Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:51 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: А с психиатринови [re: valenty]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано05.11.06 11:14



Ето на този етап вдигам ръце и се отказвам от спора.
Ето това имах предвид, ПЪТник като ти обяснявах защо не пиша в клуба.
Проследи ни диалога и се надявам да ме разбереш. По-добър нагледен пример и да исках нямаше да мога да ти дам.



Тема Re: А с психиатринови [re: Marina]  
Автор valenty (новак)
Публикувано05.11.06 11:28



Не мисля,че е коректно в обръщението си към мен да призовавш ПЪТника да вземе отношение към нас двете.
Иначе уважавам мнението ти да се откажеш от спора въпреки неразбирането ми на мотивите ти.
Лек ден ти пожелавам





Тема Re: А с психиатринови [re: valenty]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано05.11.06 11:34



О, не, не. Не го призовавам да вземе отношение.
Призовавам го да прочете диалога, защото той илюстрира нещо което тъкмо му обяснявах.



Тема Re: А с психиатринови [re: Marina]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано05.11.06 13:35



Въпроса ми бе поставен съвсем сериозно, защото съм чувала хора, които не правят разлика и не знаят как да постъпят, когато имат поблем. .
Освен това ми се струва, че все още е непривично да се търси такава помощ. Едва, когато нещата наистина станат много сериозни се стига до помощ и тогава вече е доста късно.
Сега като се замисля направо не съм чувала някой да казва - ..."чувствам се депресиран и ще ида при джипито да ми даде направление за специалист..."
Искаше ми се просто разговора да тръгне в посока, в която да се поощрява навременното търсене на такъв специалист. Още повече, че съм напълно съгласна с твоята теория, а не с тази на опонента ти.





Тема Re: А с психиатринови [re: lumixx]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано05.11.06 14:29



Добре, ето разговор в тази посока: когато имате проблем с който не можете да се справите сами и който е в сферата на когнитивните ви умения, на емоциите, на междуличностните отношения, на цялостното ви усещане за света - обърнете се към психотерапевт. Може да се обърнете и към личния ви лекар, той би трябвало да ви насочи към психотерапевт. Много често психотерапевта се обръща към психиатър за съвместна работа. Психиатърът е лекар, психотерапевтът не е. Това е оснвноната разлика. Има още много разбира се.
В много случаи обаче най-доброто за клиента е да се работи едновременно и с психиатър и с психотерапевт. Например при тежка депресия трябва да се пият лекарства. Медикаментозното лечение се приписва и контролира от психиатър, но ако успоредно с това с болния работи и психотерапевт успешното лечение е много по-вероятно. Има случаи в които психотерапевта е почти безполезен за разлика от психиатъра. При един шизофреник обострено състояние психотерапевта нищо не може да направи ако не поради друга причина поне поради тази, че клиента е некомуникативен.
Още много неща мога да напиша. Обаче не вярвам, че ще променя на някого отношението към терапевтите и психиатрите с тези си писания.



Тема Re: А с психиатринови [re: Marina]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано05.11.06 16:34



Много ти благодаря. Информацията наистина бе полезна за мен, а и за много други, които вероятно четат, но не пишат


Ами честно казано не знаех, че психотерапевта не е лекар



Тема Re: А с психиатринови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано05.11.06 16:54



Познаваме си добре и аз зная че си разбрала въпроса ми или че не си искала да го разбереш, а и ти знаеш че разбрах отговора ти, който бе във вид на въпрос.
От цялото четене разбрах, че ти правиш разграничеия от психотерапевт и психиатър....това ме изуми, точна е думата!?!?
Искаш ли да продължа в този стил за да разбереш как изглежда това отстрани?
Така, че лудия е за психиатър, а болния е за психотерапевт?!?!?
Защо си мислиш че ти трябва да промениш отношенията ни към терапевтите и психиатрите с твоите писания, а не ние товите...и въобще защо е нужна тази надпревара?
Не би трябвало да се чувстваш неудволетворена, че ние не желаем да вземем нещо което ти искаш да ни дадеш... и в същото време когато изказвам ясно желанията си за твоята гледна точка , ти да казваш, че не разбираш въпроса ми.
Неприятно ми е но трябваше да ти го кажа....и още че именно това са причините за тази помия в клуба, клуба като част от нашето.
Така че призивът ми да пишеш по-често тук бе и призив да се превъзмогнеш за да сме си полезни един на друг...но както ти си казваш не сме го заслужили защото не си променяме отношението към писохтерапевти и психиатри и към теб като част от тях?
Виж, аз не желая да те променя, казах го и продължавам да го мисля, че ми липсваш ти и твоята гледна точка за живота, харесвам те такава каквато си и никога не съм си и помислял да те променям, нито теб нито отношението ти.
Да, вече напълно се убедих че сериозността наистана прави нещата много сложни и още по- объркани.

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.



Тема Re: А с психиатринови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано05.11.06 17:30



Не искам никого да променям, не искам и никой да ме променя.
Разликата между психотерапевт и психиатър не я правя аз - закона я прави.
Въпросът ти наистина не го разбрах. И бих ти отговорила с удоволстиве, ако знам отговора и ако разбирам въпроса.
Не искам да се надпреварвам с никого.



Тема Re: А с психиатринови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано05.11.06 17:54



Кой се надпреварва тук?
Позволих си да ти кажа повече от това което трябваше да кажа...опасявам се че след казаното от мен, ти още повече ще се дистанцираш от нас...в мисли, отношение, поведение.
Не е това желанието ми

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.



Тема Re: А с психиатринови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано05.11.06 18:27



По въпроса, … На твоето мнение по темата от 04.11.06 21:06 ти отговори така:” Ами едно от основните и задължителни условия за терапия е клиентът да има усещането, че нещата които ще каже или ще направи пред терапевта си няма да бъдат разбрани от никой друг. Иначе това ще му е спирачка за откровеността
Друго много задължително условие е личния контакт. Езика на тялото, паузите при разговорите и т.н. неща които са от полза за терапевта и му носят много информация.”

Аз доуточних казаното от теб така:”… Разбирам,
ти говориш за поведението на лечителя и въздействието му върху болния…НО...както в реала, така и във виртуала този който желае да използва поведението за определени цели трябва да е добър познавач на човешката психика…”

Въпросът ми е :
“Интересувам се какво съвременната психология предлага за това умение на учениците си, как и на какво ги учи?”

Да допълня:
Поведението на психотерапевта в реала или виртуала, с какво то се отличава от поведението на неукия невеж в психотерапията човек…
Директно запитване: С какво твоето поведение във виртуала или реала ще е по- лекуващо от това на който и да е друг човек, ако ти знаеш , но не можеш да го приложиш на практика?

Въпросът ме е , да го повторя: Интересувам се какво съвременната психология предлага за това умение на учениците си, как и на какво ги учи?


Как ви учат, че информацията от която ти казваш че терапевта има нужда зависи само от неговите възможности за възприемане, че откровеност и език на тялото не са достатъчни за излекуване на болен?


Никога не ми е било толкова трудно за разговарям с теб, защо?

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.