Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ми!нови [re: choki39]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано19.09.06 18:07



Не са необходими много думи и обяснения, нека опростим нещата за да ги разбираме.
Представям си че ти си предмет счупен от удар. Твоите мисли са насочени единствено към удара и неговата сила и ти виждаш само това и нищо друго.
Другата гледна точка е здравината на предмета...може би трябва да помислиш, че същия този силен удар не би могъл да счупи много здрав предмет.
Същественото в примера ми е че не ти е даден контрол върху силата на удара, но ти е даден контрол, начин и живот за укрепване на устойчовст и здравина на предмета, който си ти условно.

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.



Тема Примеритенови [re: ПЪTниk]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано19.09.06 20:55



ти са чудесни!


На мене един прост кратък пример, ми помага повече, отколкото много ,различни думи.
На теб тези примери, как ти хрумват?

Скоро гледах филмa с Никол Кидман "Dogvil"- че като се замислих, чак зациклих-то толкоз много примери бяха там ?!

I like this game


Тема Re: Примеритенови [re: Mинyтa]  
Автор choki39 (непознат)
Публикувано20.09.06 12:11



Прочетох тези книги и от тях извадих тези примери,а може би не е случаен нито момента,нито точно,какво прочетох защото и друго прочетох:"Отговорите идват,когато си готов да ги чуеш".
Може би дълго се питах защо не мога да продължа,да простя,да намаля силата на болката,а става точно обратното,тя непрекъснато расте?Може това да е поне един от отговорите,че много горчилка и мъка съм събрала вътре в мен без да мога да я изразя и тя ме разяжда отвътре!Освен това наистина се питам,когато някой много важен за вас човек ви нарани дълбоко можете ли наистина просто да отминете и да продължите,все едно,че не е било?Какво му казвате с това,не е ли:"Можеш да постъпваш с мен както си искаш,както и с всеки друг човек".Затова дадох тези примери,те ми казаха нещо,което никога не бях се сещала до сега,че човек е свободен в действията,мислите,чувствата и думите за всичко освен за това,което наранява и унижава достойнството,чувствата и личноста на друг човек.



Тема Re: Примеритенови [re: choki39]  
Автор maycal (член)
Публикувано20.09.06 15:05



Опитай се да "надскочиш " психологическото ниво и да се запознаеш със здрава религиозност-правосл. християнство но НЕ САМО НА НИВО РИТУАЛИ, ДОРИ НЕ САМО НА НИВО НРАВСТВЕНОСТ,търси спасение във вечността!Относно увреждането-вж. за "слепия по рождения"(Еванг. от Йоан 9:1-3...) и за "жило в плътта"(2Кор.12:7-10).
Прекалено си се "отворила" към този човек и той се е понастанил там, където трябва да е Бог.Само когато човек има усет за живото Божие присъствие т.е. е "допуснал" Бог в сърцето си (доколкото е възможно),може да си позволи да се"слива" с други хора.Във всички останали случаи резултатът е лош, особено ако се попадне на по-примитивен и недобродетелен човек.Ако не намериш подходящ човек винаги можеш да се "слееш" с Христос(но и вмъките му),защото "игото Ми еблаго , и Бремето леко."Ев. от Матей11:30)
В психоемоционален план за да се отървеш от този човек трябва евентуално да се дистанцираш от него във времето и пространството(ако е възможно ), под подходяща форма да му съобщиш това,което смяташ за важно, без излишни емоции ,от позициите на смирението(а за да се смириш, неминуемо трябва в съответната степен, сБожия помощ и твое усилие да направиш саможертва) , да си носиш кръста и да търсиш Божията благодат, вкл. и с участие на по-достойни хора.





Тема Re: Примеритенови [re: choki39]  
Автор maycal (член)
Публикувано20.09.06 15:08



Освен това, вероятно имаш и депресивен синдром, към който трябва да се отнесеш по съответния начин.





Тема Re: Здравейте отновонови [re: ПЪTниk]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано05.10.06 07:08



Липсваше ми приятелю





Тема Re: Примеритенови [re: Mинyтa]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано05.10.06 19:14



Иненада ме с този въпрос. Не съм се замислял как ми хрумват тези примери.
Всичко е от теб, не е от примерите ми. Нивото на възприемането ти е високо.
Отворена си за новото и винаги му оставаш място в себе си, за да го изпиташ в живота и да го отсееш, широко скроена си и в теб има много място за новото.
От теб е , не е от мен, въпреки че мнението ти ме кара да не се чувствам сам в начина си на мислене.
Благодаря ти.



Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.

Тема Re: Примеритенови [re: choki39]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано05.10.06 19:17



Чоки, ти знаеш всичко, ти нямаш нужда от съвети и не ги приемаш.
Какво ти липсва Чоки и защо в нас го търсиш?
Не търсиш на правилното място ?

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.



Тема Re: Здравейте отновонови [re: Sahib]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано05.10.06 19:19



И ти на мен ми липсваше.
Как си, харесваш ли вече как играеш ролята си?


Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.

Тема Re: Примеритенови [re: ПЪTниk]  
Автор valenty (ентусиаст)
Публикувано06.10.06 16:10



Мисля ,че просто се самонаказва....дълго време е изграждала дух за сметка на физиката,и сега някой е разрушил илюзията и за силата на духа и.....
Липсва и публика......
Тя не търси иска да се унищожи,но не може развила е много силна воля за оцеляване.......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.