Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:59 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Тема имаме ли право да се чувстваме "разочаровани"??...  
Автор lullaby (blackeyed)
Публикувано24.03.07 19:25



по принцип не съм си позволявала да се чувствам така. но сега (не буквално, но днес) един човек ме накара наистина да се почувствам така (не, joan не си ти, макар че беше brutal си имаш своите основания, можеш да се сетиш обаче за кого говоря - да, винаги за него става въпрос, винаги...досега).
Да, стана ми наистина гадно - може защото самият ми хороскоп за деня е от гаден по-гаден (нямам предвид от вестник, имам предвид за мойта дата и час на раждане, по случайност днес си го погледнах и съвсем точно ебати). иначе Ок съм си, ама имам ли право?! да се чувствам разочарована, де!!??? щото аз познавам човек, който е нонстоп разочарован от мен и затова вероятно аз не приемам това чувство или така се опитвам. но да обичаш някого и той демонстративно да... абе оставете, но за пръв път може би в живота ми се прочувствах буквално и точно разочарована. сигурно съм била твърде очарована преди тфа, нали?

обаче имам ли право? по принцип човек има ли право? общо взето не ми се търсят обяснения защо, но като тема ми е интересно - не се хващайте за моите уточнения, а само за въпроса, зададен в заглавието, нали клубът е все пак Психоанализа - хайде да разнищим раз-очарованието?



Тема Re: имаме ли право да се чувстваме "разочаровани"??...нови [re: lullaby]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано24.03.07 20:09



Нямаш право по принцип. Нямаш право de facto и de iure.

Не си разочарована, защото си била очарована. Разочарована си защото си вложила високи изисквания и очаквания, защото имаш претенции.


Бих те посъветвал да не се занимаваш с глупости като психоанализата ами да си живееш живота



Поздрави
Господина



Тема Re: имаме ли право да се чувстваме "разочаровани"??...нови [re: Sahib]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано03.04.07 13:01



Разочарованието не е право, то е реакцията ни на неприятно за нас несъответствие между очакванията ни и реалността. То е доста тясно свързано с нашето Его.

Може действителността да ни поднесе нещо неочаквано хубаво. Тогава пак има несъответствие нежду очакване и действителност, но то не поражда разочарование, а радост. Никой не е разочарован ако спечели 2 000 000 с един единствен пуснат тото фиш, или ако е изкарал изпита, след като е научил само два въпроса от 90 в конспекта. Ако обаче пуснеш 2000 фиша и не спечелиш нито лев, или си научил 88 въпроса, а те скъсат заради два ненаучени, няма как да не изпиташ разочарование.

Това ли питаше?



Елате си узнете лордот!

Тема Re: имаме ли право да се чувстваме "разочаровани"?нови [re: Duchessa]  
Автор jane_to (новак)
Публикувано03.04.07 22:52



Имаме право на всякакви реакции, нали затова сме хора несъвършени - да се учим, да изучаваме реакциите си, ако можем (какъв разкош за някои успели

) - да ги контролираме.
Пък Егото - тва е една много хитра гадинка и ако за миг се разсеяш - току виж те яхнало и си прави с теб каквото си иска....Та някои (май и аз съм сред тях ) цял живот ще се борят с него като свиня с тиква.



Teach me laughter, save my soul ........

Тема Re: имаме ли право да се чувстваме "разочаровани"?нови [re: jane_to]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано04.04.07 12:11



Абсолютно съм съгласна с тебе!



Елате си узнете лордот!

Тема Хороскопите, астрологията са една много противнанови [re: lullaby]  
Автор maycal (старо куче)
Публикувано04.04.07 19:09



история!Впрочем защо пишеш "тфа" вместо "това"-грешка при писането ли е или някакъв вид жаргон!?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.