Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ?????нови  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано04.03.05 18:36



полезно ли е равнодушието?
всъщност ако искате ми кажете първо какво е равнодушие,
може ли да се проявява избирателно или не,
а след това ми отговорете на другото



Тема Re: ?????нови [re: CъH]  
Автор Trendi ()
Публикувано04.03.05 20:07



Зависи... Аз лично не съм равнодушен към много неща. В този аспект моето равнодушие ми се отразява зле.

Равнодушие - да не ти пука от дадено нещо. Нямам претенции да съм съвсем точен.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: ?????нови [re: Trendi]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано04.03.05 22:52



май не можах да си формулирам правилно въпросите

да не ти пука от дадено нещо е хубаво, даже се препоръчва когато се отнася за някакво лошо преживяване
но как може човек да бъде равнодушен само за лошото без да е равнодушен за хубавото

да разбирам ли, че ти си на мнение, че равнодушието може да се проявява избирателно?



Тема Re: ?????нови [re: CъH]  
Автор didata (nova)
Публикувано04.03.05 23:12



аз си мисля че не може да си равнодушен избирателно - само за лошото. поне аз не съм срещала такъв щастливец...

или си "перде" и за доброто и за лошото...или си чувствителен и се палиш и при двете... аз съм по-скоро към първите и мноо си се дразня когато не мога да се израдвам качествено ...особено за чуждо щастие



Тема Re: ?????нови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk (лелекъфпич)
Публикувано05.03.05 13:12



Въпросът е повече философски според мен, защото няма точно определение какво е равнодушие и кой и как точно го проявява. Сложността ни на човеци, разнообразността на условията в които сме поставени да се развиваме не дава точно определение и отговор на въпроса ти.
Равнодушието както и всички неща които притежаваме са ни дадени за ползване, по начина на ползване са по-точните определения.
По принцип човек трябва да се освобождва от всички зависимости и накрая да се освободи и от доброто като зависимост...не зная може би там ще се ползва равнодушието...или ти за друго говориш?

Ще се радвам ако оцениш глупостта на всичко казано, но само на всичкото!


Тема Re: ?????нови [re: ПЪTниk]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано05.03.05 22:38



ако станем равнодушни не сме ли "мъртви" за света и света за нас?

и аз не знам за какво говоря ПЪТник, но си мисля, че не би ми харесало да съм равнодушна



Тема виждам те как...нови [re: CъH]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано06.03.05 21:27



...пак се измъчваш с въпроси, които ТАКА ПОСТАВЕНИ нямат отговор...
смесваш психо-логичното с етично-моралното!

... термин "равнодушие" няма в първата група науки...има абстененц- неотралност, което значи да оставиш всичко ДА Е КАКВОТО Е!
... терминът "равнодушие" е морално-етично обагрен и носи негативно-порицателно-наказателен нюанс...свръх Аз-ът ни не позволява да сме с "равна" душа...тряя са вълнуваме към доброто и злото наоколо ни и изобщо да сме за пример - "добри и послушни!"/спрямо законите на морала и етиката/

... ценностната система е само феномен, разглеждан сурово и "научно" от психо-логичните системи и концепти...
ОЦЕНЪЧНОТО!!! то е ОПАСНО НЕЩО!!! МНОГО ОПАСНО, защото дърпа надолу и само надолу към дяволиите на "сатаната"...ГОСПОД_нето Е НЕОТРАЛНО!!! и става морално само когато се пречупи през призмата на културите /и то само някои/!!!, а културите са само манипулативен социум, който работи само и изключително за себе си!
... не й се давай!!!



Тема Re: виждам те как...нови [re: arte]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано06.03.05 21:53



ън тъй,
пак ме подреди
ти къде се загуби?
аз на никого не се давам та на нея ли?!?
всъщност аз така и не разбрах на кого да не се давам...,
ама сега нито ми се мисли нито мога да мисля, та незнаейки на кого да се давам или - не, направо няма как да се дам



Тема Re: ?????нови [re: CъH]  
Автор geogrup. (ди бе?)
Публикувано06.03.05 23:51



Ако искаш да знаеш дали може да се "изключиш" за лоши неща, а да изживееш пълноценно емоционално добри моменти от живота... отговорът е може. И става.
Вярно е, че не винаги съумяваме. Истеричният смях, паническият страх, неадекватното поведение... всички тия неща донякъде "изключват" разума, и заместват лошата емоция с друга такава. А това от което ти се интересуваш е контрол върху емоциите. Когато можеш да изчистиш главата си от мисли и емоции, ще можеш и да владееш "равнодушието". Веднага ти давам упражнение.
Отпусни се, застани удобно, на тихо място, където няма да те смущават хора. Пробвай да не мислиш за нищо. След време, когато успееш ( не се знае колко дълго), пробвай и сред хора, шумна среда и т.н.



Тема никому не се от/давай... [re: CъH]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано06.03.05 23:52



... освен на Музиката и на Любовта...

... а сега по тамата...

прочетох какво съм написала...граматически излиза ...да не се даваш на културата ... което звучи атонално, та май трябва да си уточня по-съзвучно мисълта ...
на европейските консервативно-христианско-хуманистични ПРАКТИЧЕСКИ* традиции не се давай, защото те са коварно нещо...те ни "учат" на "не_бездушие", което често се превръща в подчинение и верна служба на социума, а той само сили изсмуква

...разбираш ли един интелигентен и богат душевно Човек не би бил никога без-душ_а/-ен, напротив "толерантен" към света на другите, който е и добър и лош...той би го възприел, осмислил за себе си "подредил" спрямо индивидуално- ценностната си скала ... би си рекъл "ахаа"... и толкова,
... не-бездушието е ВЗИМАНЕ НА ОТНОШЕНИЕ, а това е вече морално-етична "постъпка", която ВИНАГИ е спорна, защото оценъчното винаги е в параметъра добро-зло, верно-грешно...и пак стигаме до моята потребност да не си пъхаме носа от гледната точка на този форум, кято е психо-логична в морално-етичните категории, които особено в днешно време са бойно поле на множество социално-политически парадигми

______________
*казвам практически, не философски, защото написаното през вековете звучи чудесно, но реализирането му на практика е довело европееца до жестоки дресури, инквизиции, мачизми и прочее "морални" прерверзии




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.