Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Тема Амнезия...?  
Автор Boundless (непознат)
Публикувано03.10.06 15:32



Искам да видя какво мислят другите.......
Представете си човек,примерно на 20-23 годишна възраст.На тази възраст,като личност той вече е изграден и трудно би могъл да се промени(системно);Сега си представете,че този човек получава амнезия , в доста голяма степен...................

Възможно ли е да се изгради,като личност наново
т.е. да се промени ?

Щастието е в мига, в който не ни трябва щастие


Тема Re: Амнезия...?нови [re: Boundless]  
Автор Trendi ()
Публикувано03.10.06 19:07



Амнезията може да се дължи както на психическо, така и на физиологическо заболяване. При първия случай е ясно - може да се оправят нещата. Но когато е на физическа основа е трудно, но не и невъзможно,. Последните изводи на учените е, че даден мозъчен център може да се измести в друга част от мозъка при дадени условия. Това означава, че ако е настъпила амнезия вследствие на мозъчно нарушение то има шанс да се оправят нещата с времето си. Може и да се предизвика изкуствено амнезия. Това най-често става при лечение с електрошок.

Хубаво си пиша сега, ама вече забравих защо съм с разкопчан панталон. Преполагам, че бях тръгнал към тоалетната, ама твоята тема ме забаламоса и ... лоша работа.




Със здарве и късмет!




Тема Re: Амнезия...?нови [re: Trendi]  
Автор Mitko197O (експериментатор)
Публикувано03.10.06 23:41



Според мен, управляваната умерена и целенасочена амнезия може да бъде полезно ежедневно упражнение. За да вървиш със живота и да се чувстваш млад (а и да бъдеш такъв) според мен трябва да поддържаш вътрешния си фокус на върха на вълната (на живота). Което според мен може да стане например като всеки ден се раждаш наново (вътрешно, като усещане). Всичко във космоса се движи - утре земята ще е на хиляди километри от сегашното си положение, а също и другите планети. Да се привързваш към миналото според мен означава да хвърляш жизнена енергия в празното пространство.
Е, за да не станеш на глупак или да загубиш ориентация в заобикалящия свят мисля че не трябва да прекаляваш с изтриването на миналото. По-скоро да намалиш емоционалното си обвързване с него.
Някъде прочетох "блаженны низшие духом ибо им принадлежит царство небесное". Ами да, като си пълниш главата със спомени, ти я запечатваш за божествената/духовната енергия и се отдалечаваш от състоянието на едно новородено дете, изпълнено с живот.

Какво мислите?



Тема Има течения, които проповядват...нови [re: Mitko197O]  
Автор Trendi ()
Публикувано04.10.06 09:00



...емоционална независимост. Мобе да е по-практично човек да е освободен от емоции, но не го препоръчвам на никого. Да не забравяме все пак, че сме хора, а богове я станен - я не...

Не мога да се съглася с тебе за спомените. Човек и със спомени може да живее щастливо. Не е нужно да се "родиш" отново за да можеш да си блажен или в пълна хармония със себе си. Забелязваш ли, че разделям блаженството от вътрешната хармония?

===
Много се работи за да се подобри способността на човек да помни. А според мене по-важно е човек да се научи да забравя (разбира се селективно). Де да можех да забравя за тъщата.....!





Тема Re: Амнезия...?нови [re: Boundless]  
Автор vret7 (новак)
Публикувано04.10.06 14:48



Ние се раждаме с амнезия,и на вьпроса,да може,може да се променяме когато и както пожелаем,а не го ли правим всьщност





Тема Re: Има течения, които проповядват...нови [re: Trendi]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано05.10.06 07:31



Всъщност а не знам кой и защо работи с хората... (имам предвид "мъдри" хора опитомяващи "по-глупавите" и т.н.)

Ама все си мисля, че човека по подобие Божие е съвършен (или поне много блзико до съвършенството) и съответно помни/забравя това, което му е нужно/излишно





Тема Абе, не е съвсем така.нови [re: Sahib]  
Автор Trendi ()
Публикувано05.10.06 08:26



Ако човек можеше да забравя излишните неща нямаше да има толкова много психически заболявания. Сега не ме питай кои неща са излишни, защото ще се изчерва съвсем.

Интересно изказване - "...мъдри хора, които опитомяват по-глупавите..." Направо се тръшкам в истерия като не мога да си отговоря кои хора са мъдри и кои са по-глупави. Отивам мъдро да върша поредните глупости за деня.

Със здраве и късмет!








*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.