Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:18 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Яааа.....нови [re: Lana]  
Автор ПЪTниk (във времето)
Публикувано12.12.04 01:25



Струва ми се , че те разбирам...май и те харесвам повече от преди....аз или ти се променехме...или и двамата

И аз като теб съм дух в човешко тяло...за мен и духовния свят е сега и тук...за материалния всички знаем....има неща , които могат и се правят само в духовния свят....за да ги изживеем в материалния...да, това го мога....мисля си, че Любовта започва като идея в духовния свят...тукашната и реализация ни обсебява неконтролируемо от нас....аз презпочитам да съм в нещата и затова говоря за духовния свят...ти като казваш, че искаш и ни обичаш мислила ли си за първичното....макар, че за това не се мисли....мисля още че ние можем да контролираме това което мислим-идеите...или поне сме зависими взаимно?

Ще се радвам, ако оцениш глупостта на всичко казано, но само на всичкото.


Тема Re: Яааа.....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано12.12.04 02:12



Да сме се променили-невярвам,мисля че сме си показали какво НЕ СМЕ

Съгласна съм твоя ред на мисли.Ще те поправя само тук:"мисля си, че Любовта започва като идея в духовния свят..."
Любовта преминава през духовния свят,но тръгва от другаде...
Зависими сме от идеите,които не успяваме да осмислим.
Всяка осмислена идея е контролируема.Съгласи ли се най-после,че те обичам?



Тема Re: Яааа.....нови [re: Lana]  
Автор ПЪTниk (във времето)
Публикувано12.12.04 10:45



Добро утро и лек ден ти желая...от къде другаде тръгва Любовта?
От там откъдето всичко тръгва ли?
Нали сме свързани и сега с това ТАМ, нали това сме ние?
Защо влагаме максимум усилия да се борим с външните обстоятелства само с тук, защо забравяме , че да действаме от там ще е по- ефективно, защо сме слепи че резултатите от тукашните ни действия са убиващо пагубни пълни със скръб и нещастия за самите нас...да плача ли , да се смея ли?
Аз ти вярвам, само няма как да разбера осмислила ли си идеята да ме обичаш, но ценя това , което ти ми казваш

Ще се радвам, ако оцениш глупостта на всичко казано, но само на всичкото.


Тема Re: Яааа.....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано12.12.04 11:33



Добър да е и твоят ден,ПЪТник,здравей!
Точно оттам тръгва Любовта-откъдето ВСИЧКО тръгва.Бих искала да наричам "нещата" с истинските им имена,но ще скандализирам четящите.И ти точно затова използваш многоточия често,нали?
"Защо влагаме максимум усилия да се борим с външните обстоятелства само с тук,"
-За да изучим закона за най-малкото усилие...
"защо забравяме , че да действаме от там ще е по- ефективно, "
-За да си спомним КОИ СМЕ...
"...да плача ли , да се смея ли?"
-Ако ти се плаче-плачи,ако ти се смее-смей се,защото е изключително важно да си верен на чувсвата си.
Преосмислям редовно идеята да обичам...




Тема Re: Яааа.....нови [re: Lana]  
Автор ПЪTниk (ретро)
Публикувано12.12.04 13:51



Не се притеснявай, няма да скандализираш никой от нас, всички сме прекалено заети със себе си за да обръщаме внимание на другите
Хубава тема е тази за Любовта и обичането...многоточия май използвам за да кажа в тях нещата които не мога да кажа и те се подразбират от вече казаното, за всекиго различно...какво мислиш за силата на любовта, предполагаш ли как се реализира в нашия свят изразената от нас любов?
Мисля си, че ние хората не можем да обичаме безпристрастно...за тази любов и обич ли говорим?
Можем ли да платим цената на истинската Любов, имаме ли с какво, сили имаме ли за да обичаме бизпристрастно и защо да го правим?
Защо, според теб трябва да обичаме?
Ти например защо си решила да ме обичаш?
Можеш ли да ми кажеш защо ти, например , редовно преосмисляш идеята да обичаш, а други въобще не се сещаме за такова нещо? В какво и къде се появява разликата.
Наш дял ли е това?

Ще се радвам, ако оцениш глупостта на всичко казано, но само на всичкото.


