Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Въпроснови  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано02.11.05 18:11



Какво мислите че е правда?
Какво означава за вас думата правда?

Природата не търпи тълкуване, тя признава само приложение, приложение...


Тема Re: Въпроснови [re: ПЪTниk]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано02.11.05 18:52



Хахаха кое те провокира да пуснеш тази тема?

Осъзнаваш ли колко на дълбоко стъпваш? Всъщност това ли целиш?
И дали вярваш, че може да ти се отговори на въпрос, на който отговора знеш?
Сега малко по-сериозно...

Правда е едно понятие... дума, в която са вплетени очакванията на хората... Нещо подобно на Справедливост...

За мен е правда това, в което вярвам... или по-точно вярвам в правдата ми... ... Или това е вярата, че постъпвам правилно... вярата в правилното...

Може би трябва да помисля още малко... ще гледам да пусна още един пост... просто темата е доста...



Тема Re: Въпроснови [re: ПЪTниk]  
Автор white_angel (херувим)
Публикувано02.11.05 18:55



По руски тълковен речник:

пра'вда това, което съответства на действителността, истината. (казвам истината);

ред основан върху справедливостта, честността (боря се за истината -правду;

Употребява се при акцентирането върху изстинни твърдения, правилност на изказа и неговото утвърждаване


Какво разбирам под "правда"- обективната истина



Тема Re: Въпроснови [re: ПЪTниk]  
Автор white_angel (херувим)
Публикувано02.11.05 18:57



По руски тълковен речник:

пра'вда това, което съответства на действителността, истината. (казвам истината);

ред основан върху справедливостта, честността (боря се за истината -правду);

Употребява се при акцентирането върху истинни твърдения, правилност на изказа и неговото утвърждаване


Какво разбирам под "правда"- обективната истина



Тема Re: Въпроснови [re: Sahib]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано02.11.05 19:30



Да, Сахиб, не случайно се интересувам от мнението ви за правдата.
Ето разбирам че има твоя, моя и други правди, но аз питам за правдата...то и с истините е така и много от нещастията в нашия живот се дължат на различните ни и много истини.
Сега за правдата питам.
Помислих си че точното познаване на правдата и приложението и в живота ни може да ни промени изцяло към по- лек път.
Помислих си че това знание е много ценно за нас хората на тази планета.
Помислих си още че след като го узнаем трябва да го приложим на практика в живота. Помислих си още какви ли "жертви" би искало от нас такова приложение и дали сме готови за него... това ме провокира за темата ...осъзнавам къде навлизам.
Къде са точно собствените ни граници където пренебрегваме вече правдата...какви ли още изпитания ни очакват

Природата не търпи тълкуване, тя признава само приложение, приложение...


Тема Re: Въпроснови [re: ПЪTниk]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано02.11.05 19:39



Ти не питаш за ПРАВДАТА... търсиш ПРАВОСЪДИЕ



Тема Re: Въпроснови [re: ПЪTниk]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано02.11.05 19:46



Правда - всичко онова, което не е кривда
Не съм мислила за правдата, но самата дума ми навява някакво очакване.
Сякаш знам или очаквам нещо, и като то се случи - ето това е правда !

А истината е ,че нищо не знам, а очаквам много . И тогава правдата никаква я няма.

Успокоително ми действа, че правдата макар и често да закъснява ,накрая винаги идва.

като приключи темата, се надявам да я видя правдата




Тема Re: Въпроснови [re: white_angel]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано02.11.05 19:46



Правилно е по речника, но аз деля нещата като различни...едно е да кажа истината или лъжа и друго е наистина да го мисля така както го казвам...така че казвам истината не е правда, правда е тогава само при условие че и така го мисля.
Всъщност парадокс ли е казване на истината, когато не мислиш така за нея...това не е ли лъжа...
white_angel ти добре знаеш, че ние хората често говорим не това което мислим
Ще помисля още върху думите ти....нещо не ми се вързва...
представям си Лъжата как правилно се исказва и утвръждава своето, а виждам че и лъжата е у нас...тези които са писали този речник не са ли знаели това?
Сега ако обичаш ми кажи какво разбираш под обективна истина, ако искаш погледни какво пише в речника за нея, въпреки че се интересувам от твоето лично разбиране?

Природата не търпи тълкуване, тя признава само приложение, приложение...


Тема Re: Въпроснови [re: Sahib]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано02.11.05 19:48



Аз не търся правосъдие, но си мисля, че правдта го изисква от нас в живота, ако трябва да я приложим, не, не търся правосъдие и съд, търся мир

Природата не търпи тълкуване, тя признава само приложение, приложение...

Редактирано от ПЪTниk на 02.11.05 20:04.



Тема Re: Въпроснови [re: Mинyтa]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано02.11.05 19:52



Четох в една стара книга, че правдата е физическото измерение на Любовта на нашата планета и се опитвам да направя някакви съпоставки, да определя теоретично собствените си граници, въпреки че добре зная че моето теоретично определение няма нищо общо с действителността, която както и ти казваш може и да е жестока но е правдива.

Природата не търпи тълкуване, тя признава само приложение, приложение...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.