Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:31 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема ... uncaged ...нови [re: Изrpeв]  
Автор Cтpaннa (...)
Публикувано22.06.05 16:45



Пленена ли е в нас страстта ?

Заринат ли е огънят в пръстта ?

Щастлива ли е тъй свободната душа ?

За сигурност копнее същността.


Мечта превръща се в реалност.

Духа обвива се с виталност.

Нещо в нас отново в нереалност.

Търси да намери явната спонтанност.


Пожелавам пак - да бъде светлина!

И тия думи са истински така !

A дали е нужна ... една силна ръка!

Поемаща тежест ... даваща свежа роса....






Тема Усмивканови [re: Cтpaннa]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано22.06.05 16:57



Усмивката си не губи,

с душата се усмихвай,

във тишина се потопи,

с детето в теб обичай!

И грубост няма да те нарани,

щом в светлина си се облякла,

сияйна, трепетно очакваща

най-приказното чудо да се случи ...

усещаш го, че приближава

и на търпение се учиш.




Тема Re: проблемите на общуването...нови [re: Cтpaннa]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано22.06.05 21:56



емпатия, преносс и анти пренос не се учи, но се тренира...
всеки ги може или неможе в известна степен... след като те проверят/изпитат и решат, че владееш /тези способности/, професорите те отрупват с пациенти /в началото колегите ти/ и започват упрежнения, рефлексия, супервизия и така...4 години /поне/...

а как протича един изпит напр. приемен за муз. терапевт:

- първи ден минават музикалните дисциплини: тест хармония, солфеж, пиано, китара и блокфлейта- задължителна програма
- втори ден - инпровизация /наши си неща...имаш да импровизираш по текст, картина или казус/
- третия ден е т.н групова динамика...всички заедно имат на разположение 90 минути, през които в стая пълна с най-разл. инстр. и други предмети трябва да общуват но БЕЗ ДА ОБЕЛЯТ ДУМА разрешени са: танцуване, свирене, пеене /без текст/, рисуване, пантомима итн...
комисията наблюдава и после привиква всеки един по отделно да рефлектира участието си... и така се събират впечатления кой е алфа тип, кой бета или гама; омега нямат шанс естествено да бъдат приети...
... ако помниш филма "А сега накъде?" ще ти стане веднага ясно за какво става дума



Тема Re: знаещи/незнаещинови [re: Cтpaннa]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано22.06.05 22:38



Пряма си...разнежих се Виж, аз винаги показвам че не съм никакъв ясновидец като истинските ясновидци и че си фантазирам, опитвам се това да си личи и да прилича като една сериозна игра...така че имай това предвид, ако си го пропуснала...такова мислене ще те направи по- свободна за решения и действия и ще те предпази от словата ми..това се отнася до всички, понякога словата ми са опасни...крият опасности, не всеки ги понася...пази се , скъпа приятелко.
Накратко отговарям на следващия въпрос...нашите илюзии са нашата защита, скъпа цена за жалката ни защита...според мен...човек, ние живеем от илюзиите си...от тях можем и черпим сили...пример...ето аз трябваТРЯБВА да стана рано и да отида на работа защото нямам пари...пари за детето си...за храна...за лекарства...това е голяма сила, тя би могла да ни доведе до крайност...когато детето ни е болно никой, нищо, нещо не би могло да застане на пътя ни, ние трябва да живаем още мъничко ЗАРАДИ детето си....примерно...и такива подобни...хиляди примери...така черпим сили за живот...въпосът е защо трябва да живеем, кой съм аз и защо съм тук....и когато разберем отговорите , да осъзнаем съвършенството...и някакси да му се възхитим, да заживеем заради него или заради нещо друго...от което ще черпим сили.....НО, докато черпим сили от илюзията и заблудата все така ще ни боли...а болката е сигнал за нередност и търсене на нов по- лек път....и така помалко помалко напред..
и накрая ...ние живеем пълноценно, според възможностите си, един много, друг по- малко, трети съвсем малко, но всички сме пълноценни...за Кастанеда сега не ми се говори, от него също могат да се вземат много неща, но като самостоятелно учение е нищо, пълно нищо...
Не разбирам напълно израза ти "още нищо не си свършил като хората" ...кои хора по- точно...от хора до хора има разлика...
Обикновеният си живот живея с благодарност и се имам за щастлив човек получил повече отколкото е заслужил...мисля че в ежедневието по нищо не се различавам от другите...защото различните не ги приемат и трудно, много трудно в ежедневието показвам разликата и то само ако крайно се наложи...бъди сигурна че можем да общуваме в реала така както и сега и ти никога да не разбереш що съм аз...да, аз зная как ще си извадиш заключения и ще ти ги предложа естествено...да, ти ще победиш в битката на разузнаването...в едно съм сигурен...ще усетиш обичта ми, но и външното ми поведение ще те обърква...ще си в противоречието...и там твоето , това което е в теб ще ме определи...но това си е твое , това си ти, не съм аз...
Разнежи ме ти мен, какви ги наприказвах...ееех да бях принца с белия кон
Да, още нищо не съм свършил като хората, но съм перфектен защото това не е мой дял...аз съм само средство за изява
Двете точки на Странна ме съблазниха...защо да не ги взема, като ми се предлагат...предпочитам ги вместо добре свършената работа...кажи че не съм логичен

