Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Синът ми потъва...нови  
Автор tsony6O (непознат)
Публикувано03.07.07 14:21



От доста време чета темите, с надежда да открия някакво решение и реших най-накрая да отворя тази тема. Накратко: Синът ми е на 19 години. През февруари се разделиха с приятелката си /двегодишна връзка-първа и за двамата/ и от тогава постепенно загуби почва под краката си. Не искаше да ходи на у-ще защото са в един клас, съответно не можаха да го изпитат необходимият брой пъти и нямаше оценки по 4 предмета. С много убеждения отиде на бал, а май беше грешка, но нали всеки трябва да има спомен от този ден. С много отлагания успя да се яви на 3 от изпитите и остана само един и то какъв-руски. За сега няма диплома...Искаше да кандидатства графичен дизайн, готвеше се, но спря да рисува и сега е на никъде. Ходихме на психотерапевт. Той каза, че е в дълбока депресия, която при момчетата на тази възраст е често срещана и то след такива емоции "из невиделица". Предписа "Seroxat". Не съм сигурна, че трябва да започва веднага с медикаменти. Посъветвайте ме. На ясно съм, че в първият момент всеки си казва какво пък толкова, млад човек ще му мине, но не знам какво да правя все пак трябваше сега вече да мислим за бъдещето му като кандидат студент... Благодаря ви предварително!



Тема Re: Синът ми потъва...нови [re: tsony6O]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано03.07.07 18:35



Ще се опитам да отговаря на базата на фактите от моят живот точно по това време. Когато бях на 19 години и аз бях изпаднал в подобно положение с депресия заради момиче, но все пак това по никакъв начин не се отрази дипломата ми вероятно поради високата ми обща култура. Но когато през лятото на 1997ма година нещата опряха до кандидат-студенски изпити положението стана много сериозно. Заради депресията породена от това "мое" момиче успях да взема само един единствен изпит и не станах студент. Проблемите ми в личният живот се задълбочиха през следващата година когато бях в казармата и по време на най-тежкият момент претърпял невероятно огорчение от действията на тази долнопробна курва, която не ми идваше на свиждане и се хвалеше с колко човека е спала докато аз съм бил вътре. В този момент минах през червената точка на пречупване и виждайки всичко в червено реших да действам твърдо, безкомпромистно и радикално минавайки от състояние на пълна деморализация в тотална атака по всички фронтове. Националсоциализмът и германофилството бяха основна движеша морална сила в моята психика. Твърдо и безкомпромистно реших да се превърна в силен фактор, с който хората ще бъдат принудени да се съобразяват. През следващата 1999та година заложих погрешно на грубата физическа сила и мощ като не успях да постигна нито следване в университет, нито каквото и да било финансово развитие. Работих като общ работник за 120 лева на месец, блъсках като немормален три пъти седмично и бях последна класа човек. През началато на 2000та година се наложи коренна промяна в концепцията ми като намалих храненето, увеличих кофеинът и въведох велометър след тренировка, в резултат на което се отслабнах от 92 кг на 73 кг и добих значителна умствена форма. Посредством увеличаване на централизацията, систематизацията и най-вече концентрацията успях да влезна през лятото на 2000та година едновременно в три университета като стигнах до положение АЗ да избирам къде да вляза, а не да се моля където и да е каквото и да само и само да стана студент.

