Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:02 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пристрастяване към ядене?нови  
Автор karmen (optimist)
Публикувано24.11.06 21:26



Може ли да получа някъде помощ за справяне с подобен проблем

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Пристрастяване към ядене?нови [re: karmen]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано25.11.06 09:31



Като ти се ЯДЕ- ЯЖ!
/ве4е не са на мода клъощавите жени и мъже/
2. коии или, ком какво ти се е отворил "апетита" ../а, апетитен/а ли си??/

Редактирано от koбpaO8 на 25.11.06 12:07.



Тема Re: Пристрастяване към ядене? [re: koбpaO8]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано25.11.06 10:44



Апетитна? Колкото две апетитни съм. Има няма 110 кг. Освен това проблема ми е здравословен. Трябва да отслабна не от суета а за да живея. Последните 10 кг качих последната година след спиране на цигарите. Преди това напълнях със влизането в критическата възраст. Опитах да прилагам диети, сваля 2кг , но след това ме обхваща вълчи апетит, непреодолимо желание да ям и най-вече непозволените храни. Не ми се яде пилешко месо, а кюфтета и шаренички меса. Яде ми се баница. Умирам за баница. Справих се с цигарите, но с лакомията не мога. Трябва ми някаква допълнителна помощ, или медикаментозна или психиатрична.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Пристрастяване към ядене?нови [re: karmen]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано25.11.06 12:17



110 кг.казваш-няма страшно,стига да имаш желание ще станеш на 90 кг./добре ли е.../
сега сериозно:
1.никакво сладко-поне 6 месеца.после може да си хапваш колко ти душа иска,не се "лепи".Това съчетано с ходене пеш-3 км. ти е достатъчно всеки ден.
2..ръжен хляб- едно хлебче за 2 дни.
3. по 1 кг. киви на ден,редуваш го/и с /на следващия ден/ с 3-4 грейпфрути, после 1 кг. ябълки..и така 1 месец.
4.по чаша две червено "френско" вино на всяко ядене.
Давам ти гаранция за пролетта ще си супер.
п.п. за френското вино,може да го замениш с българско-въпрос на "вкус"-
разбирай секс.



Тема Re: Пристрастяване към ядене?нови [re: karmen]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано25.11.06 12:17



Кармен,

трайното отслабване се състои в това да промениш начинът си на живот. Това вкючва намаляване на дневния прием на енергия, но не само... Задължително трябва да се захванеш със спорт!

По отношение на храната - спазвай следните правила:
1. Определи дневната си дажба и я консумирай на колкото можеш повече части, поне на четири. По този начин след време организмът ти ще придобие по-висок метаболизъм, тоест ще може по-лесно да усвоява храната.
2. Избягвай мазните банички, кроасанчетата, дюнерите, пиците, и всички полуфабрикати, сандвичи и т.н.. Ако можеш да си го позволиш, храни се със сготвени манджи (супи, яхнии, и т.н...).
3. Пий 2-3л вода на ден, и не по-малко!
4. Месо: предимно пилешко и говеждо, но като цяло - колкото се може по-малко мазно!
5. Яйца: задължително по 1 яйце на ден, и не повече (примерно на закуска с някакъв зеленчук)!
6. Мляко: кисело мляко, не повече от 2%, всеки ден по 1 кофичка!

За спорта:
1. Прави сутрешна гимнастика всеки ден! Не се притеснявай от погледите на околните, ако има такива.
2. Запиши се на спорт! Най-добрия спорт за отслабване е плуването, на второ място поставям кросът; като цяло, всеки един спорт е по-добре от нищо, но ако можеш да си го позволиш, плуването е най-доброто.
*За плуване:
-можеш да започнеш с тренировки 1-2 пъти седмично. В началото ще трябва да заучиш техниката (ако не я владееш отпреди това). Препоръчвам кроул, но и бруст ("жабешката") върши работа. Плувай по 1 час на тренировка, не ти трябва повече. Да кажем, първия месец може да плуваш 1 път седмично. От втория започваш 2 пъти седмично, и задържаш така в продължение на 3 месеца.
- по нататък е добре да увеличиш интензитета плавно, през 2-3 пъти седмично, докато след половин година да речем ще можеш да плуваш 3-4, че дори и 5 пъти седмично. Да кажем, в месеци 4-6 плуваш 3 пъти седмично, и после започваш по 4 пъти.
*За крос:
-кросът е да кажем, 200% по-лош избор за твоя случай, понеже тежиш много и съответно натоварването върху ставите и сухожилията ще е огромно. В най-добрия случай, от кросът ще станеш много яка, тоест физически силна. И все пак, това е по-добре от нищо.
-в началото 1 път седмично, в продължение на 2 месеца.
-месеци 3-6 - 2 пъти седмично.
-по нататък.. 3 пъти седмично, но не повече!
Ако успееш да стигнеш до 3 пъти седмично, мисля, че това е достатъчно и няма нужда да увеличаваш тренировката.
*И за плуването и (особено) за кросът:
-винаги, абсолютно винаги прави разгрявка. Това ще рече да направиш 15 минутна гимнастика.
-и пак, винаги, абсолютно винаги не започвай тренировката с максимален интензитет, ами отчно обратното - започни с най-лек ритъм. Плавно увеличавай натоварването така, че по средата на тренировката да си достигнала оптимален ритъм (120-140 удара в минута на сърцето, не повече!). В третата четвъртина от тренировката плавно намалявай темпото, и в последната - лекичко, и бавно темпонце.

