Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема ти пък ако не ме разбереш...нови [re: kem.kem.]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано06.06.05 14:36



... "мрънкането" ми е ферарбайтунг... десензибилизирам си фиксациите...


радвам се, че дойде при нас, откакто Тео се ската липсва/ше представител на гилдията ви



Тема Re: ти пък ако не ме разбереш...нови [re: arte]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано06.06.05 15:09



Ненам кой е Тео, ама твоят ферарбайтунг ми прилича на веркаунг, така, че стегни се...............отдавна трябваше да е преработено, ако не го предъвкваш.
Миналото подлежи на оценка, преоценка и преработване, не и на предъвкване, щото не е конструктивно............капиши???????

п.п. тоя пипсел, ако пипне още веднаж, ще го хване пипката


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: CъH]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано06.06.05 15:47



Предлагам да пуснем малко информация за депресията, защото от въпросите оставам с впечатление, че тя при вас се идентифицира с тъга и лошо настроение...........за разлика от норамлната тъга и състояние на траур, които отшумяват с времето, като психиката достига отново до едно задоволително равновесие, при депресивният синдром се задържа трайно постоянно усещане за вечен плен и подтиснато настроение.
Депресията, отчасти може да бъде нормална реакция на човешката психика в отговор на тежки физиологични заболявания и травми като: сърдечен инфаркт, операции, усложнено раждане, хронични заболявания, остри или тежкао прекарани инфекциозни заболявания.
Депресия \ в свободен превод ...подтиснатост\ е най често срещаното психиатрично заболяване и традиционно се поделя на ендогенна \чест определяна като меланхолия\; психогенна \невротична\ и соматична \органично предизвикана\.
Заболяването има доста богата симптоматика, от промени в настроението:
подтиснатост и дисфорично настроение,
сутрешна подтиснатост, наричана още утринен депресивен махмурлък, който с напредване на деля се оттегля,
чувсто за вина,
чувство за малоценност,
загуба на усещане за радост и удоволствие,
социално отдръпване \вътрешна емиграция\,
до натрапчиви мисли за самоубйство.
промени във физическата активност:
отслабени двигателни функции,
загуба на енергия \усещане за лесна уморяемост и безсилие\
апатия или силно безпокойство и страх,
забавен изговор.
органични усещания:
нарушения в апетита и хранителните навици \безапетитие, прекомерен апетит\ и оттам промени в теглото от силно отслабване до бързо напълняване,
намалено сексуално влечение \загуба на либидо\,
бърза уморяемост,
запек,
главоболие,
болки в гърба без изяснен произход,
влошаване на усещането за общо физическо здравословно състояние \хипохондрия\.
промени в мисловните процеси:
нарушения в концентрацията \невъзможност за концентриране върху даден въпрос или предъвкване и "вторачване" във същия\
нарушен процес на запаметяване,
невъзможност за вземане на самостоятелни решения,
подтискащи мисли,
психотични нарушения под формата на налудничави идеи, чувство за грешност, вина, визуални или слухови халюцинации.

ще продължа ако е интересно.............

п.п. тоя пипсел, ако пипне още веднаж, ще го хване пипката


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: kem.kem.]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано06.06.05 18:40



Къде се изгуби продължението?

Вложеният в думите ми смисъл не е от значение, важна е свободата да бъде интерпретиран.


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: kem.kem.]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано06.06.05 20:49



Гледам сериозна тема сте направили.
Браво на вас.
kem.kem., аз мисля че психотерапия не може да има без да се встъпи в трансцеденталното.
Според мен точно там са причините.
Какво имам предвид?
Себепознание на човешкото устройство-дух, душа и тяло, предназначението им, устройството им, взаимодействието между тях. Мислите,
мислите имат свой свят, свой закони различни от тези от нашия свят, и още и още много трансцедентални неща. Не се ли навлезе навътре, не се ли опознаят човешките светове ние винаги ще объркваме причината със следствието. Струва ми се че ти също ги объркваш. Това е само мое мнение, аз не съм специалист в тази област.
Ще се опитам да ти дам пример, това е много трудно, особенно виртуално.
Аз ПРИМЕРНО съм лекар специалист по човешкия говор като звук и морал.
Опитай се да си го представиш НО аз освен телефонна слушалка, друго не зная, не съм учил и не познавам, аз съм най- добрия специалист на планетата в тази област...аз наистина мога да настройвам и променям гласовете на слушалките, мотага да пускам морални слова през тях, признат съм от всички за най- добрия....НО в момент, когато говорещия по телефона реши да промени гласа си, той се променя в слушалката и аз като специалист се провалям и пак трябва да работя отначало, дори постоянно/ както вие с пациентите си/...аз ще имам логични суперобяснения за ПРИЧИНИТЕ защото съм специалист в тази област, но истината е че аз съм невеж и не зная и заради това така се случва с пациентите ми, в примера телефоните.
kem.kem., аз дори си мисля, че всичко е предопределено и си има причина за да се случи. Ние нищо не можем да променим, всъщност не абсолютно нищо...За нас хората е оставено едно единствено нещо и то се нарича отношението ни къв фактите. Само отношението ни към фактите може да промени и нас самите и фактите...и пак се връщам на трансцеденталното... сега ние имаме неправилно отношение към фактите защото се учим на тази земя...ние дори не знаем точното понятие на отношение, според мен то е вътрешно състояние и външно поведение...за първото се искат безкрайно много неща а, за поведението се изисква познаване на човешката психика.
Вътрешното трябва да е спокойно, уют, любов и да е независимо от външното във всички случай а поведението различно за всеки отделен случай
Даваш ли си сметкаkem.kem., какво е необходимо за постигане за едно такова вътрешно състояние, колко животи са необходими, колко грешки, колко опит????
Кой може това за което аз пиша?
А как ще помагаме на други хора, щом себе си не можем да овладеем?
Така се е случила вероятно и със съпругата на твоя колега...така може да се случи веки момент и с нас...няма да е зле да поизтрезнеем малко.
Много объркано излезе написаното но то е защото исках да кажа много неща. В заключение ще кажа че човек трябва да опознае себе си, да работи върху себе си и чак когато се победи ще може да помага и на другите...
Да не стане сляп слепец води....а ако става дума за печелене на пари с докторската професия , то темата е съвсем друга...