Но да стана студент не ми стигаше в никакъв случай, исках да продължавам развитието на външният си вид, да натрупам известен валутен резерв без изобщо да работя, защото считам че трудът е за най-ниската класа от обществото и не си заслужават усилията в него и да размажа противниците си с пълното си интелектуално, физическо и финансово превъзходство. Финансовата основа на тези мои експанзионистични планове беше реституцията, от която се напълнихме с пари. През началато на 2001та година екзалтиран от проявено неуважение от страна на колежка към мен аз практически преставам да ям каквото и да било освен ябълки, натурални сокове, мед и понякога сирене като тренирам зверски през ден и свалям по 2 кг на тренировка. В резултат на този жесток спартански режим през февруари месец 2001ва година без капка преувеличение добих направо перфектен външен вид като на манекен изваден от класно западно списание. Но и затова ми помогаха много и парите благодарение на които не работих абсолютно нищо и можех да хвърлям хиляди левове за чисто нови маркови дрехи. Започнах да генерирам валутни запаси в едва в края на 2000та година като тогава по това време средно напредвах със смешните 120 лева на месец. Междувременно следването ми вървеше блестящо и бях един от малкото студенти, които не могат да бъдат скъсани на изпит, имат автомобил, пари без да работят и много добър даже на моменти ослепителен външен вид.

Настъплението през 2002ра година четири години след казармата продължи с пълни сили и вече враговете ми започнаха да усещат тежестта на могъществото ми и последиците от несправедливите си постъпки и арогантно поведение. Тъй като сделките на баща ми вървяха идеално и бях вече създал собствена паралелна отчетност на неговите приходи и разходи имаше дни, в които разполагах с повече от 200 лева на ден без да работя. В началато на 2002ра година за първите месеци средно пестях по 750 лева без баща ми изобщо и да предположи, че става нещо. Създавах фалшиви несъществуващи разходи, участвах некоректно в сделки и си присвоявах допълнителни приходи като отчитах всеки един откраднат лев и го обръщах в американска валута(голяма грешка, защото доларът падна). Изпитите ми вървяха със зашеметителен успех, а външният ми вид беше перфектен като теглото ми се колебаеше между 67 и 71 кг на ръст 169 см и талия 67 см. Лицето ми беше свежо, слабо и отсечено като на манекенка, обличах се в костюми, балтони и носих средно между 600 и 1500 лева джобни пари с автомобил за цяло състояние български пари по гладните времена на НДСВ. Когато въпросното момиче(бивша макенка и курва от ВИЗАЖ) ме видя просто не можеше да повярва на очите си! Ето какво прави националсоциализмът с един млад човек - от пълно деграде по кафенцата и 80 еквивалентни лева на месец през 1997ма година до стегнат немски тип националсоциалист с 1500 лева джобни без да работи, стегнато и отсечено тяло и мисъл бистра като високопланинско езеро. Очи пълни с решителност и агресия и пълна нетърпимост към всякакви социални явления. Междудругото въпросната курва беше забременяла и родила от някакъв некадърник на трийсет и няколко години и я храниха като бездомно куче във входът й. Тя сега само можеше и да мечтае за класен мъж като мен.

През следващата 2003та година ресурсите ми намаляха чувствително, изпитите станаха ужасно тежки и се налагаше да се води борба всеки един ден от сутрин до вечер за успешно продължаване на следването и финансовият прогрес. Ситуцията много напомняше на източният фронт, където немците се държат въпреки силното затягане на положението. Външният ми вид макар не толкова бляскав продължи да се държи на ниво като не допусках на никаква цена покачване на теглото и влошаване на общитя ми изглед, изпитите вървяха с цената на 300 страници дневен прочит в рамките на 12 часа, икономиката ми отбелязваше скромни резултати в сравнение с предишната година, но системата се запази и производството на учене, тренировки и генерирането на валутни запаси продължи. Докато аз бях добре враговете ми тънеха в мизерия. Най-важното нещо беше, че централизацията на информация продължи да нараства до средата на 2005та година въпреки падане на стандартът.

Изводи:

1.Задължително подкрепете синът си финансово и то в максимална степен ако трябва даже да не ядете. Той трябва да създаде свой собствен валутен резерв и да спазва стриктна финансова дисциплина. Трябва да разполага минимум с 20 лева на ден като задължително пести 15 от тях. За една година той трябва да е спестил 2769 EU. За четири години непрекъснато финансово развитие валутният му резерв трябва да надминава 10 000 EU. Не бързайте със скъпа кола, по-важно е синът ви да носи, показва и дразни хората с поне 1500 лева джобни пари. Винаги трябва да е перфектно облечен, в костюм и да излъчва стил и официалност.

