Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема как да реагирамнови  
Автор viki1 (непознат )
Публикувано22.06.05 15:26



имам проблем и незнам как да го реша
съпругът ми ми сподели че е имал връзка със жена много по млада от мен
решил е да прекъсне връзката под давлението на нейния приятел и да ми разкаже всичко
само че аз незнам как трябва да реагира една жена в това положение когато са замесени и малки деца
каква е адекватната реакция в случая
ако някой има опит или мнение моля да го сподели с мен



Тема Re: как да реагирамнови [re: viki1]  
Автор Maйa (илюзия)
Публикувано22.06.05 15:38



.....аз прощавам защото обичам .... това е....

Връзката поставя в зависимост

Редактирано от Maйa на 22.06.05 15:39.



Тема Re: как да реагирамнови [re: viki1]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано22.06.05 16:33



Опитай да определиш какъв точно ти е проблема...това, че съпругът ти е решил да не те лъже. Преди да научиш за приключилата му вече връзка не си имала проблем...какво се е променило помежду ви след като ти каза? Опитай се да си отговориш ... обичаш ли го, обичала ли си го?

Ако преди да ти каже не си усетила, че има друга, защо сега се измъчваш ...не е важно да те посъветва някой как да реагираш външно, по отношение на него. Важно е какво чувстваш в себе си, дали можеш да преодолееш болката си, четолюбието, нараненото чувство за достойнство, лъжата ...

Всеки греши, и на тебе може да се случи...



Тема Re: как данови [re: viki1]  
Автор Kpъr ()
Публикувано22.06.05 16:40



съпруга усеща че вече е 'пътник', нормално е след 40 да се пощурее заради такива усещания, реагирай с очакване да се върне при теб, защото ти го разбираш това, и въобще разбираш всичко.



Тема Re: как да реагирамнови [re: viki1]  
Автор БУДAлa ()
Публикувано22.06.05 17:03



Желанията, огнени жребци,
щом с вихрен бяг препуснат
в колесницата на чувствата
и вятърът на буйния възторг
зарови пръсти в твоите коси,
не позволявай пътят да загуби
очертания във погледа премрежен
от внезапно бликнали сълзи.
Повикай за секунда мъдростта.
Успееш ли във този миг да спреш,
на волята опъвайки юздата
и болката пронизваща да понесеш,
единствена смиряваща плътта,
ще бъдеш господар на себе си.

ББ




Тема Re: как да реагирамнови [re: БУДAлa]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано22.06.05 23:32



хубаво ли е да си господар изобщо?
чувството за власт...та било то и над себе си/самозаставянето/ носи ли някаква наслада?
подчинението и самоподчинението и то ли?



Тема Re: как да реагирамнови [re: Maйa]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано23.06.05 09:50



мила ми, Майа,
теориите и възвишените мисли, с които се издигаме в собствените си очи са едно, а живота/този обективния, реалния, които всички ми навират в очите съвсем, съвсем друго/
тази жена не е казала, че ще намрази мъжа си и ще хукне да му отмъщава
да простиш е хубаво/не изяждаш и не изгаряш себе си отвътре/,
и винаги рано или късно преболява, прощаваш, забравяш лошото защото толкова не те боли
въпроса е в това как ще продължи семейният им живот,
и това зависи само от нейното решение,
само че за да вземеш това решение трябва много добре да познаваш човека до себе си
аз лично не познавах, този с когото живеех и прощавах, прощавах, прощавах...
и сега съм простила,
но направих грешка с такова решение преди повече от 15г....,
и на себе си изобщо не знам дали ще простя, защото живота, този, реалния...не ми прощава...



Тема Няма правилно решениенови [re: viki1]  
Автор Trendi ()
Публикувано23.06.05 11:29



Все пак мога да посоча следните варианти за реакция:

1. Скандал, или поне фасон за наказание. След кратко време "мирясваш" и се правиш, че прощаваш (но за последен път), като не забравяш винаги да натякваш, когато нещо не върви по гайдата ти. Това можеш да правиш цял живот.

2. По никакъв начин не показваш каквито и да било чувства. Просто едно информативно ДОБРЕ и нищо повече. Намаляваш броя на думите, които изричаш в къщи - не много, но да се почувства. Показваш емоции в говора си само и единствено до неща, които не са свързани с него. Видимо и осезателно го дистанцираш от представата ти за твой живот. Когато той след време сам подхване тази тема я подмини с мълчание.

Първият вариант е много по-лек за тебе самата, но ако искаш да го накажеш истински - само вторият! Последният може да доведе до неочаквани и крайно неприятни последици, които да променят живота ти основно. Казвам ти го от личен опит. Бог да ти помага, ако избереш вторият вариант!

Все пак най-добре е ако всичко се потуши сравнително тихо. Всеки бърка, но добре е да не оставя трайна следа. Не зная как можеш да превъзмогнеш горчилката, но все пак опитай всичко възможно! Писах ти как можеш да го нараниш и ако си умееща даже да го унищожиш, но това няма да ти даде нищо. Не си струва его, градено на отмъщението.

Късмет!

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: как да реагирамнови [re: CъH]  
Автор Maйa (илюзия)
Публикувано23.06.05 15:28



.....скъпа ми СъН, аз не налагам мнение...това съм АЗ.....така е при мен.....просто споделям.....винаги съм познавала човека до себе си.....не се изхвърлям......това е....

Връзката поставя в зависимост


Тема Re: как да реагирамнови [re: viki1]  
Автор Moapeйн. ()
Публикувано25.06.05 12:32



Поведение по т.2 на Тренди и то поне 6-7 до 15 години, толкова време е нужно за да излезнете от периода, в който е възможно такова нещо да се повтори, да се потрети - пепел ми на езика, и въпроси като: "къде бях аз по въпросното време?" задължително искат отговор. Децата не са оправдание, те са повод за размисъл и растеж.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.