Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Животът ми не струва...нови [re: lonewolf]  
Автор Sertt ()
Публикувано04.02.07 23:58



Пич, знаеш ли, че аз май имам същия проблем като тебе. При мен се проявяват симптоми много сходни на тези, които ти си описал. Например, и аз забравям често имена, дати, и аз много "ъъъ-кам", и аз се чувствам много често като пълен парцал без да има някаква основателна причина за това. Разлика има може би в това, че аз имам приятелка, но общуването ми с нея не е пълноценно или поне не такова, каквото искам да е. Сега се сетих и за друго сходство - и аз спортувам като теб активно, като според мен това е подсъзнателно търсене на някаква себеизява, която не може да намери своя еквивалент в социума, нерядко и аз се чувствам "отблъснат" или по скоро непълноценно приеман от хората. Също така много често проявявам слабост на характера, мекушавост, глуповатост. Интересното е, че мога да се погледна отсрани, не ми липсва себеирония, даже напротив, но "противоотрова" за това според мен хронично психическо заболяване не съм намерил. По скоро някакви временни серуми, временни психически настройки, които са били ефикасни, но при първото най-малко разклащане на лодката, при първата загуба на концентрация и дисциплина всичко рухва и аз пак изпадам в дупка. Другото странно нещо при мен е, че никой на пръв поглед не би си помислил, че мога да имам такива проблеми, но както знаем всички, нещата никога не са такива, каквито изглеждат и никога не изглеждат такива, каквито са.
Неведнъж съм си правил автоанализ, не съм ходил на психоаналитик, но лошото е, че не мога да стигна до същността на проблема. Имам нещо наум, някакви докгадки, предположения, но до там. Ще ги споделя и надявам се споделеното да се обсъди и да си бъдем полезни един на друг.
Възможни причини според мен може да са:
- голяма изневяра на самия себе си някъде в миналото, която може да е станала както волно, така и неволно при моментна или продължителна тотална загуба на достойнство и/или базисно самочувствие. Също така това свързвам и със свръх очаквания от самия себе си, както и прекалена самокритика.
- продължителна липса на удовлетвореност, на онази истинската удовлетвореност от себе си и от своите дела, която е храната на здравото самочувствие, душевната хармония и светоусещане.
- някъде тук се появява и липсата на достатъчно силна воля за овладяване на възникналия процес.
- в следствие на което (загубата на самочувствие) постепенно губиш вяра в себе си и като най-неприятен резултат от целия процес: и самия себе си. Това променя мисленето и личността - спомените стават все по-бледи поради "ножицата" >) в самочувствието и мирогледа сега и преди. Изживяването на настоящето става все по-непълноценно поради психическата дисхармония. Бъдещото се превръща в мъглява илюзия. Изобщо съществуването се пропива с неяснота, колебливост, себесъжаление, депресия...
- като част от верижната реакция се отключват комплекси, които се преекспонират неколкократно, появяват се също и съществени изкривявания в мисленето, в общуването с хората, в отношенията с тях и тн..понякога в ценностната система и ако не се вземат мерки навреме, бавно и сигурно се спускаме по нанадолнището и никой не може да ни помогне, ако сами не си помогнем.

Трябва да има още куп други причини..Според теб какви могат да са те?
Методи, които до момента намирам за ефикасни са:
- намиране на себе си, правейки си ретроспекция на живота и преоткривайки някогашните си желания, мечти, очаквание, а също така светоглед, самочувстие. С една дума връщаш се там, където нещата са изглеждали добре и ти си се чувствал комфортно.
- преосмисляне на някои ценности
- преодоляване на задръжки и комплекси
- позитивно мислене - банално, но помага
- идеята да помагаш на другите и да не ги съдиш (това засяга предразсъдъците) и изобщо комлексна промяна на отношението ти към хората, така че да се чувстваш част от цялото, от света. (много ефикасен метод)
- търсене и намиране на "role model", т.е на човек или личност, които ти е най-близък до самия теб и би могъл да ти бъде модел на подражание.
- овладяване на волята, прилагането и и поддържането на жестока дисциплина. (най-трудното)
- преосмсляне на собствените си желания, конкретизирането им до постигане на пълна яснота. Визуализация на мечтите си.
...
ще спра до тук. Това е моя опит в намирането на "лек" за състоянието ми. Сподели и ти нещо. Коментирай. Дано това ни бъде от полза. Аз изчетох всички по-горни постове и намерих много ценни съвети...





Тема Re: Животът ми не струва...нови [re: Sertt]  
Автор turned_off (невидима)
Публикувано13.02.07 01:38



кажи какъв е този автоанализ има ли схема в нета как се прави?




Тема Re: Животът ми не струва...нови [re: lonewolf]  
Автор icedevil (baron fon)
Публикувано13.02.07 14:04



хей приятел ти си един от мнозината щасливци ,но не го осъзнаваш
виж: http://istini.baxlash.org/



Тема Re: Животът ми не струва...нови [re: lonewolf]  
Автор rata_luna (непознат )
Публикувано23.02.07 09:17



Многогодишно пътешествие около самия себе си, около своите страхове, около своите състояния, своите проблеми. Глуха безнадеждна отбрана. Липса на активност по отношение на света, на хората. Позицията ви е позиция на страдащ, ролята - роля на "меланхолик". Именно с тази роля вие се превръщате в черен генератор и пробуждате към себе си съответното отношение. Потребителска позиция, която си отмъщава именно на вас. Трябва да се научите поне за един час през деня да забравяте за себе си, при който вие за себе си не сте цел, а средство. Ако общувате повече, изразявате симпатията си към другите, това е единствения начин да станеш симпатичен.





Тема Re: Животът ми не струва...нови [re: lonewolf]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано23.02.07 21:20



Ти си глупак/чка!

Очакваш от живота, хората и т.н. И най-лошото е, че поставяш условия.

Хайде сега спри, огледай се, помисли какво си видял и продължи.



Тема Re: Животът ми не струва...нови [re: Sahib]  
Автор vret7 (walker)
Публикувано24.02.07 04:23



Sahib,ти би трябвало да знаеш че поставянето на 'оценки' не е много умно също

нищо лично....просто



Тема Re: Животът ми не струва...нови [re: vret7]  
Автор nepozznatt (непознат )
Публикувано25.02.07 00:04



sahib e edin bokluk



Тема Re: Животът ми не струва...нови [re: lonewolf]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано26.02.07 05:12



Защото не си направил нещо, което да е измъкне от това състояние. Защото явно нямаш желание. Стегни се! Всеки се бори, ти не си различен.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар

.

Тема Re: Животът ми не струва...нови [re: vret7]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано26.02.07 23:39



Хм



Мне по принцип не обичам да давам оценки. А и аз умен не съм

Направих това, за да постигна целта си. Целта ми беше да разтърся обекта от унеса...



Тема Re: Животът ми не струва...нови [re: Sahib]  
Автор vret7 (walker)
Публикувано27.02.07 02:30



Добре

...и аз така помислих,ма да си кажа,пък 'обекта' кой го знаеотпрашил е нанякъде,бе важното е да се пробва...пък дали става както очакваме,незная..рядко май.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.