2.Насочете синът си към фитнесът. Той трябва да изгради перфектно тяло и да го поддържа независимо от усилията с единствената идея да превъзхожда връстниците си. В никакъв случаи да не взема анаболни стероиди и трябва да гради тялото си натурално разчитайки на собствената си вътрешна сила.

3.Втълпете му, че от следването и висшето образование зависи неговият класов статус в обществото и, че професионалните знания водят до пари, а парите са власт и превъзходство над хората. Средство да се контролират жените и да не се повтарят такива истории.

4.Посочете му като пример Германия и това на какво са способни немците когато се стегнат. Нека ги има за пример. Бягайте далеч от всякакви леви и социални идеи и не го тровете с раковото образование на комунизмът.





Тема Re: Синът ми потъва...нови [re: FileO99]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано04.07.07 01:58



съжaлявам за синa ви, нa тaзи възраст(беше преди 2 години) и aз не се чувствaх много добре и по мое желaние отидох нa психптерaпевт , от годинa и половинa пия сероксaт, сегa някои го отричaт, други го хвaлят, aз съм много по-добре от тогaвa. вaжното е той ли е искaл дa отиде или е било по вaше желaние. сегa сигурно се затвaря и изолирa от околния свят(нормaлно е ), явно е че синът ви е по-чувствителен, обичaл е приятелкaтa си, някaк си 2 години животa му е бил свързан с нея ,сегa е сaм и се чувствa прaзен отвътре , трябвa дa нaмери някой с когото дa говори и споделя тези нещa. естествено вaжно е дa му допaдне психотерaпевтa, аз улучих точния човек за мен от първия път-просто тя ме погледнa и в следвaщaтa минутa ми кaза кaкво ми е и беше прaвa. може би синa ви не искa, но е добре той дa осъзнaе че имa проблем, може дa пише тук, дa кaже нa някой кaкво му е, той го пaзи вътре в себе си, тaкa че трябвa дa се отпусне дa го сподели дa му олекне. съжaлявам, но не мисля че ще се спрaви сaм , по-добре е дa започне терaпия, желaя ви бързо опрaвяне , a нa него много щaстие. aко искa некa пише тук, мисля че може дa нaмери подкрепa. моят приятел е изживял нещо тaковa нa неговaтa възраст и бил в болницa нa системи дори, тaкa че ви рaзбирaм, но се борете, не искaм дa ви плaшa, но щом е в дълбокa депресия нещaтa нямa дa се опрaвят от сaмо себе си. успех и ще ви стискaм пaлци!



o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si

Тема Re: Синът ми потъва...нови [re: secret_19]  
Автор tsony6O (непознат)
Публикувано04.07.07 08:39



Благодаря за съветите и подкрепата. Относно психотерапевта аз го накарах да отидем. Той не е убеден все още, че има нужда, за да излезе от това положение. Усещам, че се срамува от това. До сега винаги е бил много деен и инициативен. Самите му приятели са ми го казвали. Организираше ги да ходят да ритат футбол , за купони, по клубове, а в училище беше отличник. Сега не иска да излиза и сам си е наложил тази изолация под претекста, че не е същото както преди, че не им е интересен, че няма за какво да говори с когото и да било. Все едно е друг човек без емоции и мечти.


Насила можеш да вземеш от човек, но насила да му дадеш НЕ!!!



Тема медикаментите не са решениенови [re: tsony6O]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано04.07.07 12:02



Аз имах един мои приятел, който също изпадна в депресия заради проблеми в работата си, предписаха му медикаменти и впоследствие точно заради тях започна да взема наркотици. Почина от свръх-доза през ноември месец миналата година. Тоест медикаментите са за слаби хора, които не могат да си решат проблемите в живота със сила и финансово превъзходство. За вашият син няма да има нищо по-сладко от това да изглежда страхотно и да си кара скъпата кола пред бившата си приятелка. Но понеже виждам, че вие сте слаби хора то целият ви живот ще протече в проблеми, депресии и съобразяване с другите.





