Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема много лъжа  
Автор kokep ()
Публикувано27.03.06 16:47



много лъжа. отдава ми се просто, но започва да ми става гузно. не за големи и значими неща, а във всекидневието. идва ми от вътре- лъжа, за да си спестя някое обяснение, за да избегна проблем, за да си направя замисленото по моя си начин.... обикновено не вредя на никой с лъжите си. но вече започнах да се замислям дали не трябва да се опитам да престана.



Тема Re: много лъжанови [re: kokep]  
Автор kиceл (срамежлив)
Публикувано27.03.06 23:15



Когато говориш само истината не се налага да мажеш върху лъганото. Иначе други предимства истината няма, стига винаги да правиш разлика между лъжа и истина, демек да не си вярваш сам.



Тема Re: много лъжанови [re: kokep]  
Автор Kpъr (непознат )
Публикувано28.03.06 02:04



споко, едва ли са значими и големи нещата...

такива мисля няма (почти лъжа)



Тема Re: много лъжанови [re: kиceл]  
Автор kokep ()
Публикувано28.03.06 10:47



може би си прав. само истината....лелее, сега като се замисля, изобщо не знам какво е, никога не съм разчитала на истината, от малка послъгвам и преиначавам
да, правя разликамежду лъжа и истина и се старая поне в себе си да ги разграничавам, въпреки че "който лъже другите, лъже себе си", та опитвам се да не се самозалъгвам.



Тема Re: много лъжанови [re: kokep]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано28.03.06 20:16



Лъжи си спокойно, полезно е....стига да не вредиш на някой!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: много лъжанови [re: Ginger.]  
Автор kokep ()
Публикувано29.03.06 11:05



не знам дали е полезно, но ми е спестявало проблеми. както и ми е създавало де
последно поизлъгах един приятел от Щатите, че имам нова татуировка, а аз нямам, но до два месеца трябва да си я направя, щото пристига



Тема А вярват ли ти,нови [re: kokep]  
Автор nbb (весела)
Публикувано29.03.06 11:24



когато лъжеш ?



Тема Re: А вярват ли ти,нови [re: nbb]  
Автор kokep ()
Публикувано29.03.06 11:31



да, почти 100%, много съм добра



Тема Re: много лъжанови [re: kokep]  
Автор kиceл (срамежлив)
Публикувано29.03.06 11:43



Добре ,че не си го излъгала , че си бременна...



Тема Re: много лъжанови [re: kиceл]  
Автор kokep ()
Публикувано29.03.06 15:08



за такова нещо не бих. но погледнато реално и тази лъжа подлежи на "поправка" за два месеца



Тема Вчеранови [re: kokep]  
Автор kokep ()
Публикувано30.03.06 09:29



опитах се да се извъртя и да кажа истината за една дреболия, вместо да излъжа, както исках да направя в първия момент, и какво се случи - изпотих се, почервенях, започнах да пелтеча и после какво - виканици и хокане (за глупост).
ще се пробвам още един-два пъти, но ако не стане, не стане, няма да се насилвам, я



Тема Не е вярно - лъжеш!нови [re: kokep]  
Автор Trendi ()
Публикувано30.03.06 13:07





=============
Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: много лъжанови [re: kokep]  
Автор kиceл (срамежлив)
Публикувано30.03.06 19:58



лъжата може да бъде разделена на два вида :
черна и бяла
черната лъжа е да твърдиш нещо с което си наясно , че е неверно.
бяла лъжа е твърдение което само по себе си е вярно, но скрива съществена част от истината. Тъй като бялата лъжа е по-трудно уловима и по-малко осъдима, често е по-пагубна от черната лъжа.



Тема Re: много лъжанови [re: kиceл]  
Автор kokep ()
Публикувано30.03.06 21:22



вярваш ли в това ?
според мен всяко преиначаване на истината, включително умишлено скриване на част от нея, си е все лъжа, "бяла" или "черна", няма значение.
а ако трябва да опрелича моите на някакъв цвят, май са лилави



Тема Еееее....ти пък!!!нови [re: kokep]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано31.03.06 16:55



Нееее...не си прави, кажи му сега че ти е писнал този татус и ще си ги махнеш с лазер! За по достоверно кажи, че ще си го махаш при един много добър дерматолог Катя Паскова във Военна болница..имат жесток лазаер!

