Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: за тримата/arte, ПЪТник и kem.kem./нови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано16.06.05 21:18



Правилата, та правилата...малийййй как ограничавам душата си с тях...а как ми се иска да я освободя от оковите в които е окована... и аз допълнително я ограничавам....ееех горката ми душица...ще се науча да не ограничавам душата си, ще я освободя...вричам се, каквото и да ми коства...та аз си нямам вищо друго освен бедната ми и плашлива душица
Трябвя да попитам доктора как се чувства човек с освободена душа и има ли хапчета за тази работа...да го изпреваря с питането, защото видях че се кани да ме пита нещо....дано не ми повтори, че не е месия...че аз си бях помислил

Няма да ти пиша вече!

Редактирано от ПЪTниk на 16.06.05 21:31.



Тема аз обяснявах...нови [re: kem.kem.]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано16.06.05 21:39



... но не че мозъкът, а че съзнанието /бевустзайн-а/ стои над волята;
мозъкът е само орган...сива скучна маса, а съзнаието е функция негова, но активирана и "от Горе"
мозъци имат много животни, но съзнание /от тук мисли, чувства (не примитивни емоции) и воля само хомосапиенса

...абе ти не си ли И невролог?... на тебе ли да ги разправям тия



Тема Re: аз обяснявах...нови [re: arte]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано16.06.05 21:41



И невролог ли е кемито?
Ей сега ще му изпробваме устойчивостта, за да го разберем как се отнася с пациентите си?

Няма да ти пиша вече!

Редактирано от ПЪTниk на 16.06.05 21:42.



Тема ами тук у Виена...нови [re: ПЪTниk]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано16.06.05 22:26



...няма само психиатри; всички са И невролози...за него...??? незнам...сам да каже разбира ли от мозъци и периферия



Тема Re: ами тук у Виена...нови [re: arte]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано16.06.05 22:35



Какво да разбира от мозъци...разбира само това на което са го учили, какво друго да разбира...предполагам...ще почакаме отговора му и ще разберем, нали имаме мозъци....Да те питам ти случайно знаеш ли дали разбирането става с мозък или мозъка има някаква следствена функция от разбирането...да де , питам разбирането ли е първо или мозъка?

Няма да ти пиша вече!


Тема Re: аз обяснявах...нови [re: ПЪTниk]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано16.06.05 23:06



Ми и с пациентите така...........
аз си говоря едно, те друго ...........


Та за чувствата и желанията...........съзнанието\бевустзайн\ не може да контролира зараждането и появата им, те се пораждат въпреки контрола на съзнанието. Затова пък можем да контролираме изявата и осъществяването им. Ееееееееее, и ако сега пак не е ясно



Тема сам знаеш...нови [re: ПЪTниk]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано16.06.05 23:16



...без кортекс няма разбиране, мислене, осъзнаване...



Тема Re: аз обяснявах...нови [re: kem.kem.]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано16.06.05 23:53



съзнанието по-точно осъзнаването на това, което се случва като инстинктивни реакции, афекти, емоции е един вид "наблюдение" и регистриране, осъзнаване на процесите, но то, /съзнанието/ е/включва и мисленето, вземането на решения, "омекотяване" на емоциите до фини чувства, контрола им чрез волята, прецеждането/преразглеждането им през ценностната система и моралните норми итн.
от тук, знаем има хора, дето все броят до десет и така добре се "контролират", че си избиват язви и тумори, вместо да си изстрелват първичните примитиви



Тема Re: аз обяснявах...нови [re: kem.kem.]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано17.06.05 20:30



То за ясно си беше ясно още от самото начало, проблема с неясното е между лекуващия и пациента
Щом ти е ясно, кажи ми , моля, как, защо и къде точно у нас се пораждат чувствата и желанията, ако зная това тогава ще разбера дали и как, с какво мога ли да ги контролирам.
Аз пък мога да пораждам, да подхранвам, да контролирам и да трансформирам чувства и желания. Дадено ми е да познавам техния свят и законите им и достатъчно време за тренировки-шампион съм в тази област, докторе.
Виж, вече зная добре че това което сега ти казах, за теб звучи все едно съм ти казал че съм Кирил и Методий, но аз вече не говоря с теб докторе, болестта ми надделя над силите ми
Само ти можеш да ме оправиш

Няма да ти пиша вече!


Тема Re: сам знаеш...нови [re: arte]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано17.06.05 20:36



Моля те, скъпа приятелко, не ползвай в разговора си с мен такива криви думи...какво е това кортекс пък сега....и без това се разминаваме в понятията си за най- обикновени думи, само това липсва да прибавиш и още кривини.
НО, ако смяташ, че такива думи повишават авторитета ти на събеседник и правят мнението ти по авторитетно то ползвай, каквото ти се ползва....
...сега ми обясни какво разбираш ти под думата кортекс...Това да не е Създателя ни?

Няма да ти пиша вече!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.