Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано06.06.05 22:35



добра вечер, ПЪТник,
да ти кажа честно не изпитвам никакви симпатии към журналистите,
/не чета вестници, телевизия гледам много рядко и то само филми или някакви забавни програми/
ама да не би това да е защото ще бъда много добра журналистка в следващия си живот?
и по принцип вътрешно в себе си да изпитвам симпатия към професията,
а да не одобрявам само работата на сегашните си "колеги" и за това да не са ми симпатични


Редактирано от CъH на 06.06.05 22:37.



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: kem.kem.]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано06.06.05 23:15



kem.kem., тук вече си отговарил на въпросите ми

предишния постинг/за депресията като болестно състояние/, прочетох, разбрах, но написаното може би е от значение само за вас, лекарите, които трябва да установите диагнозата и да назначите лечение

а този постинг тук звучи доста песимистично,
за съжаление и убедително звучи
доколкото знам с годините, колкото и да е интелигентен пациента, настъпва и деградация на личността, а това самите болни, тъй като не са умопомрачени вероятно разбират, или може би усещат...
и е възможно да се прибави мнителност, параноичност и какво ли не още...

каваш ...без семейството му да го разбере и подкрепи,
пак ще те върна на конкретния пример...за колегата ти...,
той е специалист...всичко, което си казал вероятно и той го знае много добре и споделя..., трябва ли сега да се чувства виновен, че не е "разбрал" достатъчно и не е "подкрепил"?
въпроса с разбирането и подкрепата не се ли превръща в социален, след като цяло семейство трябва да посвети вниманието, усилията и психическата си енергия на тази болест...и в крайна сметка и околните да се превърнат в нейни жертви?
ами ако има деца, които трудно могат да схванат за какво става дума, и които ще запаметяват и копират модели, които ще пренесат един ден в своето семейство, дори и да не боледуват?
кажи ми как работите с близките, какво ги съветвате, как ги наставлявате?...



Тема може и феркаунг да е...нови [re: kem.kem.]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано06.06.05 23:49



... но на "празна ясла"... само вербал-бла-бла, беглайтунгс-емоциите отдавна избеляха ... и е много интересно...сякаж някакъв шпальтунг на част от идентитета, който е "останал в/от БГ"
... проговора ли на БГ, върна ли се за ваканциите там, измъквам от киляра на предсъзнателното стари спомени, вербал-клишета/пароли даже, стар словоред и усещане, че съм "същата" от края на миналия век, каквато напуснах страната; "новата" идентичност се разви/ва, а старата ...? тя остана "там" във времето... няма фютерунг никакъв за нея, няма инфо, няма мотиви, няма комуникация, няма агиране, няма ентфальтунг... стари дрипи, но са ми част от гемюта и си ги пастя за зор-заман
... само не казвай- начални сенилни симпроми

_______________
Тео, психиатър от София, беше активен клубар до преди година, но нивото на клуба падна драстично, от което загуби предполагам интерес да влиза
Друг активен и мн. интересен член бе/ше Новогодин - психотерапевт, но и той не се появява вече тук /в 40-50 можеш да го четеш/



Тема Re: може и феркаунг да е...нови [re: arte]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано07.06.05 10:08



Какво разгръщане, кви пет лева...........
Остави миналото да почива, опитай върху спомените, преработени позитивно, да градиш себе си. Не е необходимо да се раздвояваш, коства много психическа енергия, издухана в нищото.........
Естествено е, всички които сме живяли и тогава и сега, да "найгваме" към такова разслоение, но и тогавата е част от нашия и живот и сега, също

п.п. тоя пипсел, ако пипне още веднаж, ще го хване пипката


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: Kpъr]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано07.06.05 13:58



Кръг, ако се опитваш да ми говориш за Ученика на Живия Бог, не искам да те слушам

Няма да ти пиша вече!


