Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:01 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: kem.kem.]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано15.06.05 20:44



а!
kem.kem., кажи кога чувствата и желанията не подлежат на контрол?



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: CъH]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано15.06.05 21:09



Никога не подлежат на контрол..............реално погледнато.
Ние чувстваме.
Ние желаем.
Желания и чувства възникват у нас независимо от волевия контрол.
Какви изразни средства ще подберем за да изразим чувства и желания зависи от това което сме НАУЧИЛИ........макар, че и това не е безусловно........
За пример.................ако се влюбиш и ти заиграят пеперудки в диафрагмата, или започне да ти става едно прималяло, такова, приятно топло пак там това е
засилено отделяне на ендорфин, трансмитерът на щастието, а да те видя как ще го проконтролираш..........хъм?........можеш да се опиташ да не го изразиш, да не го покажеш, ама чувството???
Друг пример..........на улицата някакъв райбер ти се изхрачва на новите чисти чепички..............ще останеш ли безчувствена.............хъм?...........е може да не му набиеш една по муцуната, ама не следва, че контролираш чувството, а просто не му даваш израз......................
Бях го написал по разбираемо, ама Нета нещо ми прецака постинга.....



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано15.06.05 22:11



Привет,
Чувствата и желанията се контролират от съзнанието.
Човек е осъзнато същество, колкото повече е осъзнат, толкова котрола е по- голям.
Заради това ни е тежко на нас осъзнатите
Не можем иначе, но ни тежи така

Няма да ти пиша вече!


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано15.06.05 22:22



чуватвата и желанията МОГАТ да се контролират от волята;
съзнанието е над всички тях
но този контрол "струва" скъпо и се плаща с психична неуютност



Тема Re: за тримата/arte, ПЪТник и kem.kem./нови [re: ПЪTниk]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано15.06.05 22:50



ей терапевти
голям късмет извадих тази вечер
попаднах на точното място в точното време...
и което е най важно...имам време

голям проблем имам с контрола на чувствата тези дни...
адски съм уморена, от умора не мога да спя дори...
вече трети ден, а за един СъН да не СъНува това е твърде голям срок
...това, че не спя не е най-големия проблем, дреме ми, че не спя...
ама като не спя кво, кво, кво да правя?...
и от скука започвам да си управлявам съзнанието и чувствата
карам по ред
първо ме хваща яд, че са ми наплюли чепичките и ми иде посред нощ да го намеря този, който го направи и да го скълцам
... и така борба половин час....ама си викам..."абе я у лево тези кофти мисли...я да взема да си мисля аз за някой любим човек, че да ми запърхат пеперудки в диафрагмата"...е ми мисля си мисля си, ама започвам да преливам от неизразходвани ендорфини...и дали от това или от друго...ама айде пак в другата крайност...и така до сутринта...
а на сутринта съм като да съм обиколила всички атракции в Софияленд и Пратера едновременно......омаломощена като пиян морков

а сега в задачата се пита като как да спра тази люлка дет ме е залюляла и да сляза от нея...

Редактирано от CъH на 15.06.05 22:51.



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: arte]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано15.06.05 22:59



Точно ги редиш, съгласен съм...само това със скъпото плащане не съм съгласен напълно. Не зная целта, защо точно така се случват тези неща с нас...ако знаех целта тогава щях да знам скъпо ли е или евтино или просто няма друг начин в съвършенството.
Хубаво е че ни има...

Няма да ти пиша вече!


Тема Re: за тримата/arte, ПЪТник и kem.kem./нови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано15.06.05 23:05



Аз като ясновидец зная защо се случва така с теб
Защото си жива
Прикования болен на легло дълги години има мечта да живее живота ти, да бъде на твоето място...защо ти не осъществиш мечтите му....имаш всичко необходимо и достатъчно....според мен не трябва да прАвиш нищо друго от това, което сега правиш, освен промяна в мисленето ти...или старата ми съгнатура НЕ Е ВАЖЕН ФАКТА, А ОТНОШЕНИЕТО НИ КЪМ НЕГО

Няма да ти пиша вече!


Тема Re: за тримата/arte, ПЪТник и kem.kem./нови [re: ПЪTниk]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано15.06.05 23:18



ааа, ПЪТник, живо - здраво
аз така както се люлям още дълго ли ще остана жива?... поне това ми кажи

а за сигнатурата ти..., да знаеш имаме си там/в друга тема/ един кротък разговор с едни приятели и те цитирам пред тях,
ама ти пиша името щото знаеш, че такъв е правилника на клуба, нали

много често си я казвам тази твоя сигнатура



Тема Re: за тримата/arte, ПЪТник и kem.kem./нови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано15.06.05 23:29



Я да видя дълго ли ще живееш
Да, много дълго.
Бързо учиш, но много има за учене, в товма е проблема.
Умори ли се? Следва кратка почивка и отново.
Ти научи ли се да си "засичаш" почивките...говоря за в този ти живот.
Наградата за труда ти е друго, да не ги объркаш...не бързай за наградата, та по към края идва...също като заплатата на работа...сигнатурата също не е моя, взех я от един друг клуб, нарочно не споменавам името му, това е друга и сложна тема.
Моля те като ме цитираш по правилата на клуба, не ме поставяй в кавички, че много ме притесняват

Няма да ти пиша вече!


Тема Сладък сън за Сън!нови [re: CъH]  
Автор Изrpeв ()
Публикувано15.06.05 23:38



Добър вечер, Сън!

Преди малко бях на терасата...една прохлада, тих ветрец носи аромат на липи , а звездите трептят и ми намигат...упоих се и ми се доспа, ама реших да надзърна тук и ето те тебе. Уж Сън, пък да не те лови сън...Я, излез и се покажи на звездите, постой и си пообщумай с тях, пък утре ми кажи не ти ли се доспа, не се ли упои от ароматите на лятото...

Пожелавам ти сладък и възстановителен сън! Моите пожелания се сбъдват...

Лека нощ!

Редактирано от Изrpeв на 15.06.05 23:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.