Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Хрумканови  
Автор Agent Provocateur (търсещ)
Публикувано08.11.04 11:33



Виждането ни за другите се определя от виждането ни за самите нас.

Бях очуден до каква степен начина по , който се отнасяме към себе си се проектира към в начина по който се отнасяме към другите.

Нещо повече да кажете по темата припознавам ли някоя теория ? Би ми било интересно да прочета нещо по въпроса. Help !!





Тема Re: Хрумканови [re: Agent Provocateur]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано08.11.04 17:46





Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson.


Тема Re: Хрумканови [re: Agent Provocateur]  
Автор Agent Provocateur (търсещ)
Публикувано09.11.04 15:24



Nqma li nqkoi da kaje dali gresha ili ne pone?!





Тема Re: Хрумканови [re: Agent Provocateur]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано09.11.04 17:34





Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson.


Тема нищо ново и изненадващонови [re: Agent Provocateur]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано09.11.04 23:30



"виждането за другите" и "виждането за себе си" се опредвля от ценностната ТИ система...тя е ЕДНА и след като /ако/ си автентичен и искрен ще "третираш" както себе си, така и другите еднакво

_________

Eксистенциалното рафиниране води до суициталност


Тема За това сиима българска пословицанови [re: Agent Provocateur]  
Автор Trendi ()
Публикувано10.11.04 02:33



" Всеки съди по себе си"

Не бих абсолютизирал, но все пак като цяло си прав. Човек не може да избяга от своят начин на мислене и следователно разсъбдава еднакво за другите и себе си. Но това ЕДНАКВО е само привидно. Все пак е много по-благосклонен към своята персна. Тука вече се наблюдава липса на искреност.

Какво излиза - уж разсъждава еднакво, ама не е еднакво. Ами така е, защото става дума за човек. Противоречията са толкова много, че май само те могат да бъдат някакво правило.



Тема Светнахте ме но...нови [re: Trendi]  
Автор Agent Provocateur (търсещ)
Публикувано13.11.04 00:16



Благодаря за отговорите накарахаме се да се замисля. Ако приемем , че ценностите са принципи към , които се придържаме аз имамам предвид , че нагласата ни към себе си се отразява в нагласата ни към другите. Ако си с робска психика ще приемаш за даденост , че и ти можеш да подтискаш другите. Но май наистина всичко опира до ценностти. Въпреки това имам усещането , че ценностите би трябвало да са нещо осъзнато , а за това отнасяне към себе си и другите , което имам впредвид е неосъзнато и непредполага еднакво отнасяне към себе си и към другите. Просто второто е производно на първото и обратното , струва ми се омагьосан кръг.

Благодаря още веднъж видях по ясно нещата.

P.S.Никога не съм бил наясно какво точно представляват ценностите





Тема относно ценноститенови [re: Agent Provocateur]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано13.11.04 12:06



Ценностната система /в нем. псих./ иерархия е набор от нагласи към различни неща от живота, чийто ред е непостоянен и строго "регламентиран" от културата, социалната група, индивидуалността и психичните осонености/патология на всеки в съответното общество.
Ценностите са "полу"- осъзнати или квази/сякаж/ осъзнати, всъщност те имат дълбоки корени в подсъзнанието и много по-дълбоки в социално-културен план, където кореспондират с архитипите, което ги прави "измамливо" неясни и неуловими /полуосъзнати/. Подсъзнателния компонент е толкова мощен, че дори и съзнателно да си "внушаваме", че нещо е по-важно от друго, то това, което същински мотивира да му дадем приоритет не сме в състояние да антиципираме/предугадим/.

_________

Eксистенциалното рафиниране води до суициталност


Тема Re: относно ценноститенови [re: arte]  
Автор Agent Provocateur (търсещ)
Публикувано13.11.04 14:41



Може ли ценностите да се променят съзнателно?
Ще ме насочиш ли към някои автори пишещи за ценностите?
Чел съм Робърт М. Пърсиг там за дзен и поправката на мотоциклет уж е за съвремените тогава ценности.





Тема Re: относно ценноститенови [re: Agent Provocateur]  
Автор My Eye ()
Публикувано13.11.04 14:57



Не може. Ценностите са си наследство и само "катаклизми" в цялостната ценностна система на една общност (семейство, група, общество) могат да преобърнат приоритетите...пак в полза на тези, които са носители на дълбоко вкоренени ценности. "Лайла" Робърт Пърсиг; "По пътя", "Ангели на самотата" и "Бродягите от Дхарма" Джек Керуак; "Нарцис и Голдмун", "Степният вълк" Херман Хесе; "Голгота" Чингиз Айтматов, "1984" - Оруел, "Майстора и Маргарита" - Булгаков. Последната разкрива най - ясно сблъсъка на ценности между носители и приносители.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.