Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 17.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Щастлива съм!нови  
Автор Beй Xaй Beй (air)
Публикувано05.02.06 18:27



На някой случвало ли му се е скоро?
Трябва ли да се подложа на психотерапия?

Поздрави и привети!

"Ситен дъжд вали низ ясно небо,
ситен е, ситен, като маргарит..."


Тема Re: Щастлива съм!нови [re: Beй Xaй Beй]  
Автор kъcмeт (непознатa....)
Публикувано05.02.06 21:29



да,живота е приключение



Тема Re: Щастлива съм!нови [re: Beй Xaй Beй]  
Автор Дapия_ (9)
Публикувано05.02.06 21:55





Поздравявам те и ти се радвам!
Дай, Боже всекиму!



Тема Re: Щастлива съм!нови [re: Beй Xaй Beй]  
Автор sutrin (непознат )
Публикувано05.02.06 22:18







Тема Привет !нови [re: Beй Xaй Beй]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.02.06 08:18





Задължително отиди на преглед, а после може да се подложиш и на терапия. Как може да си щастлива при толкова мъки и нещастия по Земята ? Определено не си в ред.



Тема Re: Щастлива съм!нови [re: Beй Xaй Beй]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано06.02.06 17:46



Щооо?

Здрасти!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: Щастлива съм!нови [re: Beй Xaй Beй]  
Автор Tя_ckopпиoн (непозната)
Публикувано06.02.06 23:13



Привет,Вей Хай Вей!
Нека това ти състояние продължи колкото може по-дълго!



Тема Стиска ли ни...?нови [re: kъcмeт]  
Автор Beй Xaй Beй (air)
Публикувано12.02.06 01:54



Благодаря на всички за милите думи!

За добро или лошо, щастието, като всичко останало, е временно явление. Започва остро, но не си струва да се лекува - отшумява от самосебе си.

Чували сме всякакви (не)бивалици за щастието, но научно доказан факт е, че човекът е много по-склонен и способен на запомня лошите моменти, отколкото хубавите.

Пиша във форум за взаимопомощ. Ако мога, бих помогнала. Но, сякаш, оставам с впечатлението, че лошите моменти са единственото, което имаме.

Друг научно доказан факт е, че припомнянето на събитие връща към живот онези емоции, които тогава сме преживели.

Благодаря за съпричастността, но аз искам и другите да са щастливи. Вие.

Ето на, хвърлям ви ръкавица - нека да си спомним моментите на щастие и да го преживеем отново. А ако някой иска - да опише...

"Ситен дъжд вали низ ясно небо,
ситен е, ситен, като маргарит..."


Тема Re: Стиска ли ни...?нови [re: Beй Xaй Beй]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано12.02.06 09:47



ами явно не са те разбрали хората и са ти отговорили на това, което са разбрали
ей го на, позоваваш се на научни факти и взе, че ме предизвика да ти отговоря пък аз сега...,
май много си очаквала от клуба, а клуба остаря..., може би помъдря или оглупя, но така или иначе сега живва за кратко и пак заспива на фотьойла си увит в одеало...
не е ли ясно на всички/и на теб/, че нищо не може да живее и да бъде активно ако ние не му даваме от собствения си живот, време, емоции, мисли?
същото е положението и с щастието,
на теб ли да обяснявам, че щастието не ни го създава нищо и никой друг отвън/случка, човек и пр./, а ние си го създаваме.., за това и няма две еднакви преживявания...и това, това което за теб може да бъде щастие, аз може даже да не го забележа изобщо и обратното..., за какво да си разказваме тогава?
може би любовта е единствено тази, за която хората говорят с приблизително еднакви понятия..., само че благодарение на многоуважаемия ви Фройд и това, че вие усърдно изучавате и развивате вашата наука, и Любовта е на път да бъде развенчана, магията да изчезне и да бъде заместена с рационални доводи и причини, поради които човек иска и може да бъде с друг човек...
нА, и празник вече са и измислили - един път в годината...
в новия брой на National Geographic прочетох една обширна статия за любовта... и в нея, позовавайки се някаква видна вероятно, американска! антроположка и на разни научни изследвания ни обясняват на дълго и широко как любовта имала "еднакъв химичен профил" с обсесивно-компулсивното разстройство
може би вече любовните срещи ще се правят в кабинета на психиатъра или психоаналитика, отколкото на пейката в парка, м?
камшици за вас!!!...
не ми е много смешно все пак...все по-малко се събират и живеят хората заедно защото се обичат /егоизма се издигна в култ/, и все повече чисто материални интереси и прагматични доводи са тези дето ги събират...
всички, които са създавали шедьоври вече по дефиниция са били с психични проблеми и за това сигурно вече такова изкуство не се създава/че кой иска да е луд?!...лечение му е майката, хапчета за любов, хапчета за нелюбов и хоп - готово?!/...
сега е важно да сме прагматични и интелектуални, всичко да ни е обяснено точно и ясно...нищо, че понякога ни се струва, че не сме живи.., щото ако някой не е разбрал Духа се храни само с Любов и се чувстваме истински живи само когато обичаме,
Духа не се храни с пари, кариери, вещи или зрелища...нищо, че в тези неща много хора виждат собственото си Щастие...
та така, мила ми приятелко...това е положението до което ни докарахте вие, почитателите на науката...химия и хапчета за щастие и любов...
и вземи махни тази сигнатура щото в повечето народни песни става дума за любов и щастие, ама не в смисъла, в който вашата науката го обяснява..., така че по-добре си лепни някой цитат от Фройд...
аз пък може да си сложа нещо на Зорбас гъркът..., че човек трябва да е малко луд за да е щастлив


П.П...намерих си "Основни форми на страх", но няма да я чета защото не виждам с какво би ми била интересна и с какво би ми помогнала



Тема Re: Стиска ли ни...?нови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано12.02.06 12:35





Че кой друг, ако не ние?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.