Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Имам нужда от помощнови [re: goss]  
Автор kapincho (новак)
Публикувано12.08.06 23:46



Госс,

Макар, че Джоанна искрено иска да ти помогне, за съжаление нейните съвети са последното, което ще го стори. Освен, че съм минал по твоя път, всяка що-годе професионална книга и всеки психиатър или психотерапевт (различно е) ще ти каже същото. И сам вече си разбрал, че съветите й са като да кажеш на слепец, виж каква красива рокля си купих. Ами не я вижда човекът.

Не бива да се притесняваш, твоето състояние спохожда 60-80% от хората в развитите страни (по този показател, ние в момента твърдо сме в тази група).

Типична депресия, която се лекува. Не става като грипа, пиеш една седмица хапчета и си готов. Задължително е усилие от твоя страна, но ти трябва специалист, който да те насочва.

По това, което си описал, аз мисля, че е по-добре в момента да се обърнеш към психотерапевт, а не психиатър. Психиатрите наблягат на хапчетата, а ти според мен не си за хапчета. Не е страшно, дори е задължително да се прибегне и до тях в истински кризисни моменти, НО САМО ПО ПРЕДПИСАНИЕ И ПОД НАБЛЮДЕНИЕ НА ДОБЪР ПСИХИАТЪР.

Забрави за личния лекар. Единственото, което може да направи е да ти даде направление за психиатър, но пак ти казвам, по-добре започни с терапевт (още известен като психоаналитик). Още повече, че в по острите случаи пак е добре медикаментозното лечение да се комбинира с психотерапия.

Много е важно да намериш проверен псхотерапевт, защото в тази област се намират доста самозванци. За съжаление за Бургас не мога да ти помогна.

В клуб Психилогия скоро пуснах тема "ПР и ривотрил - спиране". Освен личния ми опит там ще намериш и друга полезна информация.

Пак ти казвам, не е страшно, много хора са го имали или го имат и колкото по скоро започнеш да се лекуваш, толкова по-добре.



Тема Бургас?нови [re: goss]  
Автор cuddly (любопитна)
Публикувано13.08.06 23:15



морето лекува

, ама истинското, без цивилизацията.

ходи на някой закътан плаж, гледай небето, морето, чайките, плувай.

в началото няма да ти се иска (нали нищо не ти се прави), но после животът ще се върне в теб.




Тема Re: Бургас?нови [re: cuddly]  
Автор goss (непознат )
Публикувано30.08.06 16:47



А на работа кой ще ходи?



Тема Re: Бургас?нови [re: goss]  
Автор Carisma ()
Публикувано30.08.06 22:37



На колко години си?
... имам едно жабче на снимка, ама не мога да ти я покажа щото я гепих от ... айде да не казвам, хм, що пък да не ти кажа, от ДжоДо я гепих, освен дето незнам дали е мъжка или женска ... това ако се стигне до жабчени истории - намери си отнякъде или си поискай от някого жабче преди ПЪТник да ти е направил някоя магия(той ПЪТник е магьосник когато не е магаре, прасе, слон и пр. (когато не е на работа де) ... пази се от него! не му отговаряй, каквото и да ти струва).



Тема Re: Бургас?нови [re: Carisma]  
Автор krista__ (непознат )
Публикувано31.08.06 18:51



Pei! Peeneto e radost za du6ata!





Тема Re: Имам нужда от помощ....ПЪТникнови [re: kъcмeт]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано31.08.06 19:04



И ти ли си с ясновидски способности, така е - винаги взимам най-доброто от хората. От един вземи акъл, от друг – вежливостта, а на трети – парите.



Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.