Еми... това е. Просто трябва да започнеш. Учи се от другите, участвай във форуми, споделяй за проблемът си. Успех!



Тема Re: Пристрастяване към ядене?нови [re: koбpaO8]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано25.11.06 18:30



Вярвате ли в Господ и в дявола? Вярвате ли ми , че усещам наистина като намеса на дявола в моето хранене. Много добре знам какви храни трябва да ям, но не, на мен ми се яде точно това което не трябва и то неистово, не мога да се въздържа.
Навремето баща ми беше 124кг. Беше висок и всъшност само шкембето му беше в повече. Ходи в Китен 45дни на отслабване. Върна се 90кг. След 1г си направиха среща групата от Китен. Всички бяха качили повече кг от колкото са били. Само баща ми си беше запазил теглото. Той беше лаком чревоугодник (няма на кого да приличам а?) и си готвеше сам това което са им давали в санаториума. Ядеше по една печена кокошка , от обяд до вечерта. Една тава печена риба около два,три кг., пак за един ден. Това обаче без грам сол. Така, че на теория знам какво трябва да ям или да не ям. Лошото е , че не мога да го изпълня. Казвам си : само днес по изключение и от утре започвам диетата. Аз не ям защото съм гладна, а защото яденето ми доставя удоволствие. Това е пристрастяване към храната, както алкохолика към пиенето. За това смятам, че имам нужда от психотерапевтична помощ. Ако успея да направя нещо ще ви се похваля. За сега ще очаквам още съвети и в най-скоро време ще взема решение и ще започна да действам

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Пристрастяване към ядене?нови [re: karmen]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано25.11.06 21:10



По моему,щом е такава работата ЯЖТЕ СИ каквото ви се яде.ако не ви пре4и
на вас самата/ият,а...който не ви харесва той няма вкус.
Но наистина има резултат ходенето пеш и плодовете-другото е вятър работа.
п.п. дали вярвам в бог и дявола?
и от двата ми рода има свещеници, не съм фанатичка-.вярвам, че всичко се връща
и доброто и злото,има ерархия при боговете,нали е 'както на земята така и на небето"..май езичник съм по душа.....
2. колкото до пианиците-пиенето е благословено,пианството-проклето.искам да кажа ,за да стане човек пианица има ПРИЧИНА.
поздрави..



Тема Re: Пристрастяване към ядене?нови [re: karmen]  
Автор Ariella ()
Публикувано25.11.06 21:57



не знам дали си чувала, но яденето може да замести любов, нежност, гушкане, приемане..а колкото повече натежава тялото, толкова по-малко има желание в околните да проявяват нежност..

права си, че пристрастяването към храната е като алкохолизма, но психотерапията не може да помогне много и на алкохолик, който не е решил твърдо че спира, освен ако не го е страх за здравето..теб нещо те е стреснало, но още не чак толкова, че да го вземеш на сериозно..
личи си по начина, по който описваш как си е готвил баща ти, ти си заучила този начин на доставяне на удоволствие с храната от него, той сигурно го е представял като ценност- да цениш хубавата храна, да я приготвиш с мерак, да я поднесеш и да и се наслаждаваш продължително..
в това няма нищо лошо, но зависи в какви количества..
може и баница да ядеш, но я раздели на малки хапчици, които вкусваш с наслада и държиш дълго в устата си, преди да ги глътнеш..
не се нахвърляй на храната с големи хапки, баща ти не би одобрил това, нали??



но ако искаш- може и психотерапевт да си потърсиш, той зависи какъв е, може да те изслушва благо или да използва някакви техники, не знам, опитай, има вероятност и да се получи..

Kакто спокойствието е измамно, така и безпокойството..

Редактирано от Ariella на 25.11.06 22:05.



Тема Re: Пристрастяване към ядене?нови [re: karmen]  
Автор lullaby (blackeyed)
Публикувано26.11.06 02:40



Помощ можеш да получиш единствено от себе си. Защото проблемът е вътре в теб.
по принцип зеленчуци, също плодове може например портокали

и чист белтък - предварително трябва да си знаеш макс. допустимо, но можеш да ядеш и по-малко, както се чувстваш. Не прекалявай с лишенията впрочем, защото ще видиш, че резултатите идват лесно стига обаче да си сериозна.
Хубавото е (това истински психолог разказваше, че го е казал на пациент на една лекция), че ще дойде ден, в който ще се изумиш от себе си - няма да е утре или след месец или 5, но стига всеки ден да постъпваш правилно, да действаш по план, този ден ще дойде и удовлетворението си струва всички усилия, а да ти кажа стаа въпрос за навици, които се градят постепенно в прогрес. Успех, стига да искаш да успееш - психотерапия не ти трябва. А за 7те смъртни гряха чувала ли си?! Това не е работа на паднал ангел, а изкушение, на което си се отдала. Пълното въздържание също не е хубаво, не ме разбирай погрешно - всичко с мярка



Тема Re: Пристрастяване към ядене?нови [re: karmen]  
Автор Angun (непознат )
Публикувано27.11.06 02:43



Изглежда, че ти си много добре информирана за това какво трябва и какво не трябва да ядеш. Аз лично също имам този проблем, но със шоколада и много бих искала да се спра. От моя личен опит знам, че това което помага за откъсване от навика е намирането на някакво друго занимание. Необходимо ти е нещо да те държи заета, така че мисълта ти да бъде другуде и да не се сещаш за храната. Измисли нещо, което би могла да правиш, за да те държи далече от хладилника и кухненските уреди!!!
Успех от мен!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.