Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Проблема в къщинови  
Автор 3eлeнЧaй (непознат )
Публикувано28.02.07 23:59



Сблъсках се с това...

Смятам, че е сериозно или иначе казано аз се виждам вече в чудо!

Когато в офиса на съпругът ми се явят напрежения и неудачи, когато има някакви проблеми макар и извън дома ни, всичко рикошира и се изсипва върху мене, у дома. Внезапно започвам да бъда обвинявана за абсурдни неща, неща за които изобщо не ми е хрумвало, че могат да бъдат изтълкувани като лошо отношение. Обвинявана съм даже за собствените си лоши мисли (евентуални такива) по негов адрес (по подозрение, че може и да имам такива!?). Съвсем естествено е мисля да защитя себе си и да отрека, но това води до по-лоши последици. Разразява се скандал (задължително), който е съпътстван от неистови крясъци и рой обвинения и... противоречия от страна на съпругът ми. Обикновено опитвам да обясня и да кажа, че това е грешно мислене, че истината е свястна, че... Но скандалът в крайна сметка завършва с моите сълзи и скъсани нерви. Едва след часове или на другото утро той се е осъзнал и се извинява за стореното ми и признава, че му е съвестно, но... Това е Ад! Не зная как да се справя и изобщо с мене ли нещо не е наред или с него!? Даже не зная каква точно помощ ми е нужна, но Помощ!!!

ПП Не знам дали това е точното място, където трябва да оставя тези думи. Ако съм сгрешила, поправете ме моля и ми посочете верния клуб, в който мога да пиша за това! Благодаря ви!



Тема Re: Проблема в къщинови [re: 3eлeнЧaй]  
Автор lonely_tears (невидима)
Публикувано01.03.07 01:14



да не кажа "къф е тоя твой мъж" ще си замълча

явно има проблем не знам другите са по-наясно




Тема Re: Проблема в къщинови [re: 3eлeнЧaй]  
Автор maycal (пристрастен)
Публикувано01.03.07 08:41



" Но скандалът в крайна сметка завършва с моите сълзи и скъсани нерви."

Според мен, доста вероятно е съпруга ти подсъзнателно или дори съзнателно?(малко вероятно) да цели именно това-да ти "скъса нервите".Обяснението може да е следното: когато неговото благоплучие не е добро, а твоето общо взето добро, той ,намирайки се до теб, чувства дискомфорта си още повече, затова има необходимост(малко патологича!??) да ти разбие благополучието за да "слезеш" на неговото ниво и така той да се почувства по-добре.Когато някой има неблагополучия, изглежда, винаги, или често, има подобни пориви, но ако компенсаторните му възможности, морала, интелигентността и духовността му са на ниво, повече или по -малко неутрализира тези си пориви, явно съпруга ти на моменти не се справя добре в това отношение, а може би и ти го провокираш с нещо!
Според мен ,може би вътрешно, в себе си трябва частично да се разграничиш емоционално от съпруга си , да прекъснеш това мостче, чрез което се осъществява тази твоя деструкция, тази малко ненормална симбиоза...Риска е, че може да се отчуждиш прекалено от съпруга си , но това е положението-без рискове и жертви не може, още повече, че така или иначе си носиш своя кръст и сега.Вероятно има и други възможности и начини положението да се подобри-донякъде или изцяло!





Тема Re: Проблема в къщинови [re: 3eлeнЧaй]  
Автор rata_luna (непознат )
Публикувано01.03.07 09:35



Потърси помощ от психолог. Каквото и да те посъветвам, няма да ти помогна. Желая ти успех.



Тема Защонови [re: 3eлeнЧaй]  
Автор nbb (весела)
Публикувано01.03.07 13:04



не опиташ друга тактика - да не се защитаваш, а да излезеш от стаята и да го оставиш сам да си приказва ?





Тема Re: Проблема в къщинови [re: maycal]  
Автор lonely_tears (невидима)
Публикувано01.03.07 13:52



В отговор на:

да ти разбие благополучието за да "слезеш" на неговото ниво [\quote]
туй не ми се връзва с понятието семейна близост

Say Somethin

Тема Re: Проблема в къщинови [re: lonely_tears]  
Автор maycal (пристрастен)
Публикувано01.03.07 14:22



"да ти разбие благополучието за да "слезеш" на неговото ниво [\quote]
туй не ми се връзва с понятието семейна близост"


Тава трябва да ти се върже с понятието патологичен тип на семейна близост, симбиоза!





Тема Re: Защонови [re: nbb]  
Автор maycal (пристрастен)
Публикувано01.03.07 14:25



"не опиташ друга тактика - да не се защитаваш, а да излезеш от стаята и да го оставиш сам да си приказва ?"

Може би няма да и оставят избор-просто докато не и "скъсат нервите" ,може би няма да се откаже съпругът и, пак с уговорката, че тя може би го провокира!?(което не значи непременно,ако е така, че причината, вината е в нея!)



Тема Re: Проблема в къщинови [re: maycal]  
Автор 3eлeнЧaй (непознат )
Публикувано01.03.07 16:46



Благодаря, че ме изчете! Значи все пак съм намерила подходящото място.
...
"...Когато някой има неблагополучия, изглежда, винаги, или често, има подобни пориви, но ако компенсаторните му възможности, морала, интелигентността и духовността му са на ниво, повече или по -малко неутрализира тези си пориви, явно съпруга ти на моменти не се справя добре в това отношение, а може би и ти го провокираш с нещо!"

Размишлявала съм върху това. Защото, както по-горе споменах тези изблици са в моментите, когато съществува неудачата отвън. В другото време, когато нещата са добри, аз не съм по-различна, нито като поведение, нито като отношение.
Затова и така неподготвена се оказвам, когато избухне скандалът, защото всичко е както обикновено, нормално. Но внезапно (когато някъде нещо закуцука или просто някой го е засегнал) всяко мое действие, дума, поглед, даже предполагаема мисъл започват да го дразнят. Знаеш ли, това прилича, като да ти зашлевяват шамари на неравни интервали. Просто не знаеш кога е точния момент... А да се живее постоянно нащрек, че това ей сега може да се случи е действително Ад.

Не разбирам какво означава: " ...трябва частично да се разграничиш емоционално от съпруга си , да прекъснеш това мостче, чрез което се осъществява тази твоя деструкция, тази малко ненормална симбиоза.." Ако ти се намира време, моля да ми обясниш!

Благодаря още веднъж!



Тема Re: Проблема в къщинови [re: lonely_tears]  
Автор 3eлeнЧaй (непознат )
Публикувано01.03.07 16:50



Да, аз просто вдигам рамене, защото не мога да намеря смислено обяснение. Преди решавах, че е просто изблик на нерви (знаеш, всекиму се случва да избухне, когато е притеснен), но това се повтаря при него абсолютно всеки път, когато той има проблем (извън дома ни).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.