Тема абе Файлнови [re: FileO99]  
Автор TRlNlTY (fighter)
Публикувано04.07.07 16:07



загубих доста време да те изчета

явно си имал доста трудности, човек, ама си излязъл от тях с ужасно погрешни изводи... общо взето си решил, че ще избиваш комплексите с колата и парите и натривайки носа на "курвата", която всъщност е една тъжна жена в окаяно положение - и ако на такава си решил да натриваш носа, то толкова по-жалко за теб в цялото ти "достолепие", изопнато тяло или там каквото още беше...

загубил си толкова време в мерки и теглилки и толкова старание да се покажеш, докато действително сигурно си придобил идеалния външен облик,
ама отвътре... отвътре какво е във теб?

че на мен ми се вижда ужасно тъжно...





Тема а на вас мога да кажа,нови [re: tsony6O]  
Автор TRlNlTY (fighter)
Публикувано04.07.07 16:09



че сте много добра майка и като всяка такава се притеснявате за сина си, наглеждайте го, за да може да забележите дали се влошава или подобрява, но всеки е имал такива периоди на разочарования и трябва да знаете, че от тях човек излиза по-мъдър, по-зрял и по-силен отпреди, така че всяко зло за добро





Тема Re: а на вас мога да кажа,нови [re: TRlNlTY]  
Автор tsony6O (непознат)
Публикувано04.07.07 16:29



Така е знам, че това което не ни убива ни прави по-силни. Иска ми се всичко да отшуми, отлежи в душата му и сам да стигне до този извод. В края на крайщата всеки преживява такива трусове, но лошото е, че ще трябва да пропусне една година от обучението си след като в у-ще не повярваха, че не го мързи да ходи, а просто "дамата" е там. Страхувам се да прибягваме до медикаменти. Може би трябва да направя консулт и с друг лекар или да чакам... Посъветвайте ме. Няма с кого да споделям темата в обкръжението си защото всеки ме пита "Хайде ще имаме ли студент?". Не се притеснявам от ситуацията, но не виждам да има смисъл да "вдявам" на хора, които не са се сблъсквали с проблем от такова естество и съответно да ги товаря с това.



Тема Re: Синът ми потъва...нови [re: tsony6O]  
Автор rata_luna (непознат )
Публикувано04.07.07 16:32



Послушайте психотерапевта. Лекарството ще му помогне, след което ще бъде прекъснато. Пожелавам успех!





Тема Re: абе Файлнови [re: TRlNlTY]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано04.07.07 16:54



явно си имал доста трудности, човек, ама си излязъл от тях с ужасно погрешни изводи... общо взето си решил, че ще избиваш комплексите с колата и парите и натривайки носа на "курвата", която всъщност е една тъжна жена в окаяно положение - и ако на такава си решил да натриваш носа, то толкова по-жалко за теб в цялото ти "достолепие", изопнато тяло или там каквото още беше...

Изводите ми са кристално ясни. Диана ако има нужда от пари да й храня детето могла да й тегля една патка за 100 евро и после да й се изплюя на макененксата мутра. Вместо любов, брак и деца това заслужи с поведението си. Всяка грешка, моето момиче, се плаща - режеш момче с потенциал и то после майката ти разкатава!


загубил си толкова време в мерки и теглилки и толкова старание да се покажеш, докато действително сигурно си придобил идеалния външен облик,
ама отвътре... отвътре какво е във теб?


Вътре в мен остава вътрешното удовлетворение от прегазният ВРАГ




че на мен ми се вижда ужасно тъжно...

Да, но тъжно е за нея и за мизерното бъдеще на копелето й, не за мен.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.