Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:59 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: А с психиатринови [re: Marina]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано03.11.06 14:59



...уф, мислех, че поне ти разбираш от една дума..., ама айде, ще дам най-прост пример..., колкото и да ти прозвучи нелепо...
ако си се родила физически по слаба, или пък с някаква неподходяща обмяна не би могала да станеш световно известна балерина, нали?...колкото и да си упорита... така поне мисля аз..., а това важи за много хора, които не се познават добре, не преценяват реално обстоятелствата, а желанията им са неосъществими...или не искат да положат усилията за да постигнат нещо...



Тема Re: А с психиатринови [re: CъH]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано03.11.06 17:15



Да, много добре си го обяснила. Но израза "да ти е дадено" означава някой да ти го е дал. Или нещо да ти го е дало. Иначе изразът е безсмислен. Така както го обясняваш излиза, че говориш за природни дадености. Ако съм права, още на първия въпрос можеше да ми отговориш "природни дадености" и щеше да си спестиш обясненията, нали?





Тема Re: А с психиатринови [re: Marina]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано03.11.06 23:05



...е, аз съм по обстоятелствена знаеш, обичам точно да ме разбират и за това обяснявам по дълго


...а колкото до "да ни е дадено"...е точно дадено ни е..., или не ни е...
ако ще да е от Природата, ако щеш от Господ...все тая..., аз лично не виждам разлика защото я няма...
мога сега още нещо да ти кажа..., но и това дето изписах вече ми се вижда много..., знам , че не обичаш да четеш дълги постинги..., аз пък не мога да се изразявам в телеграфен стил и с точността, която изискваш от мен...
...това ако не възразяваш също ни е "дадено" ...и на двете..., може би вече не само от Природата, а и от среда, родители и още много други фактори, но пак ни е "да-де-но"



Тема Re: А с психиатринови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано04.11.06 10:50



Здравей колежке.
Аз си мисля че СъН е искала да каже за онова нещо за което ти я питаш как така ни се полага...значи съдя по себе си...когато съм засадил есента луковица от лук, то напролет ми се полага да имам в градинката избуял зелен лук.
Мисля си още че СъН иска да каже че проблем ни е когато сме засели луковици от лук а напролет се вайкаме че не са поникнали банани....емииии наистина в този случай не ни се полагат банани....от кого не ни се полагат ли....еми от нас, кой друг да сади вместо нас...
Ти си интелигентна жена, зная това, зная че и ти го знаеш.
За мен винаги е било удоволствие ти да ни обясниш как съвремената психология обяснява тези неща за които аз си мисля и ти споделям сега.
Мисля още че професионализма липсва в този клуб и се чудя дали добиването на професионални психологически знания възвишава човек до ниво да си мисли че тук неговите усилия за мнение са под достоинството му, да са сред низшите в разбиране от психология....или имаш друг отговор на въпроса.
Нямат време е най- добрия отговор, но си остава същото което казах...
Знанията липсват в този клуб, защо не даваш своя принос?

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.



Тема Re: Ха сега де !нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано04.11.06 10:53



Даааа, ето аз години наред взимам от това лекарство, всеки ден, всяка свободна минута...ако няма интернет сигурно ще умра...
А как щях да те срещна ако не беше интернета?



Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.

Тема Re: А с психиатринови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано04.11.06 11:02



Здрасти.
И очакванията, очакванията ни, не само желанията...ето например една много симпатична колежка се разплака вчера пред мен че съм и би ровил в компютъра когато нея я нямало и че това било много долна постъпка и че тя не ОЧАКВАЛА такова нещо от мен...ми разказа по- късно че се е навивила и репетирала цели 24 часа без да спи, какво ще ми ги наговори и как ще ме срази с тежки думи


За лечението и да ти кажа Тъкмо отвори уста да ми каже каквото си е намислила да ми каже пред цялата група и аз веднага паднах на колене пред нея и я помолих искрено да ми прости, като я държах за красивата ръчичка.
Тя онемя и не знаеше какво да прави, сериозен ли съм шегувам ли се, но изражението ми бе много сериозно и в несигурно очакване на нейното решаващо действие.
Водихме предния ден разговор с нея че очакваниета ни често ни правят нещастни и тя ме нарече дървен философ и аз заради това и го демонстрирах нагледно...но по- късно и го обясних...не зная дали какво разбра, но съм сигурен че ти ме разбираш.

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.

Редактирано от ПЪTниk на 04.11.06 11:05.



Тема Re: А с психиатринови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано04.11.06 12:50



Здравей колега.


Да, професионализъм липсва сериозно в клуба. Липсват и проблеми които имат нужда от професионална намеса. А в редките случаи в които се появи истински проблем аз пишех. Но думите ми бяха посрещнати с такова пренебрежение, обиди и река от глупости, че си реших за себе си, че просто няма смисъл да пиша. Психологическата помощ е особено нещо. Трябва й разбиране и емпатия за да проработи. Да не говорим, че й трябва и усещане за запазване на тайна, което на обществено място като този форум не е възможно.

Не мисля, че неписането ми тук има нещо общо с изрази като "под достойнстовото" или "нисши". Дано съм успяла и тебе да убедя.



Тема Re: А с психиатринови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано04.11.06 16:10



Не е нужно да ме убеждаваш, аз ти вярвам.
Интересно ми е защо си мислиш че трябва усещане за запазване на тайна? Дори обратното, аз си мисля че форумната помощ за която ни говори енбебето, се дължи на демонстративен показ на проблема и неговото"разпердушинване и разпарчедисване". Имам чувство че дори и отсранен скрития проблем е цял и винаги може да се появи отново.
Пошегувах се с моето "колежке", ама и ти си го върна.
Ти добре знаеш, че аз не съм прочел нито една сериозна книга за психологията като наука за човека и ми е интересно винаги твоето професионално мнение по различни въпроси.
Пиши по- често тук...в професионален стил, има нужда, независимо от помията която се лее тук.

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.



Тема Re: А с психиатринови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано04.11.06 21:06



Ами едно от основните и задължиелни условия за терапия е клиентът да има усещането, че нещата които ще каже или ще направи пред терапевта си няма да бъдат разбрани от никой друг. Иначе това ще му е спирачка за откровенността.
Друго много задължително условие е личния контакт. Езика на тялото, паузите при разговорите и т.н. неща които са от полза за терапевта и му носят много информация. Което директно означава, че терапия в интернет пространстовото е измислица и шарлатанщина.



Тема Re: А с психиатринови [re: ПЪTниk]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано04.11.06 21:26



...знаех си, че на теб няма да ми се налага изобщо да обяснявам..., и ще че ми помогнеш..., защото продължавам да се уча от теб

/нищо , че напоследък много отсъствам от часовете
колкото до Очакванията..., винаги съм ги възприемала като част/неразделна/ от желанията...мисъл-форма...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.