Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Така ли се заклеват докторите?нови  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано03.06.05 22:07



“В името на Аполон - лечителя, в името на Хигия, в името на Панацея и в името на всички богове и богини, които вземам за свидетели, заклевам се, че по силите на знанията си ще върша всичко, в което се кълна.

На учителя, който ме е учил да лекувам, ще гледам като на баща: ще му помагам да живее и ще му давам, каквото му е нужно и ще гледам децата му като свои братя. Ако те поискат да изучат нашето изкуство, аз ще ги обуча без пари и без някакви задължения в бъдеще.

Ще ги уча на принципите на медицината, ще им давам обширни обяснения, ще им развивам доктрината като на свои деца, както на тях, така и на учениците си, които са записани при мен и които са положили клетва.

Аз ще препоръчвам на болните подходящия режим според познанията си и ще ги защитавам от всички вредни неща.

Никога и никому няма да препоръчвам употребата на отрови и ще отказвам да давам на когото и да било подобно нещо.

Ще запазя живота си чист и свещен, както и моето изкуство.

Когато влизам в някоя къща, това ще бъде само, за да лекувам някой болен, като се предпазвам от всякаква волна неправда и най-вече от всякакви сластолюбия към жените и мъжете, били те свободни или роби.

Всичко каквото видя или чуя при изпълнението на своята професия или извън нея и което не бива да се разправя, аз ще го пазя в тайна и ще го смятам за нещо свещено.

Ако изпълня тази клетва, без да я нарушавам, дано живея дълго време, за да преуспея в изкуството и да стана прочут во веки веков, като пазя тази клетва и не престъпя нищо от нея. Ако пък сторя обратното, нека ме сполети вечна забрава.”

Заклех се!

Няма да ти пиша вече!


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано04.06.05 11:33



ТОЧНО ТАКА..............



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано04.06.05 18:51



защо питаш, ПЪТник?
аз три дни си общувах само с доктори, и то много доктори
видя ми се, че всички са се заклели точно така,
само няколко души ми се стори, че са пропуснали клетвата

Редактирано от CъH на 04.06.05 18:51.



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: kem.kem.]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано04.06.05 19:36



Здрасти докторе, че ти нали не вярваш в богове, наистина ли така си се клел?

Няма да ти пиша вече!


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано04.06.05 19:38



Здравей CъH,
Ако повече добри доктори срещаш значи не си съвсем зле...според моята философия.
Има надежда

На теб мога да споделя...повече от десет години аз най- малко по два пъти дневно насочвам мисълтта си умишлено със следните слова...Господи, моля те дай ми здраве и частица от твоята лечебна сила...
Или съм си природно здрав, или словото има сила...или ме осенява милост Божия, или нещо друго...сигурен съм
Няма да ти пиша вече!

Редактирано от ПЪTниk на 04.06.05 19:42.



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано04.06.05 19:53



Кой казва, че не вярвам..........

И в Хипократовата клетва вярвам и я следвам според сили, знания и съвест.

Не всички лекари са толкова арогантни, за да обожествяват себе си в бяло.................

п.п. прочетох още веднаж, никой от нас не я помни наизуст. Мога да кажа че до момента, съм я спазвал точка по точка и смятам да бъде така и занапред.

Редактирано от kem.kem. на 04.06.05 19:57.



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано04.06.05 19:54



ааа, ама аз не за себе си съм ги ползвала докторите,
те бяха детски доктори,
слушах ги и половината работи, които си говореха не разбирах,
но усещах колко са загрижени за децата и как искат да им помогнат за да не страдат
само няколко от тях сякаш не бяха положили клетвата и си говореха за някакви каси, за някакви комисии, за някакви бюджети/това сигурно е нещо много полезно за децата, ама аз не разбирам.../
и все казваха, че няма защо да са толкова загрижени докторите,
по-добре родителите да събират пари, пък като се разболеят децата..."с човека е говорено, каза - ще видим"

и иначе и аз Слава Богу съм здрава...



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: CъH]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано04.06.05 20:01



Дано това е сън, и дано България се пробуди по скоро от този кошмар.......
Не се търгува със здраве и живот, неее, не се търгува.

Осъждам търгашеството с човешките страхове и безпомощност пред болестите.



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: kem.kem.]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано04.06.05 20:29



Кажи ми моля те, страх ли те е от Бог?

Няма да ти пиша вече!


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано04.06.05 20:42



Сигурно е защото в двойствен свят живеем, топло- студено, сладко -горчиво, добро и зло.
Не бива да говоря много за лошите доктори защото в един предишен живот съм бил богат и алчен доктор и съм връщал пациенти, които са нямали пари....малийййй колко гаден съм бил...
CъH, с теб сме учили медицина в Париж, ама ти не помниш
Ти беше много красива дама и от богат род, аристократичен, тогава не беше модерно жените да са докторки. Бяхме 18 мъже и само две жени...с теб се срещнахме на нещо като стаж в една болница и ти ми сподели че родителите ти са те пратили да изучаваш тази наука, но ти няма да практикуваш никога...ти искаше да рисуваш в собствено ателие...по късно чух, че действително си започнала да рисуваш, дори беше наела ученици.
Сега има в една частна колекция няколко от твоите картини, но за съжаление собственика мисли че автора е неизвестен. Ти наистина имаше дарба за рисуване, но някой твои недостатъци ти попречиха да я развиеш напълно...това в един друг живот
Да не мислим за тогава, че пропуснахме сега

Няма да ти пиша вече!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.