Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:08 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Знаеш ли,нови [re: choki39]  
Автор nbb (весела)
Публикувано16.10.06 12:43



моята баба също ми беше най-близкото същество и 16 години не можах да приема загубата й. Е, вече се справих или поне така си мисля.
А в случая смятам, че това е най-добрият вариант, защото когато сме афектирани, сме в състояние да изречем толкова щуротии, за които после ще съжаляваме, а едва ли ще се почувстваме по-добре. Онзи ден имах конфликт с една колежка. Разбира се, че това не е от вчера, а са се натрупали много отрицателни емоции. Сега ме е срам да си помисля какво исках да й наприказвам. Като казах на мъжа си какво смятам да направя днес, за да я поставя на място, се ужаси.

Написах на лист какво мисля и днес съвсем нормално се срещам с нея. Не че ще станем първи приятелки, но все пак сме дошли да работим и се налага да се срещаме всекидневно.
Напиши какво ти тежи, задръж ден-два написаното, пак го прочети и тогава вече реши какво ще правиш.



Тема Може линови [re: nbb]  
Автор choki39 (непознат)
Публикувано17.10.06 11:23



Да но в случая не става въпрос за колежка или някой с когото се налага да имам някакви престорени отношения заради работата или друго.Не става въпрос и за някого чиято убида или нараняване мога да отмина просто така защото не ми е важен.
Става въпрос за човек,който е много дълбоко в душата и обичам ,който ме е наранил много дълбоко поради това,че е много значим за мен.Същото поведение от някой друг човек не би ме наранило толкова много.
Сега искам да питам,ако напиша писмото и го покажа тук ще ми кажете ли какво мислите и какво бихте направили или разбрали на негово място?



Тема Може,нови [re: choki39]  
Автор nbb (весела)
Публикувано17.10.06 19:42



ако не се притесняваш, а и едва ли ще ти бъдем от полза, тъй като не го познаваме, но щом искаш, напиши.
Не ми се навлиза в подробности за моя случай, но не е съвсем безобидно, защото става въпрос за секретарката, която непрекъснато ме топи на шефа и не само мене, а и приятелите ми - колеги, а така добре го манипулира, че той нищо друго не вижда и не чува освен нея или поне така му изнася в момента. А пък аз не съм от тези, които си мълчат, още повече, че държа на него и няма да оставя една простачка да ни разиграва. Жалко е, че на него се развиках по телефона да си укроти великата секретарка, а след това му треснах вратата, за да го накарам да я постави на място, а според него това са наши лични отношения, които по никакъв начин не го засягат. То аз ще я поставя, където й е мястото някой ден, но тъй като не съм й в категорията, ще трябва да използвам думи, от които повече ще я заболи, отколкото ако й зашлева един шамар. Но това същество от друго не разбира, а някой ден ще изкрейзя и не отговарям за поведението си. Не мога да търпя лъжата и лицемерието, а тя е толкова изпечена в този занаят, че ми се повдига само като я срещна.

И в крайна сметка нараних него, като направих това, което не исках да се случва, но ми беше прикипяло. Та сега творя ли, творя, за да изпускам парата.



Тема Re: Помогнете ми!нови [re: choki39]  
Автор pmdown (непознат )
Публикувано17.10.06 23:41



Опитвала ли си все пак да се лекуваш. Понеже ми направи впечатление, че някой поопита дали няма специалисти тука, с което искаше деликатно да намекне, че не е лоша идея да се обърнеш към психиатър. Депресията си я имаш, а което е по-лошото, такава си ти е личностовата структура. Всеки отреагира разочарованията по собствен начин, няма да получиш рецепта. Нито ще направиш нещо за себе си ако не спреш да се самосъжаляваш...



Тема Re: Помогнете ми!нови [re: pmdown]  
Автор choki39 (непознат)
Публикувано18.10.06 13:50



Съгласна съм,че съм в депресия,не мисля дори,че вече е в лека форма.Лекувах се четири години ходих на психотерапия,но точно терапевта ме провокира да кажа за чувствата си и от там започна всичко лошо в живота ми.Не смятам вече да позволя,на някой да си прави експерименти с мен нито ще позволя вече някой да влезе така дълбоко в душата и чувствата ми за да ме нарани отново.Не смятам обаче,че това,което ми се случва и начина по който реагирам е самосъжаление,друго е....



Тема Re: Може,нови [re: nbb]  
Автор choki39 (непознат)
Публикувано18.10.06 14:06



Ама ти си била много силна жена,така да си излееш гнева!Вярно,че не е било точно на когото трябва,но все пак си е нещо.



Тема Напротив,нови [re: choki39]  
Автор nbb (весела)
Публикувано18.10.06 23:26



не смятам, че е изява на сила поведението ми. Наистина не ми пука за всичко, което казах, освен, че нараних човек, когото не бих искала. Но за съжаление, стореното не може да се върне, а проблемът си стои.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.