), храни се сам и си мие собствената чинийка (което си е постижение в известна степен), играе на компютъра и общо взето си прави точно каквото само и единствено на него му е кеф... Не разговарям. Майка ми твърди, че трябва да седнем и да си изясним позициите, но аз не мога да си отворя устата и да разговарям с него. Просто нямам сили. И освен това имам усещането, че нямам какво да му кажа. А може би и малко се страхувам. Той винаги е бил доминиращ в семейството. В смисъл - никога не се е налагал със сила, но е страхотен манипулатор, чуството ми за вина е вкоренено дълбоко в мен и дори закъснение от 45 мин след работа ме хвърля в безкрайни душевни терзания...
Кажете ми накъде да поема. Психолог, психиатър, психоаналитик.... дайте ми някакви координати за връзка или ...
Трябва да направя нещо и за себе си и за него и за дъщерята, която въпреки че е на 16 (или може би точно заради това) е ужасно раздвоена от тази странна ситуация.

Сигурно звучи твърде банално, рутинно, ежедневно и обикновено. Така е. Не е проблемът в ежедневието ми, а в невъзможността ми да се изправя пред него и да говоря. Не само за нещата, които считам че са проблемни, а изобщо. Не мога да си отворя устата. Ужасно усещане е.





Тема Re: Не мога да говоря със съпруга синови [re: gayly]  
Автор Jumper ()
Публикувано16.08.07 18:27



Мисля, че проблема е описан доста добре... За съжаление единственото, което аз бих препоръчал, НО не вярвам, че би могло много да помогне, е да се свържете и да отидете на фамилен психотерапевт. Въпреки, че за това трябва да го направите заедно... което ми се струва невъзможно, а и имам чувството, че след първата сесия ще се появи "ами добре, отидохме, взе ни пари, а ти знаеш, как е положението с парите, и видя, че това не реши проблема" и до там... Това мисля, че ще стане, но дано не съм лош пророк.

Dum spiro spero
/докато дишам се надявам/


Тема Re: Не мога да говоря със съпруга синови [re: gayly]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано16.08.07 18:36



Ти си смела и това е първото ти предимство пред всички други които просто стоят и нищо не правят.
Според мен можеш да направиш следното нещо:
1.Опитай се да приемаш нещата такива каквито са.
2.Най-вероятно има причина за която да не желаеш да се прибираш на време в къщи.Изясни си защо това се случва.И се опитай да не се осъждаш за дребни неща.
3.Намери приятели в семейството си.Вместо да търсиш навън такива се опитай да станеш приятелка с дъщеря си.А след това и със съпруга си.Намери какво обичате да правите заедно.Разкрий се пред него.
4.Не го осъждай.На него най-вероятно също не му е лесно.Споделяй какво чувстваш и се опитай да го направиш добър приятел и съотборник.В крайна сметка в този живот ще играеш с него.
5.Ако нищо не потръгне потърси решение във вярата, добрите външни приятели.
6.Освен това една професионална помощ при лекар психолог няма да навреди на никой.Те имат опит и могат да ти дадът друго решение на различните проблеми.
Успех!






Тема Re: Не мога да говоря със съпруга синови [re: Дyxът]  
Автор gayly (търсеща)
Публикувано17.08.07 10:25



Здравейте!


Не съм смела, ако бях сигурно нямаше да имам подобен проблем.
Освен това аз нямам причина да не желая да се прибирам вечер у дома. Просто от време на време предпочитам да се поразходя по магазините преди да се прибера (а в това време фамилията е гладна и чака някой да сготви) или да се видя с приятелка на кафе.... Дълго време се лишавах от подобни дребни ежедневни удоволствия, бях се превърнала в трамвай: работа-в къщи и обратно, без отклонения от маршрута.
Аз съм приятелка с дъщеря си, доколкото това е възможно. Излизаме двете с повод и без повод, той се цупи, че го оставяме сам. А ако го водим с нас на пазар - нещата са още по-трагични, защото на него му е скучно.
Не го осъждам. Чудя се аз ли греша или неговия мързел наистина е огромен. Но дори и да е така - определено аз съм го направила такъв (или поне съм допринесла за това).
За вярата - това е една друга тема, която не искам да обсъждам тук и сега.



Тема Re: Не мога да говоря със съпруга синови [re: gayly]  
Автор .Moapeйн ()
Публикувано17.08.07 14:29



Темата си можеш да пуснеш и в клуб "Семейство", и в клуба на разведените можеш да я пуснеш ако си играеш с такива помисли ...



Тема Re: Не мога да говоря със съпруга синови [re: gayly]  
Автор Дyxът (Безмълвност)
Публикувано17.08.07 16:48



Според мен си доста интелигентна и ще намериш изход от ситуацията!
Успех!






Тема Re: Не мога да говоря със съпруга синови [re: .Moapeйн]  
Автор kъcмeт (непознатa....)
Публикувано21.08.07 03:27



Понякога на никой не му се приказва с половинката. То и на половинката не й се приказва понякога....понякога, някога се случват разни неща.
Говори с него, какво губиш? А можеш да спечелиш нали?


Успех, мацка.



Тема Re: Не мога да говоря със съпруга синови [re: gayly]  
Автор Dilqna (непознат )
Публикувано21.08.07 14:47



Ех...Боже един как не каза това за,което пита жената...
Добре...разбрахме се,4е не иска да го напуска..то беше ясно още от първото писмо.Да видим какво можем да я посъветваме за да се противопостави на тая цялата ситуация за да промени колкото може нещата.
Много е лесно да кажеш напусни го...айде то е лесно,но на чужд гръб.
Не вярвам да се чувства по-добре сама без досегашния си живот,макар и малко скучноват.
Според мен всичко е до търпение,защото както ти си зависима от него,така и той е от теб,но е свикнал да знае,че жена му ще я заболи и ще отстъпи пред ината на доминиращия до сега.
Айде стига толкова.Ми храни се сам ок..проблем с това ли ще имаш...?Иска да се погрижи сам за чинийката си...хах голяма работа.
Не ти говори...ами вържи си черна панделка... е да малко ще ти е скучно,но ще те крепи мислата,че и на него не му се малчи...то си е от темерутщината и за да те накаже.
Продължавай в същиоя дух без да се самообвиняваш за нищо,не е нужно да овеличаваш часа на прибиране с час по-късно на два..за да не си помисли,че нещата отиват на "кой ще стигне по-далеч в ината си"
Просто му покажи,че имаш нужда от забавление и няма да се примириш,все едно си на 91 и си трагнала да умираш...



Бъди упорита и не се отказвай!!!



Тема Re: Не мога да говоря със съпруга синови [re: kъcмeт]  
Автор .Moapeйн ()
Публикувано22.08.07 15:12



Мерси, мацка, ще предам





Тема Re: Не мога да говоря със съпруга синови [re: Dilqna]  
Автор .Moapeйн ()
Публикувано22.08.07 15:19



И аз съм за черната панделка, ама не с рогите напред



Като казваш, че всичко е до търпение" ... да, не може години наред да си мълчим и траем и по някое време съвсем нетърпеливо" да обявим революция и независимост ... ей такива работи можем предполагам и тук да си говорим,
знам ли.

Аами ако мъжа е от ния дето си седят на ушите? ... май не е, щом така се фръцнал, нищо му - ще му мине.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.