Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:38 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано09.06.05 21:08



Чак сега погледнах...............
Като частно лице съм разбира се заинтересован от идеите на транседенцалното......Независимо от всичко в библиотеката ми имат място и "Пътят на душите", "Болестта като път", "Прераждане и еволюция", "Израстване на душите", "Съдбата като шанс", "Мислете за тези неща" на Крашнамурти и...и...и
Когато има възможност се опитвам винаги да препоръчам и класическа и алтернативна терапия.
Не мисли, че когато няма възможност определени познания от лекарите да се прилагат в практиката, това се дължи на незнание и неосведоменост.
Просто не е разрешено...........
Не мога да се правя на др. Куин лечителя.........не става, бият през пръстите.
Частните психотерапевти и психолози биха могли да прилагат и хипноза, и въвеждане "назад", да бъркат в родилна травма,родова карма, ама един академичен лекар няма право да прилага в практиката си нетрадиционни методи на лечение, това ще бъде счетено за ерес, помисли........

Няма мир с две жени у дома, ейййййййй...

Тема аз пък...нови [re: kem.kem.]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано09.06.05 22:57



... нямам впечатления, че е толкова строго
познавам лично психиатри /напр. д-р Ирене Ауст- АКН/, които работят с ТСМ - акопунктура, диететик и билки паралелно или алтернативно на шуль-медицинското лечение



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: kem.kem.]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано10.06.05 08:20



За това говоря..не всеки лекар да прави опити с тези неща, а още в училищата Учител да дава основни насоки в тази област, а не да се отхворля този клон от науката, защото трансцеденталното е наука.
Да, знанието лекува.

Няма да ти пиша вече!


Тема Как е в България...нови [re: ПЪTниk]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано10.06.05 09:39



...не се ли въведе в училищата час по религия, където "Учител да дава основни насоки в тази област" т.е. да учи децата на християнски добродетели?
§
транцеденталното не е наука...това е термин - научно-философско понятие на идеалистичната философия и теология; да не забравяме, че има и материалистична такава /станала методология на учението на З. Фройд/
§
знанието сАмо и самО не лекува, а мотивира за допълнително агиране и мобилизация на сили в процеса на лечение



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор dianaxs (frau)
Публикувано10.06.05 11:17



Кам Кем и Патник, дори и модерната медицина, дори и Бог не помогна на мои блиzак да оживее. Квалифицирани кадри, добри лекари, молих се цели два дена на Бога, ама не.ТАкава ситуациа какво мога да направя или да помогна, парите в слу4ая не бяха проблем, нито кадарността на лекарите, тогава какво ми остаха освен да скарбя.Какво моге да напражи един лекар в таzи ситуациа, какво може да ми даде Бог... Вапроси беz отговори



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: dianaxs]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано10.06.05 12:01



Скърбта също е закономерен и естествен процес.
Скърбиш и преработваш скръбта, докато не отшуми по естествен път.
Търсиш помирение между чувствата от преживяната загуба и мисълта, че животът продължава.

Няма мир с две жени у дома, ейййййййй...

Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: kem.kem.]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано10.06.05 19:14



изглежда нямаш намерение да отговориш на въпросите ми,

няма значение..., и други психиатри като съм ги питала не са ми отговаряли, явно това е някакво табу за вас...



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: CъH]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано11.06.05 11:40



Ох, Сън, не става въпрос за табу...........
С близките се работи изключително трудно в повечето случаи.
Болният си е болен, но знаеш ли колко е трудно да разбере семейният партньор наистина, че поведението на съпружеската половинка не е въпрос на лошо желание или нежелание.........
Как да обясня на съпругата, че мъжът и неще да излиза и е мрачен в резултат на заболяването си, а не поради нежелание да бъде с нея. За момента го разбира, но скоро търпението е изчерпано, а е редно да почака понякога до 6 месеца, ама...............
Ако знаеш колко разводи настъпват в резултат на това неразбиране. Не обвинявам никого.........В крайна сметка, съпругите и съпрузите са се свързали с психично здрав човек преди време, ама ако е заболял и те очакват пълно излекуване за две седмици или месец...........не е грипален инфект, и понеже не е и рана, не се вижда... в един момент се приема като зложелателно поведение.
Не е рядко, заболели, с добри шансове за възстановяване да попаднат в семейна и социална изолация поради заболяването си и поради неразбиране и нежелание за помощ от обкръжението си, да се влошават системно, след поредния удар на съдбата.............развод, раздяла, отнемане на децата, загуба на работното място, изоставяне от близки и приятели и...и...и..

Няма мир с две жени у дома, ейййййййй...

Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: kem.kem.]  
Автор Macalister (шотландец)
Публикувано11.06.05 12:49



Питам само от любопитство - какво ще рече ника ти кем.кем ? Това някакво австрийско съкращение ли е ?

- По цели нощи не спях и мислех:" Откъде са ми тези кръгове под очите?".


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: kem.kem.]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано11.06.05 13:02



всичко това ми е ясно kem.kem., и те разбирам...,

но дори и в семейство където няма болест някак самоконтрола спада, приема се, че всичко може и трябва да бъде разбрано и простено по силата на това, че някой някога е поискал да прекара живота си с друг..., с две думи - обича го

само че когато има заболяване нещата стават малко по-сложни,
болният почти винаги става егоцентричен, вторачен само в собствените си нужди от грижи, внимание и зачитане и понякога дори спекулирайки с болестта се опитва да налага собствената си визия за "живот' на всички около себе си
и по силата на това, че трябва да проявяват повече "разбиране", околните се принуждавани да се съобразяват и приемат всичко

разбирам те, защото за вас пациента е важен, ама трябва ли и някой от околните също да стане "пациент" за да се сетите, че и той е човек с пределни, в известен смисъл, психически възможности
това ми беше въпроса
защото ако хората не са опрели до вас/въпреки, че отклоненията може да са налице/, ако нещо е неприемливо в семейството - развод,
и никой никого не упреква, няма особена вина...
всеки си търси щастието както го разбира,
но ето че ти казваш С близките се работи изключително трудно сякаш ги упрекваш в не достатъчно разбиране, търпение, толерантност и т.н., а всъщност и те са хора като всички останали и сигурно имат право на радост и щастие не по-малко от тях...или греша?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.