Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Псувнята, обидите и тяхното възприеманенови  
Автор Trendi ()
Публикувано06.04.05 16:05



Псувнята се употребява предимно без да се влага конкретен смисъл в нейното съдържание.

Тогава защо напсуваните хора реагират остро, понякога се стига до физическо насилие само заради една реплика, която е обезличена от съдържанието си поради честата и употреба? Кой е по-откачен - този който ругае, или този който се връзва на ругатните?

Същото се каса и за всякакъв друг вид обиди.

(Моля да не се правят каквито и да било асоциации с взаимоотношенията в клуба. В темата си съм визирал единствено уличната простотия на ниско ниво).

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Псувнята, обидите и тяхното възприемане [re: Trendi]  
Автор ice (провокаторка)
Публикувано06.04.05 18:26



Глагола "обиждам се" е възвратен=> всеки сам решава кога, на кого и за какво да се разсърди. Мисля, че тук общите принципи са невалидни.

За победителите лошо няма.


Тема Не е точно така.нови [re: ice]  
Автор Trendi ()
Публикувано06.04.05 19:11



Например може да се каже: "обиждам те", "обиждат ме" и т.н.

Виж, това че всеки сам избира своята реакция е точно както казваш. Но въпросът ми е малко по-друг. Става дума за това дали човек, когато се обижда от подобна улична простащина е нещо мръднал и дали този, който използва за аргумент такива квалификации също не е откачил.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Не е точно така.нови [re: Trendi]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано06.04.05 19:47



Trendi,
това изобщо не е въпрос на психично здраве и ти го знаеш
в първия случай/човек, който се обижда/ е въпрос на чувствителност и устойчивост срещу простащината, а във втория случай е въпрос на мислене, възпитание и самоконтрол
аз не разбирам честно казано защо изобщо поставяш въпроса по този начин

тъй като си мисля, че псувнята и ругатните със сексуален елемент са измислени от мъже, понякога ми минава неприятната мисъл, че тя издава и отношението на някои мъже към секса изобщо, абсолютното му непознаване и заблуди и огромните им сексуални комплекси,
така поставен вече въпроса може да бъде дискутиран от гледна точка на психоанализата
а ти що толкова обичаш да виждаш лошото и да се възмущаваш?



Тема Напротив....нови [re: CъH]  
Автор Trendi ()
Публикувано06.04.05 20:37



Виждам теб и не се възмущавам на правописа в твоят постинг.....

Между другото, това да се пише само с малки букви и без препинателни знаци нова мода ли е? Дъщеря ми преди ми твърдеше нещо такова за английския, но не и обърнах внимание. Но в нета не само ти пишеш така. Засичал съм и други.

Пиши си както искаш, само да не е на латиница, че тогава ще ме налегне голям СЪН при разшифроването....

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Не е точно така.нови [re: Trendi]  
Автор ice (провокаторка)
Публикувано06.04.05 21:53



"Става дума за това дали човек, когато се обижда от подобна улична простащина е нещо мръднал и дали този, който използва за аргумент такива квалификации също не е откачил."

Изобщо не мисля, че да обиждаш или да се чувстваш обиден има нещо общо с това дали си мръднал или не.По скоро ми се струва, че хората псуват, когато са безсилни да направят нещо друго или просто искат да бъдат забелязани по някакаъв начин.А що се касае до тези, които се чувстват обидени от улични псувни, смятам , че това са неуверени хора с ниско самочувствие.Ако наистина искаш да обидиш някого, можеш да го направиш без да използваш нито една цинична дума и резултата ще бъде направо поразителен.

За победителите лошо няма.


Тема Re: Напротив....нови [re: Trendi]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано06.04.05 22:01



ти сега за псувните ли искаше да говорим или за моя правопис?
не знам каква е модата
просто така ми е по удобно да пиша, без да натискам Caps Lock-а,
ама на сега докато ти го изпиша ме принуди да го направя

ако пиша с главни букви където мислиш, че трябва ще се промени ли смисъла на написаното?



Тема Re: Напротив....нови [re: CъH]  
Автор Trendi ()
Публикувано06.04.05 22:39



Не те будалках, а съвсем серозно те питах. Нали ти казах, че дъщеря ми ми твърдеше нещо за някаква новост в правописа, ама тогава нямаше кой да я слуша.....Тя на доста учена се правеше. Както и да е. Чета те, разбирам те и за сега не ми се доспива, ама до скоро ще е.

Темата не беше конкретно за псувните, а за обидите на прекалено ниско ниво, които явно нямат буквално покритие. Псувнята е само един пример, който най-често се среща.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Излиза, че да се правиш на интересен чрез псуваненови [re: ice]  
Автор Trendi ()
Публикувано06.04.05 22:44



или друга просташка проява е нещо нормално и е само проява на лош вкус ли? Хм....! Нещо не ми се връзва подобно разсъждение.

Нищо. Аз просто исках да разбера мнението на другите. За мене това си е чиста смахнатост. Нормалното е ако искаш да впечатлиш другите да го направиш с нещо, което е предимство за тебе, а не с просташки прояви. Те само снижават авторитета.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Излиза, че да се правиш на интересен чрез псувнови [re: Trendi]  
Автор ice (провокаторка)
Публикувано06.04.05 23:47



Скандалното поведение е лесен и сигурен начин човек да бъде забелязан от другите. Целта на хората, които псуват или се държат цинично, според мен , е да им бъде обърнато внимание-и на тях изобщо не им дреме кой какво си мисли за тях.Циничното поведение го има дори при доста образовани и интелигентни хора и то съвсем не е критерии дали някой е куку или не. Всеки от нас знае достатъчно на брой псувни и рогатни от всякакъв характер-дали ще ги използваме обаче зависи от възпитанието, културата и най-вече желанието в каква светлина искаме да ни познават другите

За победителите лошо няма.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.