Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Проблема в къщинови [re: ПЪTниk]  
Автор Duchessa ((аферистка))
Публикувано02.04.07 13:08



Като филисофска постановка, казаното от теб ми харесва. Но има още един аспект, по който ми се иска да чуя твоето мнение:

Ние не се раждаме еднакво развити във всички сфери, които ти описваш. И често се събираме с партньори, които имат различни нива на развитие от нашите - било по-високи, било по-ниски. Един по-ниско развит в духовно отношение индивид би изтълкувал липсата на отговор на неговата агресия като покана да увеличи агресията. Моят жизнен опит ми показва, че винаги трябва да покажем на другия докъде се простира толеранса, на който може да разчита, както и той трябва да ни каже същото за себе си. Еда тогава, с общи усилия може да се постигне някаква степен на хармония, която се гради на равновесие на всички нива. Ако липсва желание за разумни компромиси от едната или и от двете страни, всичко рухва.

Има хора, които използват най-близките си като отдушник на негативните емоции, натрупани във взаимоотношенията извън дома, и намират това за естествено. За съжаление, това не е рядкост. И ако тяхната агресия в семейството надвиши разумните граници? Смяташ ли, че безропотното понасяне на агресията ще я премахне?

Щото аз - не...

Елате си узнете лордот!

Тема Позволявам си,нови [re: Duchessa]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано02.04.07 22:04



да ти отговоря, докато се появи в нета този,към когото си задала въпроса си.

. Той привежда чудесни примери .

Ако имаш в предвид външно -"безропотното понасяне на агресията", а вътрешно да вриш и да се косиш, то смятам, че няма да помогне.

Но ако вътрешно успееш да приемеш, асимилираш това поведение(в случая агресия) , а външно отреагираш според случая и момента - то ще се обезмисли подобно поведение, ще се обезсили агресията.

Макар и тереотично да ми е ясно, на практика, аз често ги бъркам вътрешно и външно поведение и си плащам за това,че разменям местата им.

Време е


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.