Няма да ти пиша вече!


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор Kpъr ()
Публикувано06.06.05 20:53



Буда ?



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано06.06.05 20:55



В следвашия живот се гласиш да станеш журналистка звезда, най- добрата Виждам те как излизаш от гаража си се една голяма черна кола...
Много точно си задала въпросите към доктора, чета ви с интерес

Няма да ти пиша вече!


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: Kpъr]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано06.06.05 20:56



Кой, да не е някой измежду нас тук в клуба?

Няма да ти пиша вече!


Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор Kpъr ()
Публикувано06.06.05 21:05



Някой "по пътя", стори ми се че го описваш



Тема Re: Така ли се заклеват докторите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано06.06.05 21:27



Еретично или не, ще ви призная, че причините за ендогенната депресия и маниаклност още не са изяснени напълно.............
Доста научни и изследователски дисциплини се опитват точно да обосноват и обяснят ентимологията на заболяването \същото важи и за шизофрения, циклофрения и т.н.\............генетика, физиология, психофармакология, социология, епидемиология, психиатрия, невропсихология, неврология, невроанатомия.............ама........нъц....не става...........

В психиатрията разполагаме с определен диапозон от средства и методи, да овладеем т.н. тъмни периоди.
Медикаментозна терапия на първо място, психотерапията също не е за подценяване \индивидуална, на семейни двойки, групова, зависи\. Тя се провежда от специалисти..............

Естествено, че освен болния, сме длъжни да познаваме и най близко обкръжение спруг\а или родители, или деца, ако няма съпруг\а.
Разполагаме и с клинични психолози, прилага се и трудова терапия.......
в общи линии се прави всичко възможно, болният да бъде стабилизиран и се полагат грижи да се акцептира обратно в ежедневието, като работник, пълноценен член на семейството и част от обществото.
Задължителна остава и обратната връзка, за да се "хване" навреме рецидив, контактът се поддържа и с близките, но да не забравяме, че има и самотни хора, съвсем не са малко за съжаление..............
п.п. тоя пипсел, ако пипне още веднаж, ще го хване пипката
Често и близките се затормозяват\ уморяват и изоставят несретника...
Доста търпение, грижи, толерантност и внимание са необходими.
Имаме и проблем, когато некомпетентни се намесват със съвети за спиране на медикаментозно лечение, разбира се те го правят често с най добри намерения, но заблудени от т.н. светли периоди се започват едни кандърми......ма що не ги спреш тези лекарства, не си луд\а, как да им обясниш, че болните наистина не са луди \в смисъл умопомрачени\........
Ще прощавате, ама ми е трудно да следвам артистичния ви стил на изразяване, с писанията също не съм добре, даже нямам време да огледам написаното нито да подредя мисли, та пиша "гьотерем", но поне е верно.
Това, което някои от вас предлагат по отношение терапирането и търсенето на корените на отклоненията тук и там, на теория звучи чудесно, но практиката е по грозна и жестока, отколкото можете да си представите.
Въпреки това, психолозите се опитват всячески да достигнат до "пластовете", но често болните отказват и се затварят обратно в емоционалното си заточение.......
Приказката за коня я знаете, че можеш насила да го закараш до водата, ама насила не мож го накара да пие........

Някой ме беше питал защо съм избрал тази специалност........вуйчо ми стана жертва на депресивен синдром.........обеси се, без семейството му да го разбере и подкрепи. Та в този момент си дадох дума, че ще правя всичко възможно, дори лаиците да започнат да разбират и уважават невидимите болести, а като лекар, ще посветя работата си в борбата с тях, колкото и да е отчаяно, помощ има.

Май много емоционално излезе..........ще погледна после като остане време
моля за извинение, ако при писането съм допускал грешки, но не диктувам на секретар, пък не съм добър машинописец, вече се е разбрало.

Редактирано от kem.kem. на 06.06.05 22:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.