Не е трудно...малко повече фантазия и се измъкваш безнаказно (всички лъжем всеки ден...дори без да го усетим)!
Успех и допитвай се до мен, ако ти трябва някоя яка лъжа!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: много лъжанови [re: kиceл]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано31.03.06 16:57



Хехехехехе черна и бяла! Сега само не ми казвай, че вярваш и в черна и бяла магия?!

Лъжата си е лъжа....различна гледна точка на истината...а какво е истина?!
Отговори ми!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: Еееее....ти пък!!!нови [re: Ginger.]  
Автор kokep ()
Публикувано31.03.06 18:20



ехее, че съм си заличила татуу-то беше първото нещо, което ми хрумна да му кажа 3 дни, след като изтърсих лъжата .
но работата е там, че аз наистина искам да си направя. една малка маймунка на едно място



Тема Re: много лъжанови [re: Ginger.]  
Автор kиceл (срамежлив)
Публикувано01.04.06 11:12



Истината е "отправната точка" от която си градиш различните "гледни точки" , които наричаш лъжа. Идеята на бялата лъжа е че истината предложена по неподходящ начин може да е по-пагубна от натуралната черна лъжа, която ти наричаш гледна точка. Идеята е : лъжата си е лъжа (понякога полезна).
И накрая хубавото на истината е че тя може да съществува без лъжата, но лъжата без истината не...



Тема Re: много лъжанови [re: kиceл]  
Автор kиceл (срамежлив)
Публикувано01.04.06 11:14



Хихи, днес лъжата има празник.



Тема Re: много лъжанови [re: kиceл]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано02.04.06 02:23



леле не мога да повярвам, има си неща които са си истина, какво като си ял примерно ,а пък казваш че не си-това си е лъжа, като казваш на някой че го обичаш , а пък то не е така-пак си е лъжа. и кое му е полезното на лъжата ,че не разбрах. замазваш проблема и съответно го правиш още по голям, до момент в който се разбира яката истина а пък ти си лъжеца. човек, ако иска да е човек , а не мекотело, трябва да е отговорен за нещата , които върши, а това означава да си признаваш грешките а не да ги замазваш с още по-голяма лъжа. и още нещо , което се отнася до родителите-ако вие лъжите , то и децата ви ще се научат и тогава че ви питам как е -да се съмняваш във всяка дума на детето си, да не можеш да му вярваш и да знаеш че ти си виновен за това. почва се от леките лъжи и се минава на по тежки.
П.С:какво му е якото да излъжеш някой че си имаш татуировка? не мога да разбера каква е тази мания да се правите на интересни. по добре едната гола истина, отколкото хилядата лъжи, с които накрая ще се чудя кой какво съм излъгала и ще взема накрая и аз да си повярвам.

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: много лъжанови [re: kиceл]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано02.04.06 18:38



Къде е границата...как я определяш?

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: много лъжанови [re: Ginger.]  
Автор kиceл (срамежлив)
Публикувано03.04.06 15:35



Граница няма. Центъра между две противоположности винаги е нула, но това не означава, че те не съществуват. За истината и лъжата си права, че всеки сам определя за себе си кое е истина и кое е лъжа , както сам определя кое е добро и кое е лошо. Например надали някой които чете приказката за Робин Худ на детето си иска то да стане същия невчесан клошар и крадец. Мисълта ми е чедори и за различните хора лъжата и истината да са приемат по различен начин, то те съществуват и определено поотделно не са едно и също нещо дори и заедно да се двете части на едно и също нещо.



Тема Re: много лъжанови [re: kиceл]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано03.04.06 21:47



Съгласна съм, но понякога има и изкривена истина, което обаче не е равно на лъжа!