Тема Re: Яааа.....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано12.12.04 15:46



Ти ме зари със въпроси!
Да видим сега дали ще ми стигне времето
Силата на любовта?-Неизмерима е и е средство за разрешаване на всички проблеми.Тя е най-мощното "оръжие".Тя е тази,която прави чудесата.
А в нашия свят са необходими доста чудеса.Любовта няма цена-няма какво да плащаме,защото ни е ПОДАРЕНА.Наш е избора дали и как да я ползваме.
Не е лесно да обичаш безпристрастно,но всички можем да се научим.И възможностите ни за това са също подарени.
Изобщо безценните "неща" са безплатни,просто защото нямат цена.
Защо трябва да обичаме?-Не трябва нищо...Обичаш когато искаш да обичаш,когато имаш лична нужда да обичаш.Когато си усетил силата на любовта и знаеш,че я имаш в повече ,усещаш нужда да я подаряваш на другите,така както ти е дарена на тебе.Но тя не намалява,защото колкото повече даваш,толкова повече ти се връща/по закона за "ДАВАНЕТО"/.
Енергията на любовта е и в основата на материята.
Всичката материя около нас е проекция на количеството любов в сърцата ни.
Взаимоотношенията ни също.
Всъщност ВСИЧКО около нас е проекция на количеството любов вътре в нас самите.
Е,след като всичко това освен,че съм го чела,съм го и изпробвала на гърба си,как да не обичам?



Тема Re: Яааа.....нови [re: Lana]  
Автор ПЪTниk (ретро)
Публикувано12.12.04 18:00



Мииии, ти много сериозно обясняваш нещата,замисли ме дали осъзнаването е отговорност, аз искам да ме обичаш нашега....или ти не се интересуваш кой как иска да бъде обичан от теб?
Замислих се за обяснението ти, че човек обича когато иска, когато има нужда...замислих се още нуждите ни наш дял ли са, че се гордеем с някои от тях? Ако нуждите ни не са наш дял, не сме ли повече еднакви отколкото различни-хора задвижвани от нужди..., защо не можем да приемам еднаквото у другите и нас? Ти едновремено казваш, че хем имаме нужда , хем е избор, това не го разбрах?
Ако ти е неприятно не ми отговаряй, това че ме обичаш задължава ли те някак си към мен?

Ще се радвам, ако оцениш глупостта на всичко казано, но само на всичкото.

Редактирано от ПЪTниk на 12.12.04 18:01.



Тема Re: Яааа.....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано12.12.04 21:43



Темата за любовта е много сериозна и ми е трудно да се шегувам по нея,но може и да опитам.
Какво имаш в предвид,когато казваш "наш дял"-не те разбирам?
Аз обичам без да съм длъжна и без да задължавам,
Дишай спокойно!



Тема Re: Яааа.....нови [re: Lana]  
Автор ПЪTниk (ретро)
Публикувано12.12.04 22:29



Спокоен съм, нали ти вярвам.
Че кое не е сериозно в нашия свят...с какво ще се шегувам ако не със сериозността си ...нали си виждала малките деца колко са сериозни и внимателни когато си строят къщички от кубчета...все едно няма къде да живеят
Аз все си мисля, че нищо не е мой дял на този свят и си мисля, че и другите така си мислят Не се раждаме и не умираме по свое желание-това не е наш дял...бащите, майките и сестрите си не избираме, не е наш дял...страната в която се раждаме не избираме- и това не е наш дял....миии мааму стара, щом не избирам условияна в които се развивам, как да твърдя че развитието ми е мой дял....мииии то и яйцето ако го хвърля във водата е едно и ако го хвърля в нагрята мазнина е друго...все яйце , а като му смениш условията за приготвяне и става друго Най- хубавото на яйцата е това, че не могат да говорят и да се припират, че пържените са по, най- от варените, едните да твърдят че е правилно да е в мазнина, а другите че Трябва във вода...малиии, че се разприказвах...ти разбра ли ме за дяла?

Ще се радвам, ако оцениш глупостта на всичко казано, но само на всичкото.


Тема Re: Яааа.....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано13.12.04 00:57



Разбрах за дяла.
Гарантирам ти,че всичко изброено от теб е точно наш дял!
А също ти гарантирам,че има начини да се провери!
Точно както ти гарантирам,че не материята е първична спрямо духа,а духа е първичен спрямо материята!Нъц!Казах!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.