Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Тема Какво означава?нови  
Автор niemowle (непознат )
Публикувано02.10.05 11:16



Здравейте,

Интересува ме как от психоаналитична гледна точка се тълкува следната мисъл:

"Мишките не трябва да имат опашки."

Благодаря ви!



Тема Re: Какво означава?нови [re: niemowle]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано02.10.05 11:42



Аз тази мисъл я тълкувам като разбирам че някой си мисли, че има психоаналитична гледна точка с мисъл, че мишките не трябва да имат опашки и пита как се тълкува.
Тълкувам още, че аз като не си мисля че има такава гледна точка и не мога да тълкувам.
Ако питаш как аз тълкуваме... но ако питаш как се тълкува тази мисъл то аз не мога да зная как тя се тълкува.
Докато писах и изтълкувах колко несъвършен в думи и понятия е нашия език, без да обвинявам теб в нищо, защото и аз го ползвам по същия начин.
Тълкувам че няма да се разберем, поне си говорим нещо, общуваме, все едно какво тълкуваме.
Правилно ли тълкувам?

Който не си плати тока- е откачен!


Тема Re: Какво означава?нови [re: ПЪTниk]  
Автор niemowle (непознат )
Публикувано02.10.05 11:58



Пътник,

Аз съвсем сериозно се интересувам, от това, за което питам. За мен е много важно да разбера какво означава тази моя мисъл. Не става въпрос за някаква игра. Благодаря ти за тълкуването



Тема Re: Какво означава? [re: niemowle]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано02.10.05 16:14



niemowle, няма ли да стане много сериозен разговора ни заради тези миши опашки. Ти не усещаш ли че ти написах сериозни неща за несъвършенството на говоримия ни контакт.
А какво ще усетиш при по сериозни думи с неясни както досега понятия и защо ти е това?
Добре, сериозно:
Каквото и да взимаш в отговор и да имаш, ще получиш само истински твоето, само усещането за това. В разбирането на това усещания е твоята сила и значимост. За това, което е било, е и ще бъде, винаги ще бъде този, който го е измислил или го измисля. Ти винаги ще станеш звено във веригата, докато не станеш неин творец. И време имаш не повече от живота и не по-малко от мигновение. А да достигнеш своето мигновение, си струва трудът на целия ти живот. Никога не се доверявай на авторитети, не снижавай своята значимост до това.
Усети ли сериозността ми?


Който не си плати тока- е откачен!


Тема Re: Какво означава?нови [re: niemowle]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано02.10.05 20:30



Може Би в смисъл да не станат " въртиопашки"...Иначе казано да не почнат да се "натискат" с всеки срещнат мишок, не че не го правят, ама знае ли се дали е правилно...!...Дали пък ако им се махнат опашките няма да станат моногамни,а?...Не че "мишките" от рода Homosapiens , като са без опашки и са моногамни, бе сигурно се търси някаква аналогия с нещо си за нещо си....?

Нищо лично !


Тема Re: Какво означава?нови [re: niemowle]  
Автор Бaтko ви/чичo/дядo (Oro)
Публикувано03.10.05 00:30



Въпросът ти е от такава сложност, че надминава способностите на най-добрите БГ психоаналитици, които са се събрали в този клуб. Светила с международна известност/ нима не го забеляза вече/ Исках да кажа с междуселска .....не международна. Пърдон.

Най-добре се обърни към др. Станишев от управлението на Българистан - той сигурно ще ти даде най-точния отговор. И на българистански и на руски.



Тема Re: Какво означава?нови [re: Hoй]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано03.10.05 19:38



О, не...за следствие става дума, нали опашката следва мишката

Който не си плати тока- е откачен!


Тема Re: Какво означава?нови [re: niemowle]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано03.10.05 23:15



Мишките сиви ли са или бели? Хамстер ли е или мишка ?

.why do they call this a word processor?
It's simple.You've seen what food processors do to food.


Тема Re: Какво означава?нови [re: lmBlack]  
Автор xиaтyc (ексхинаус)
Публикувано10.05.06 18:35



хм, от по-голямо значение е да не са розови.
Тогава щеше да говорим за делириум тременс.



Тема Re: Какво означава?нови [re: niemowle]  
Автор vetrec (носещ прохлада)
Публикувано10.05.06 20:13



Мишките не трябва да имат опашки, за да не ги захапват котките. По опашките.

Засаждай цветя всяка пролет!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.