ПП: За мен лъжа е само тогава, когато с нея може да нараниш някой!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: много лъжанови [re: kokep]  
Автор kиceл (срамежлив)
Публикувано04.04.06 10:45



А равно ли е на истина? Не нали ? И сега вече разбираш какво имам предвид с бяла
лъжа- не е истина, не е и лъжа и само в зависимост от последствията можеш да
определиш добро ли е или не.

П.П. Често от истината боли повече и парадокс е , че за да ни стане по-леко се
заблуждаваме , че е лъжа. :)



Тема Re: много лъжанови [re: kиceл]  
Автор джy (една такава)
Публикувано04.04.06 12:28



Да, и често пъти, освен всичко друго, истината е и по-трудна за изричане. В смисъл - в случаите, когато от нея зависи нещо, което те засяга пряко. Ама за останалите случаи - човек да лъже просто така, много е натоварващо. Колкото и добър да ставаш, психически се обременяваш. Живееш друг живот, това не си ти, тоест, в действителност си един, на думи (във въображението си за един миг) си друг. Кой си в действителност - накрая и на самия теб не ти е ясно.
Лъжата си е лъжа, независимо как ще я наречем - бяла, черна, измислица, измама, послъгване, премятане, изплъзване, прикриване - още много мога да изредя.
Кокер, ти защо всъщност лъжеш? Гледай, ако отговаряш, да не излъжеш.
Харесваш ли живота си - реалния? За измисления е ясно, там нещата са както си ги нагласиш. Все стават. Защо си измисляш приказките всъщност?
Как се чувстваш, като се будиш сутрин? Какво ти е настроението?
Какво не харесваш в живота си - тука на тези въпроси не ми отговаряй, това е за вътрешна употреба. Изобщо - поразгледай себе си. Там е ИСТИНАТА. :)))))))))
Сигурно има неща, които си заслужават харесването, не ги пренебрегвай, вгледай се в тях.
Ама това е мнооооооого дълга тема...
ОБАЧЕ
Ако наистина си решила да престанеш с това лъготене, ето ти за отскок едно -две съветчета:))) :
Вярно е, че да се напънеш да излъжеш е много по-лесно, отколкото да се напънеш да промениш нещо, освен това промяната изисква време и не става веднага. Ако искаш да спреш да лъжеш, просто спри.
Когато ти се иска да излъжеш, по-добре замълчи и не казвай нищо. Не се опитвай да казваш истина,щом ти е трудно в някои моменти, просто мълчи. Ако ти задават въпрос, на който не е жизненоважно да отговориш, просто не отговаряй или кажи, че не желаеш да обясняваш в момента.
Ако ти се прииска да ръснеш някоя лъжа , гледай да се въздържиш и предпочитай да слушаш този, който ти говори, започни да го разпитваш нещо по темата, нека той говори, ти мълчи. Само слушай - така тъкмо ще се оформиш като един добър събеседник, нали знаеш, че добрият събеседник е този, който слуша, и не говори много.
Да спреш да лъжеш, това е самодосциплина, нищо повече. Трудничко ще ти е, защото много надълбоко си се уплела, но ако наистина ти тежи и искаш да промениш нещо в себе си, трябва да си наясно какво ти предстои да правиш. Не се отказвай от първия неуспешен път. Има ли падане, има и ставане.
Просто не се отказвай.
всичко зависи от теб, никой не може да ти помогне.
Ако наистина си решена, желая ти успех.