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано08.06.05 19:35



Ами да, изпитваш болка при вида на болката да не би пак да станеш медицински работник, нали вече опита и журналистка не бива сега да ставаш, нали ще бъдеш!
Със сегашните ти колеги много внимавай-те са ти Учителите!
Ще те предизвикват и ще ти създават поле за изява, внимавай с тях.

Няма да ти пиша вече!

Редактирано от ПЪTниk на 08.06.05 19:37.



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: kem.kem.]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано08.06.05 19:39



kem.kem., нямаш ли понякога чувство, че нещо липсва от докторската ти философия, нещо което пречи да намериш логично обяснение на много други неща?
Смяташ ли философията/нищо че така я наричам/ си за напълно завършена?
Имай предвид, че след като човек завърши окончателно житейската си философия, му е необходимо много време за да я изпита и приложи в живота на практика. Често определенето ни време за живот на тази планета не ни стига?
Чел ли си, че в карма в семейната клетка са свързани духове с общи цели и задачи, че ако един си "отиде" и не успее да реши задачата, то неговия наследник я поема. Ти ги нарече близкото обкръжение на болния....мисля, че така карма дава едно обяснение на възпитанието ни в детството, обкръжението ни. Вие докторите сте почти на прага, остава ви да надникнете зад него...ще ти дам един пример....бабата на една внучка била на пазар и и се дояло ябълка, но не искала да си купи и решила да "изработи" една прадавачка на ябълки , като и поискала да опита една ябълка и ако и хареса ще си купи. Избрала от прекрасните най- прекрасната, хапнала я и казала на висок глас че тези ябълки са пълен боклук, обърнала се и си заминала. Продавачката ядосана промълвила:"На камък да се превърне в теб!" Тези неща са доста по- сложни и си взаимодействат и с други неща и се случило така че клетвата на продавачката след време се превърнала в причина за камъни в бъбреците на внучката на бабата. Бабата вече била в отвъдното, случката забравена и никой доктор не можел да излекува бъбречните камъни, пари имали, добри специалисти също, но след унищожаването камъните в бъбреците на внучката бързо се възстановявали. Лекарите нямали научно обяснение за този случай.
kem.kem., мисля, че би било прекрасно лекар специалист с неговите знания и умения да има определени знания и в транцеденталното, особенно в психиатрията. Само така може да има истински лечители. Очаквам в скоро време двете описани от мен неща да си подадат ръка.
Зная kem.kem., зная че за тази цел са необходими Учители, но аз мисля че липсват Ученици, а не Учители....тази мисъл първо трябва да се приеме от докторите или от някои доктори и Учителите веднага ще пристигнат при тях.
Пишеш интересно, всичко е наред и те чата с любопитство.
Имах нужда от такъв контакт. Опитвам са да разбера, коя е причината докторите да отбягват трансцеденталното. Една от причините че те са силни в науката и са изградили трайни навици за научни обяснения с наши си наивни доказателства, а за трансцеденталното в началото е нужна вяра, която да доведе доктора до знание. Да, от вярата трябва да се започне, какво е вяра, как се появява, пилее, съхранява и умножава? Нататък е лесно и за всекиго различно...така си мисля аз.



Няма да ти пиша вече!


Тема нищо не струва...нови [re: kem.kem.]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано08.06.05 22:18



... защото травмите са десензибилизирани от времето и заместени от новата "кахърност; останали са само отлюспени стари идентичности от култура в която са корените, ала кактуса си цъфти и по-насеверозапад... тук дори има много по-добро наторяване...всъщност кактусите нямат и корени



Тема не искай от докторите...нови [re: ПЪTниk]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано08.06.05 22:35



... да прегръщат трансцеденталното
подсети ги само, че има и ТСМ* с 22-вековен опит ... дори в лечението на "смутрена психична уютност"


_____________
*традиционна китайска медицина



Тема Re: не искай от докторите...нови [re: arte]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано09.06.05 19:25



На всички ни ни има нещо?

Няма да ти пиша вече!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.