Няма да ти пиша вече!

Редактирано от ПЪTниk на 22.06.05 22:44.



Тема Re: Официална покана за ПЪТник и ...нови [re: Cтpaннa]  
Автор CHERNOBlL (непознат )
Публикувано29.06.05 19:56



Недеи да робуваш на авторитети...не мисля че пътник е такъв...



Тема Re: Официална покана за ПЪТник и ...нови [re: CHERNOBlL]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано29.06.05 21:27



Научи я какво да прави, като я учиш какво да не прави...от мен да знаеш, че свободата има най- много роби!
Много ме засегна ти мен


Няма да ти пиша вече!


Тема Re: проблемите на общуването...нови [re: arte]  
Автор Cтpaннa (...)
Публикувано30.06.05 09:08



да. гледала съм филма "А сега накъде" >?
и друг съм гледала "До тук ... нищо съществено. Натам...се очертава същото"

разбрах за изпитите...
и все пак, винаги съм смятала, и продължавам да го правя...че професорите не са в състояние да оценяват "правилно" - в смисъл - да определят дали някой става или не става
в тоя смисъл - смятам обучението като такова, в съвременния свят, .... за погрешно....



Тема Re: знаещи/незнаещинови [re: ПЪTниk]  
Автор Cтpaннa (...)
Публикувано30.06.05 09:14



Здравей ПЪТник !

реших да приема изказването ти - като вид извинение към мен.
надявам се...нямаш нищо против.
понеже вече съвсем съм наясно - как действат словата и цитатите ти

но само ще допълня към това - че от действията боли повече отколкото от словата :-)


аз пък живея обикновения си живот - като експериментирам отвсякъде с принципа "аз съм от село...и съм за малко"
хубавото на това е че - имам възмжност всяко нещо да го правя - като за последно! с всичката любов и отговорност на която съм способна в дадения момент...

Да. Взимай точките. и дерзай .
ако работата не се свърши както трябва...все ще се намери кой да опере пешкира



Тема Re: Официалнонови [re: CHERNOBlL]  
Автор Cтpaннa (...)
Публикувано30.06.05 09:16



не го правя. не робувам на авторитети.
а и култа към личността...отдавна вече сме се справили с него, нали?



Тема uncaged II ;-)нови [re: Изrpeв]  
Автор Cтpaннa (...)
Публикувано30.06.05 09:28



и продължавам....

Побеждавам отново всичко което,
иска да скрие от мене небето

Онова, с блясъка благ на очите
и това, с шепота тих на косите

Без пространство оставам по пътя
Теб призовавам.
Скоро ще стъпя.
Във Време чудно намерило звук
дало надежда...която е тук

Отново дочувам отнякъде зов...
Вече знам. Това се нарича Любов





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.