Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: borderlineнови [re: Marina]  
Автор white_angel (херувим)
Публикувано15.11.05 16:05



....Зная, но това, което тя е описала, по скоро е "зависима личност".....

Не ми се спори и без това , това са само някакви предположения, та тя пита за трети човек.... ако той осъзнава, че съществува някакъв проблем, то той най- добре би описъл състоянието си- не тя!



Тема Re: borderlineнови [re: hunny]  
Автор white_angel (херувим)
Публикувано15.11.05 16:15



... Знаеш ли, не става въпрос за тук- там прочетено, та и Чикатило не е имал в ежедневния си живот, някакво особено психично разстройство, което да намеква дори малко за това, което е бил.....

По принцип тук се дават някакви напътстващи опити за отговор, а не се поставят диагнози.....

Характеропатията е различна от психопатията (личностното разстройство- правилният термин е това)



Тема Re: borderlineнови [re: hunny]  
Автор hunny (непознат )
Публикувано15.11.05 18:04



питам, защото се интресувам от психология и чета доста на тази тема



Тема Re: borderlineнови [re: hunny]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано15.11.05 21:08



Значи извода е, че още много трябва да прочетеш за да си отговориш на въпроса който си поставила.



Тема Re: borderlineнови [re: hunny]  
Автор savana (непознат )
Публикувано18.11.05 13:45



Хъни, и аз съм от интересуващите се и съм се ровила доста на тема бордърлайн. Явно вече имаш представа от тъпите 9 критерия по DSM-4, така че аз ще ти предложа друга гледна точка, която харесвам. Прегледай този сайт:


Обектните отношения като че най-смислено обясняват патологията на BPD, поне на мен така ми се струва.
Колкото до терапията, разбира се, че се лекува, но в българия засега няма компетентни терапевти /пак лично мнение, изградено върху опит/. В Америка на мода е Dialectical behavioral therapy /можеш да потърсиш за нея в интернет, вид когнитивно поведенческа терапия + Дзен + 12-те стъпки на АА - изобщо каша, която според мен няма как да не подейства върху която и да е диагноза./ В Англия пък залагат на Cognitive analythic therapy.

Тук у нас вероятно би помогнала анализата, стига терапевтът да е достатъчно добър и наясно с нещата. Ама аз такива не съм срещала. Затова и се захванах със самолечение - както горния линк, така и този по-долу:

са разработени от излекувани пациенти и са доста полезни. Освен това ми направи впечатление почти пълното припокриване на симптомите на бордърлайн с тези на Възрастни деца от дисфункционални семейства - виж това: Не съм сигурна, че и диагнозите в тази държава трябва да се взимат особено насериозно, така че си струва да се обърне внимание и на 12-те стъпки на АА, по които се лекуват Възрастните деца.
Въобще импровизирай смело. Ако те интересува, мога да ти пратя още доста линкове с ресурси. Все пак имай предвид, че далеч не съм професионалист, просто търся достъпно решение на проблема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.