Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:42 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за евтаназиятанови [re: Mesir Voland]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано10.10.04 19:41



Няма/м/ еднозначен отговор. Спорът и тук /в немско/ се горещи от десетилетие насам.
"Бебето освен болка, друго не познава и иняма как да сравнява какво е то живот без болка
...освен това знаем как "с всичко се свиква"
... има и спонтанни лечения чудеса и всякакви кориози в медицината и в Живота!"
това биха били аргументи против изключването на апаратите...
...а самото изключване е най-лесното хоп-хоп и ... стопп!!

_________

Eксистенциалното рафиниране води до суициталитет


Тема Re: Пак за евтаназиятанови [re: Mesir Voland]  
Автор white_angel (сребърен)
Публикувано10.10.04 20:55



Haide da pogoworim malko za moral:)) i togawa da se opitame da razre6im kazusa:))
kak si ti? wpro4em?:)



Тема Re: Пак за евтаназиятанови [re: Mesir Voland]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано11.10.04 08:03



е не би трябвало да му е трудно,
да, май няма религия, която да е за абортите, но ако медицината не е в състояние да помогне, тогава не се ли стига лесно да мисълта, че разрешението на въпроса е в Божиите ръце
arte казва, че се случват чудеса,
да, случват се, но чудото ако ще се случи, то ще се случи и без намесата на медицината, даже мога да отида и по-далеч, че понякога медицината може да обърка и влоши нещата, или да оправи едни, а да нанесе други щети
естествено с това не отричам успехите на медицината, нито я подценявам, просто тези чудеса са сигурно едно на милиони и рядко са постижение на медицината/говорим за спасяването на обречен живот/,
а ако трябва да говорим за морал,
защо за едни деца медицината може да се погрижи, в случая да се дават хиляди паунди за да се спаси един все пак обречен живот*, който според мен е само експеримент, и би бил повече сензация отколкото успех/за него Бог няма ли думата?!/, а в същото време да умират хиляди деца само от глад, елементарни болести и във войни срещу "тероризма", и за тях да има грижата само Бог
няма какво да се лъжем, в действие е "морала на парите", а Малтусианството не е спирало да съществува

* любителите на добрия стил да не ме упрекват за многото повторения защото в случая думата обречен е ключова за казуса

Сънят на изобилието ражда липси


Тема Re: "За",нови [re: Mesir Voland]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано13.10.04 09:10



Човек трябва да има право на избор между живота и смъртта, а когато сам не може да направо този избор, трябва да решава съдът. Не е редно родителите да имат власт над живота на децата си.
Не им завиждам на съдиите...

.why do they call this a word processor?
It's simple.You've seen what food processors do to food.


Тема Re: Пак за евтаназиятанови [re: arte]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано13.10.04 11:39



"Биха били", казваш... А ти какво би решила в такъв казус?

Току-що видях нещо почти по твоята специалност, само че наопаки :

Във Великобритания е избран първият професор по зоопсихиатрия. Д-р Дани Милнс от университета Линкълн се занимава с изследването на поведението на котки, кучета и коне, поведенческите им проблеми и тяхното решаване.
Създал е специална клиника за лечение на животни с поведенчески проблеми и е официално признат от Кралското дружество по ветеринарна хирургия.
Разработил е специално огледало за конюшни, предназначено да решава проблемите на коне със стрес от изолацията. Успешно използва животински феромони за лечение на агресивността у домашни любимци. Изследва фобията на някои кучета от возене в автомобил и лечението й, кучешкия дистрес при раздяла със стопанина (примерно, когато замине някъде и кучето остане за дълго време при други хора).
Освмен лечението на домашни любимци, д-р Милс се занимава и с изследване на връзките и сходствата между животинското и човешкото поведение. Според него кучето е много по-близо до човека като поведение, отколкото шимпанзето както традиционно се смята.



Хубаво ли изкара отпуската?
И нали каза, че ще оставиш мобилен като си тук, бееее?

Ежели бога нет, кто же управляет жизнью человеческой и всем вообще распорядком на земле?

Тема Re: Пак за евтаназиятанови [re: white_angel]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано13.10.04 11:44



Хей, радвам се да те видя Аз съм окей - надявам се, и ти?
Морално ли е да оставиш човек да се мъчи заради някакви си абстрактни принципи? За мен не е.

Ежели бога нет, кто же управляет жизнью человеческой и всем вообще распорядком на земле?


Тема Много си праванови [re: CъH]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано13.10.04 11:50



Ще стигна по-далеч от теб, рискувайки да ме обвинят в цинизъм:
Месеци наред тече медийна кампания, създават се "Обединени медии да детска чернодробна трансплантация", събират се сума средства - окей, това е необходимо и важно. Обаче! Ромчетата, помачетата, турчетата, за които проблем е не болният черен дроб, а нормалното хранене, са хиляди пъти повече. Всъщност и българчета има в тази категория немалко. За гладните деца няма обединени медии - за тях просто не се говори.

Ежели бога нет, кто же управляет жизнью человеческой и всем вообще распорядком на земле?


Тема Re: Много си праванови [re: Mesir Voland]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано13.10.04 16:03



Извинявай, не пусна ли точно ти тази тема?
Pри положение, чe е почти сигурно - някой в момента рови в кофата ти за боклук пред блока, за да нахрани детето си. Иначе Кралската медицинска бла-бла история е интересна, мда.
Не мо'еш да мъмриш, брат! Все едно хан Аспарух да мъмри!

Редактирано от jungle79 на 13.10.04 16:05.



Тема Re: Много си праванови [re: jungle79]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано13.10.04 21:07



Да, аз я пуснах и не виждам противоречие с това, което сега казвам. Имам в 3 клуба много постинги ЗА правото на евтаназия - когато беше дебатът в парламента при Закона за здравето, с който това право бе отнето на българските граждани.
А с отговора си СъН всъщност зададе нова тема - и аз напълно я подкрепям в мнението й. Не виждам с какво мнението ми за евтаназията противоречи на мнението ми за гладните и умиращи от елементарни болести деца и у нас, и по цял свят.
Кралската медицинска и бла-бла е специално за Арте - мисля, че на нея ще й е интересно

Ежели бога нет, кто же управляет жизнью человеческой и всем вообще распорядком на земле?


Тема Re: Пак за евтаназиятанови [re: Mesir Voland]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано13.10.04 23:56



От мене ако зависи ще се скатая, няма да ми стигне куража да дръпна кабела
Де да зная...ако питаш изтока, то нищо не случайно, може душата кат се е спуснала на землята да си зацикля кармата да си е избрала нарочно едно такова нефелно тяло дет се мъчи, с което да си изкупи хулиганства от минали животи...

§§§

лятото беше ОК, ама бях толкова преуморена, че се скатах и за роднините/братчедите/стринките/ съучениците и прочеееее

_________

Eксистенциалното рафиниране води до суициталитет



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.