Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Ха сега де !нови  
Автор nbb (весела)
Публикувано02.11.06 11:13



Вижте







Тема Видях.нови [re: nbb]  
Автор Trendi ()
Публикувано02.11.06 13:06



Не мога да кажа, че съм съгласен с написаното. Никакъв нет не може да замести живия контакт. По-скоро той може да доведе до депресивно състояние или да обостри налично такова.

Е, поне е нещо атрактивно и страва за чешене на езиците.





Тема А с психиатринови [re: Trendi]  
Автор nbb (весела)
Публикувано02.11.06 13:26



контактувал ли си ? Покрай работата съм се срещала с четирима - двама мъже и две жени. Мога да ти кажа, че единият мъж, поне според мене, беше готов пациент за отделението.

С другия може да се говори, но до консенсус не стигнахме. С жените си поприказвахме добре и са по-склонни да ползват и други методи освен прословутите лекарства. Чакам утре да дойде колежка, която от месец ходи при едната психиатърка, да видя дали е успяла да я излекува от пристрастяване към един от често споменаваните в този клуб медикаменти.
Пък аз вярвам на написаното и често съм спорила в клуба, че нетът помага. Явно зависи от човека и от настройката му.



Тема Re: Видях.нови [re: Trendi]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано02.11.06 14:51



...абе ти си голям философ винаги...и все от последна инстанция се изказваш...професионално така да се каже


ми то, който не иска сам да си помогне и да се отърве от депресията и 100 живи контакта да му предложиш пак нищо не може да му помогне...
моят опит друго показва..., че нета...и то не специализираните сайтове, а разговори с добри и умни хора тук са ми помогнали много повече от всичко друго...
btw...а ти що си тук, м?



Тема Re: А с психиатринови [re: nbb]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано02.11.06 15:00



...абе, тези хора не разбраха..., че всичко е в нас..., и като ми каже някой..."искам , ама...не мога"...направо откачам..., щото вече съвсем сигурно знам/от личен опит/...че искам ли наистина нещо няма "не мога", въпроса е да преценим първо дали ни се полага това "нещо"..., дали сме избрали правилния път да стигнем до него...и дали сме готови да палтим цената/щото нали знаеш, безплатен обяд няма ;-)/...ей тези три неща налице ли са, няма - няма...
въпроса е дали понякога не ни е по-удобно да сме депресирани..., и така си мислим и се опитваме да накараме другите да ни дадат от тях това, което с много по-голям успех можем да дадем ние на самите себе си..., че и за другите да остава...


в особено настроение съм...малко поразбудена...личи ли ми много?



Тема Re: А с психиатринови [re: nbb]  
Автор Trendi ()
Публикувано02.11.06 15:33



Моите познати ме смятат за луд. Аз много често съм в нета, но те продължават да си мислят, че съм луд. Значи на мене нета не ми помага.

Имам под ръка роднина психиатър. Той също мисли, че съм луд. Ама и той е като нета.

Давай идеи за други заместители на докторите и на нета.



А сега сериозно - лично аз не вярвам на никакви доктори и на нета. Според мене от депресията човек излиза единствено сам по някакъв начин и ако междувремено е лапал хапчета то не те са му помогнали. Наличието на други хора около депресираната личност само помага, но тяхното присъствие зависи единствено ако депресираният човек ги допусне в обкръжението си.

Ако ти си доктор не се засягай - нищо лично.

Със здраве, късмет и ... другото си го намисли сама!



Тема Re: А с психиатринови [re: CъH]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано02.11.06 21:24



въпроса е да преценим първо дали ни се полага това "нещо"...

От кого да ни се полага?



Тема Re: А с психиатринови [re: Trendi]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано02.11.06 21:26



Бре колко умни хора имало около тебе... да не поврява човек... то ти така и правиш, де - не им вярваш.



Тема Re: А с психиатринови [re: Marina]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано02.11.06 23:32



...оооо, Марина..., здрасти, как си?...

...опитваш се да ме "заковеш" ли?...мооооже..., търпеливо си чакала...

От кого да ни се полага? обаче е некоректно зададен въпрос...
...в случая аз съм имала пред вид основата на будистката философия, че "нашите желания са извор на всичките ни страдания"...,
та не мислиш ли, че понякога желанията ни са крайно неоснователни, неосъществими или не искаме да платим "цената" ...и това ни създава повечето проблеми и депресии...?



Тема Re: А с психиатринови [re: CъH]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано03.11.06 09:11



Да, съгласна съм, че желанията ни понякога са неоснователни не искаме да платим цената и това може да доведе до проблеми. Но това никак не отговаря на предишния ми въпрос. Не разбирам какво значи да ни не полага нещо. Това можеш ли да ми го обясниш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.