Тема Re: много лъжанови [re: джy]  
Автор kokep ()
Публикувано04.04.06 12:53




Защо лъжа...ами не знам, правя го от дете и вече може би е навик.
Все повече си задавам въпроса какво ще стане, ако започна да казвам само истината /или поне предимно нея/, дали пък няма да освободя онази част от себе си, която все е недоволна от начина, по който съществувам на този свят.
Това, в което се убеждавам напоследък обаче е, че всъщност няма значение какво казвам. Имам предвид следното нещо, каквото и да кажа, истина или лъжа, събитията се стичат по начин, по който е трябвало да се случат, т.е. по единствения възможен начин, следователно по истинския начин. Всяко нещо, което стане реалност в материалния свят, е истинско, независомо от това по какъв начин се е появило.
И по тази причина истината като морално понятие за мен се обезценява. Защото след като събитията като такива се случват независимо от думите и не могат да бъдат изкривени и осакатени от тях, то какво значение имат тогава думите, истината и лъжата. Важни са делата в крайна сметка. А думите не са дела, колкото и голяма тежест да им придаваме.
Лъжа за ежедневни неща, които нямат абсолютно никакво значение 1 ден по-късно, лъжа, че имам нещо, което всъщност нямам, лъжа, за да си спестя критики, за да си направя нещата по-цветни. И какво? Без значение дали съм излъгала или не нещата и животът си остават същите, т.е истински.
Само да допълня, не лъжа когато някой си споделя нещо с мен, мисля, че съм добър слушател.



Тема Re: много лъжанови [re: kokep]  
Автор джy (една такава)
Публикувано04.04.06 16:05



Абе това за събитията... не съм сигурна , че мога да се съглася за единствения наччин, по който се случват, според мен те са комплексни следствия, така че са възможни N на брой истински ситуации за едно събитие, но това е дълъг разговор. :)
Мисълта ми беше за точно онези ежедневни дребнички и ненужни лъжи, които явно ти тежат все пак (или поне ми се стори, че точно тях имаш в предвид).
Далеч съм от мисълта да те убеждавам, че на всяка цена трябва да се говори само истина - това едва ли някой на този свят го прави изобщо.
Просто се опитай да предотвратяваш неща, които ще ти разрушат самоуважението.
Живота ни е като верига, едното не може без другото.
Думите не са дела, но ги правят понякога.
Айде и късмет.




Тема Re: много лъжанови [re: kokep]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано04.04.06 16:31



aми аз пък съм на мнение че няма нищо смислено в лъжата. аз не виждам смисъл да лъжех хората че си нещо, което не си. ако искаш да лъжеш себе си-давай ама не виждам особен смисъл. какво за теб е невинна лъжа? щото за мен такава няма. и след време ще рефлектира в теб и когато теб започнат да те лъжат не е толкова яко. щото в крайна сметка лъжата е измислена от хората, за да си улесняват живота, да се правят на интересни и да се самозалъгват. ако ти това искаш, давай. никой не можа да те спре. но факта че си започнала тази тема, сам по себе си говори, че ти не си сигурна , че това да лъжеш е правилно. или пък може би чакаш одобрение, не знам. но аз не бих одобрила лъжата, защото няма смисъл, по-добре да погледна истината в очите като голям човек, отколкото да си живея в измислен свят като децата с кукли и красижи къщички и така нататък.

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si


Тема Re: много лъжанови [re: secret_19]  
Автор kokep ()
Публикувано04.04.06 18:12



виж, както казах, започвам да се замислям преди да изтърся някоя лъжа. почна да се обажда нещо в мен /не е съвест, нещо друго , може би някакво усещане за реалност/, за това се колебая и затова пуснах темата. всяко мнение е добре дошло, защото ми помага да видя нещата от повече ъгли, за което благодаря на теб и на останалите, които се включват.
не мисля, че лъжа себе си, поне вече не става така, защото сега паузата преди изричането на лъжата е по-дълга и повече се случва да скрия нещо, отколкото да го извъртя.
какво е "невинна" лъжа -- ами например ако се случи да ме попитат "направи ли еди-какво си"- и аз кажа "да", а пък го направя след 2 дни примерно. така обикновено си спестявам безмислени разговори от рода на "ама нали се разбрахме да стане днес" и тн. или друг пример, пита баща ми "колко струват новите ти обувки", ами много ясно, че ще намаля от сумата, защо да му става лошо на човека. т.е малко спестени нерви и време за обяснения.



Тема Re: много лъжанови [re: kokep]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано04.04.06 23:01



На лъжата краката са къси




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.