Тема Re: Бургас?нови [re: goss]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано31.08.06 19:23



Ама ти наистина си луд?
Каква работа ве човече. Следвай логиката на логичното: Ти ли поиска кога и къде да се родиш, ти ли ще кажеш кога ще умреш, някой да те е питал искал ли тези неща които ти се случват, значи на някой му се е приискало това и го е направил за себе си, значи му е нужно, на него, не на теб...и какво, сега ти се напъваш да работиш за него, защото му се приискало теб да те има тук...ами щом може да иска и да постига такива неща, то означава по логичната логика, че може и да те изхранва и облича, поне докато си му нужен....каква работа бълнуваш тук. Той да му мисли , Оня Който те е създал, Твореца ти

.
Ама наистина си луд, ако не виждаш това, което ти пиша сега....оооо я си гледай кефа и остави грижите за Него щом се е нагърбил с проблеми като твоите . Пък и сигурно Той може да се оправи, но си му заел мястото и Той не се натиска, кат работиш като луд Ми виж, погледни птичките, Кой ги храни и облича, да не би да работят за пари.
Ооооо, яката си я закъсъл ти, отвсякъде...помисли логично с логиката си, послушай ме, не слушай каризмата какво те навива против мен.
Тя така говори , а иначе кара мъжа си да работи за пари, тя само ги харчи, нали виждам аз

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.

Тема Re: Бургас?нови [re: krista__]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано31.08.06 19:26



Не се пише "Pei" а, "Pii".
Това е много древна терапия



Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.

Тема Re: Имам нужда от помощнови [re: Meya]  
Автор ПЪTниk (автопилотен)
Публикувано31.08.06 20:06



Трябва да намерим спонсор. Намислил съм да си разделим лудите на две групи. Там на нашето село до реката. Едната група ще ходи на риболов, а другата ще се спуска с канута по каменото дефилие /туй тъй ли се пише, нищо/ .И ще ги сменяме с теб, искам да кажа групите ще се редуват, ще ги храним с екологично мляко и млечни продукти закупени с парите от продадената риба на групата рибари. Третата група ще копае картофи и сади домати, с които ще храним кравите и овцете откъдето ще купуваме млякото


Ракия ще си варим от дивите плодове, казана от мен ще е.
След три месеца няма да има нито един болен жив човек, ще гарантираме с договор.
Помисли си и търси спонсори .
Жилищата съм ги осигурил, с кмета много се имам на разпит моабет, но засега е тайна, не казвай на никого нито кои сме, нито кое е селцето...да не ни пребият лудите

Послесетих се: Значи трябва да им направим клуб Психоанализа и психотерапия и да им даваме възможност за виртуални контакти помежду си за да повярват че не са сами...по два часа дневно, а?
Търси реални пари, не може да няма никъде.

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.

Редактирано от ПЪTниk на 31.08.06 21:24.



Тема Re: Имам нужда от помощнови [re: goss]  
Автор шyшинka (Elena)
Публикувано05.09.06 20:52



Тръгни на зъболекар - сигурно имаш развалени зъби и устата ти мирише или като се усмихнеш, гледката не е приятна. След това иди на кожен лекар или козметик - да преведат лицето ти в добра форма - да няма пъпки, рани, язви или тем подобни отблъскващи ранички, заради които никой няма да иска да те целуне. Започни да се къпеш редовно, използвай приятни мъжки дезодоранти /които не са никак скъпи/, пък ако можеш да си позволиш и капка мъжки парфюм. Огледай дрехите си - подбери си нещо класическо, мъжкарско, придружено с добри обувки /но без бели чорапи/. Подстрижи се и си почисти ушите - ама много грижовно, а не между другото. И тези неща ги прави всеки ден, ама ВСЕКИ ДЕН! Душ, бръснене, чисти и добре класически дрехи - спортни или по-делови - според тебе... От там нататък - самонаблюдение на поведението ти - жените харесват уверени мъже, а не мрънкачи, мъжете предпочитат приятелите им на да пичове - разумни, остроумни, готови за подвизи според идеите на компанията. Поставяй си дребни задачи и изпълнявайки ги, се чувствай горд от себе си. Да не би и на тебе да не ти стигат пари? И да търсиш там оправданието? Дано да не е това. Или да не би да си свикнал да си мърляч, който живее за да се крие и си МАА чекий за удовлетворение? Помисли, да не би да си хомосексуален и да не смееш да си признаеш и да приемеш това? Хайде, пиши, пишете и вие...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.