Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Имам нужда от помощнови  
Автор goss (непознат )
Публикувано08.08.06 15:04



От доста време животът ми няма смисъл. Чуствам се уморен и отпаднал. Нищо не ми се прави. Не искам да се събуждам сутрин. Постоянно съм притеснен за нещо - здравословен проблем, проблем в работата или нещо друго. Чуствам се напрегнат. Сега съм в отпуск и вместо да си почина пак съм подтиснат. Не мога да спя добре. Трябва да направя нещо. Често ходя при личния си лекар но той не ми помага. Какъв е изхода? Може би трябва да се консултирам с психотерапевт. Познавате ли някой такъв от Бургас?



Тема Re: Имам нужда от помощнови [re: goss]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано08.08.06 15:29



..........не ти трябва доктор а нова компания,нови приятели,нови запознанства,нови емоции,нова дрехи и парфюми,тези нещица оправят и най-дълбоката депресия .....опитай с това и ако не помогне тогава бягай при доктор



всичко е в ръцете ми:)))))

Тема Имам нужда от помощнови [re: goss]  
Автор Meya (вечност)
Публикувано08.08.06 23:10



Предлагам ти следната стратегия, като начало няколко часа хубав секс:), ако и след това не се чувстваш добре, опитай с нещо по отлежало-може и към над дванайсет годишно да е, на сутринта за освежаване, поплувай в Дунава или басейна, и като се върнеш жив и здрав вкъщи, ако още не ти е добре, обади се на терапевт:)))
:)Това беше в кръга на майтапа, сега сериозно-мисля си, че трябва да потърсиш някаква терапия, но може и да следваш по горната, може и да срещнеш и любовта на живота си и да забравиш даже и какво си питал:))/а.


"Човек е роден от любов и за любов и
само в любовта постига радост"

Тема Re: Имам нужда от помощнови [re: Джoaннa]  
Автор goss (непознат )
Публикувано09.08.06 13:10



Да така е, но...Откъде да ги намеря тези нови приятели? Опитвам през интернет но не върви. А аз имам нужда от живи контакти а не от виртуални приятели. В момента съм в отпуск и си губя времето. Не съм много контактен, а в това състояние не съм и добра компания. А къде да намеря и положителни емоции? Ходих на планина. Сам. Очаквах че ще намеря компания там. Но почти нямаше хора, времето беше лошо и вместо да си почина се върнах по-изнервен. Новите парфюми не ме вълнуват. А избора на нови дрехи за мен е мъчение, а не удоволствие. Иначе по принцип си права. Записах се и на курс по английски, но и това не ми помогна. Пак имах чуството че бягам от проблемите а не ги решавам.



Тема Re: Имам нужда от помощнови [re: Meya]  
Автор goss (непознат )
Публикувано09.08.06 13:20



Благодаря за помоща, но едва ли ще стане така. Първо за хубавия секс трябват двама. А вторият го няма. Пък и мен май хич ме няма. Всеки ден ходя на плаж на морето, но не мога да плувам, така че и това не става. Остава последния вариант с "отлежалото" но и това се съмнявам че ще помогне. А за любовта може би преди да я срещнеш трябва да намериш себе си. В приказките има нещо за магии, когато някой е омагьосан и превърнат в жаба например. И за да се развали магията трябва да го целуне някоя принцеса. Може и при мен да е така. Но принцесите/а и всички други момичета/ търсят принцове така че едва ли някоя ще се осмели да развали магията.



Тема Re: Имам нужда от помощнови [re: goss]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано09.08.06 14:30



........ами трябва и усилие малко да положиш, иначе няма как да се получи каквото и да е било подобрение. Забравих да ти кажа, че и четенето на книги също помага.....така бягаш и се забавляваш с героите и също се откъсваш от тъпата действителност...абе вариятни колкото искаш,но и усилие също....така ако лежиш по гръб и гледаш в тавана,нищо не става ....още по-тъпо ще стане



всичко е в ръцете ми:)))))

Тема Re: Имам нужда от помощнови [re: Джoaннa]  
Автор goss (непознат )
Публикувано09.08.06 14:47



Благодаря Джоана. Опитвам се да чета книги, но нещо не ми върви. Купих си книги от типа "Как да станем господар на себе си" и др. Повече стоя пред телевизора но това не ми помага а ми пречи.



Тема Re: Имам нужда от помощнови [re: goss]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано09.08.06 15:27



Явно си тежък случай,ще трябва оптимистични хапчета от рода на развлечения и тотално сменяне на имиджа .....имам един познат той е винаги недоволен,ама винаги,дори и дупките на сиренето брои.....ама откакто взехме да го бъзикаме и той взе малко по малко да се оправя,не знам търпиш на по-хапливи шегички...те също помагат да си свериш часовника



всичко е в ръцете ми:)))))

Тема Re: Имам нужда от помощнови [re: goss]  
Автор di1 (непознат )
Публикувано09.08.06 15:52



Мисля, че трябва да се направи консултация с психиатър. Имам приятелка, при която депресията започна със същите симптоми, но много дълго всички давахме съвети и разчитахме на това, че ще се "стегне". Не стана. Оказа се, че това са си проблеми на хормоналната система и се лекува точно от лекарите психиатри, въпреки, че някои твърдят, че се влияе и от енерготерапевти. Колкото по-рано започне лечението - толкова по-добре. Искайте направление от личния лекар за психиатър. Ако не ви даде - отидете на свободен прием. За съжаление Бургас е твърде далече, за да ви препоръчам някой. И не се стряскайте от специалността на лекаря. В България сме странни хора - склонни сме да обърнем внимание на всички други органи, но когато стане дума за мозъка, който "управлява" всичко в нас и с функциите, на който се занимават психиатрите се държим сякаш става дума за "срамна" болест.
Знам какво преживя приятелката ми, докато се оправи, знам как се чувствахме ние и колко всички съжалявахме, че не започна лечението по-навреме. Всичко се оправи, но много по-трудно.



Тема Re: Имам нужда от помощнови [re: goss]  
Автор edno_dve (непознат )
Публикувано09.08.06 18:00



az bqh tochno taka predi vreme. Sega lija rani ot tova che ne vzeh burzo merki. Moga da ti kaja tabletki na bilkova osnova-prodavat se bez recepta, koito shte ti pomognat za sunq. Te obache nqma da ti pomognat za podobrqvane na nastroenieto. Az posetih psiholog i toi me posuvetva SPORT- predloji mi pluvaneto, kato mnogo podhodiasht. Vodata pomagala za otdeliane na negativnata energiq ili neshto ot roda. Probvai. Ako li ne, si nameri drugo neshto, koeto da te izmoriava -za dobur sun, i kudeto ima poveche hora-za nivi priateli. Az hodq na tanci :)

Uspeh




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.