Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:02 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Саморазрушениенови  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.03.05 12:22



Сблъсквали ли сте се с подобен проблем ? В смисъл - да нямате достатъчно сериозни проблеми и сами да си създавате такива, за да не ви е скучно ?
Ако - да, как успяхте да излезете от този омагьосан кръг ?



Тема Re: Саморазрушениенови [re: nbb]  
Автор didata (nova)
Публикувано07.03.05 13:21



аз съм се сблъсквала с такива люде. и още се сблъсквам. една приятелка и колежка не мога да я изкарам от този кръг като се опитвам да й създавам занимания и емоции... все си намира нещо за което да се терзае, чак патологично ми се вижда вече.

според психоложката ни е това е синдром на тези хора, които са "бедни на емоции". един вид сами си създават нещо с което да се ангажират. като другите не им обръщат внимание или ако животът им е монотонен, инертен, скучен, сив. има ли нещо вярно?



Тема Re: Саморазрушениенови [re: nbb]  
Автор Black Passion (strong...)
Публикувано07.03.05 16:04



аз съм се сблъсквала с подобен проблем.
може да се каже, че бях "специалистка" в това да си създавам сама проблеми. но не от скука - а защото съм имала нужда от такива

не се плаши - но ще ти кажа, че скуката е наистина голям проблем.
когато осъзнаеш това, ще ти изчезнат терзанията - че се занимаваш с незначително нещо - каквото се смята че е скуката. тя може да бъде много "разрушителна" сила.
ще се справиш с нея, няма друг начин.
дори ще се учудиш колко интересни начини за това може да се открият

успех !



Тема Познавам нещо подобнонови [re: nbb]  
Автор Trendi ()
Публикувано07.03.05 16:51



Една млада жена изпадна точно както го казваш в саморазрушение. До колкото следях тази история резултата беше много неприятен. Лицето съсипа живота на близките си, попадна в психиатрия, като междувременно успя да направи максимален брой поразии.

Не вярвам в психиатрията да са успели да и помогнат. Мисля че в случая едно яко дърво (сутрин, обед, вечер и пак... ) би било от полза много повече.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Саморазрушениенови [re: nbb]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано07.03.05 18:04



на теб ти е скучно, така ли?
ако това е само причината поради която си създаваш проблеми - има изход
почиствай снега пред блока редовно,
като се стопи снега прекопай градинките и посади цветя
грижи се поне за няколко души около себе си като ги оставиш тях да скучаят
запиши се на курсове по еротичен масаж, спортен Rock & Roll и португалски и естествено си хори редовно на работа и времето няма да ти стига даже

абе теб нали работата много те увличаше?
толкова ли е малко?...блазе ти

много е възможно обаче да не е скуката причината за проблемите ти и ти да не можеш или да не искаш да я видиш



Тема Re: Саморазрушениенови [re: nbb]  
Автор geogrup. (ди бе?)
Публикувано07.03.05 18:24



Е няма ли нещо което да ти е интересно?
Нещо което не ти е скучно да правиш?



Тема Re: Познавам нещо подобнонови [re: Trendi]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано07.03.05 23:39



това, което казваш е неприятно/меко казано/,
особено в клуб като този
има ли здрав човек, който ей така "от скука" би влязъл в психиатрията и би съсипал живота на близките си?

от къде ти хрумна терапията "с дърво"?
какви други репресивни мерки би предложил към психично болните?

ама и на мен ми се струва, че понякога си пишеш без даже да четеш това, което пишеш



Тема Ох, недей.нови [re: CъH]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано08.03.05 10:28



Струва ми се, че грижата за градинките не е решение. Имаме една такава образка в блока - копае с пръчка, мъкне камъчета из джобовете, посреднощ полива цветята...
Но пък идеята за спортните танци, фитнеса и езика са много добри. Аз лично след урок по самба исках само да лежа



Тема Re: Саморазрушениенови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (лелекъфпич)
Публикувано08.03.05 19:02



Не, лишен съм от това щастие....не зная как достигнах да убежданието че няма нищо по- важно от нещо друго, а това е много важно!
Не разбирам въпроса ти?

Ще се радвам ако оцениш глупостта на всичко казано, но само на всичкото!


Тема Безкрайно грешно си ме разбрала, но...нови [re: CъH]  
Автор Trendi ()
Публикувано08.03.05 21:47



...вината си е моя. Наистина изглежда така, както си го възприела.

Никога не съм бил привърженик на репресиите. В случая имах предвид съвсем друго нещо. Ставаше дума за едно момиче на 26 години, което стига до описаното от мене положение от разглезване - дълги години безкрайно разглезване. Точно това имах предвид. Иначе глезотията не е психическо заболяване. По-скоро е вид симулация на такова.

Сън, аз зная какво пиша. Видял съм прекалено много и съм минал през месомелачка, която на никого не пожелавам. Зная как изглеждат очите на човек, когато се опитва да те убие. А ти знаеш ли колко дълго трае натискането на спусъка? По-добре никога да не научаваш...

Но в случая наистина звучи по съвсем друг начин. Основателна е реакцията ти.

Хайде Лека нощ!
И утре е ден...

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.