Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:22 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: сексът и говоренето за него [re: Джeйн]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано26.06.04 09:46



здравей Джейн,
какво ще рече "познати" в нета, при това говорещи за секс
предполагам , че нямаш предвид библейският смисъл на думата
Авраам позна Сара и се роди....
всички говорят за секс тук, не само Тео,
и всеки по своя си начин,
и едва ли от смущение не говорим, точно обратното, най-много шеги има за това
предположение: на хората може да не им е интересно да говорят за секс така, както на теб ти се иска, което не би трябвало да те обижда и притеснява

неДоСпИвАнеТо ЗабРанено


Тема Re: сексът и говоренето за него [re: Джeйн]  
Автор Fro (zen)
Публикувано26.06.04 10:41



Съгласна съм със СъН, всички говорят за това (че може ли другояче?), но не постоянно и не по един и същи начин. Някои го правят постоянно, но то е изключително пресилено (и затова е провокативно, а и не винаги е уместно), други се стараят да изглежда сякаш никога не говорят за секс (ау те са ми много гнусни, защото когато все пак го направят - подмятатнията им са гадни или напрау смешни), и т.н. и т.н. Важното е като схванеш начина на изразяване на тези неща у хората да се опиташ да се нагодиш към тях или просто да се научиш да ги разбираш максимално. Аз не мога да се нагодя само към втората крайност, просто изпитвам отвръщение от псевдо-светците, защото познавам хора на които просто им идва отвътре да са винаги сериозни, сдържани и учтиви, без да се стараят за нищо, а пък като ги заговориш за секс, свободно могат да се изразяват и на тази тема.



Тема Re: сексът и говоренето за него [re: Джeйн]  
Автор white_angel (сребърен)
Публикувано26.06.04 11:39



Аз също бих говорила за секс- не се притеснявам, но истината е, че повечето са само подхвърляния на сексуална тема, а никъде няма сериозно повдигната такава, за да има някакво обсъждане по нея



Тема Re: сексът и говоренето за него [re: Джeйн]  
Автор (: (член)
Публикувано26.06.04 13:22



Ами как да говорим за секс - сексът е най-срамното нещо на света, най-страшното, има толкова много хора, травмирани сексуално като деца (почти всички, според мен, имам предвид психическите травми, а не сношението), сексуалният проблем на човечеството като цяло е хилядолетен и се предава от родители на деца...



Тема Сексът [re: (:]  
Автор nbb (весела)
Публикувано26.06.04 13:25



не е срамен, но не разбирам защо трябва да се говори за него.



Тема Re: сексът и говоренето за него [re: Джeйн]  
Автор *karla (лунен камък)
Публикувано26.06.04 13:26



Моите наблюдения са, че българина се притеснява да говори с непознати за да не би случайно да се изложи с това което казва. Освен това като говори с познат , а не обръща внимание на непознат иска да се изяви като важен. " Ти кой си да се намесваш в нашите разговори , ние тук си се познаваме" - това се получава. Таквива реакции съм виждала и наяве , ако някой непознат се опита да се намери в даден кръг.
Чувството за малоценност все още не е преодоляно.


Откакто чух какво мисля, не вярвам на това което чувам


Тема Re: Сексът [re: nbb]  
Автор (: (член)
Публикувано26.06.04 14:10



Точно така, много е важно "да не разбираш". А необходимостта от говоренето за секса е очевидна, макар и толкова неразбираема - никога няма да имаш удовлетворяваща сексуална връзка, ако не можеш да говориш поне със своя партньор за сексуалните си желания, предпочитания и т.н. Също така никога няма да можеш да отгледаш децата си (ако имаш деца) като сексуално пълноценни и сексуално адекватни хора, ако не можеш да обсъждаш с тях въпросите, свързани със секса.



Тема Re: сексът и говоренето за него [re: *karla]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано26.06.04 14:12



здравей *karla,
мисля, че грешиш,
много е важен начина по който се поставя въпроса за секса,
независимо дали в реала или във виртуала,
мисля, че са малко хората сколнни към ексхибиционизъм,
а и те биха се харесали най-много на воайорите

а ако трябва да говорим "по принцип",
литература колкото щеш,
всеки си избира тази, която му е необходима и интересна

неДоСпИвАнеТо ЗабРанено


Тема Re: Сексът [re: (:]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано26.06.04 14:18



това, (:,
е съвсем друга бира :)

тук нито сме партньори, освен ако не решим да станем такива някой ден , и пак едва ли ще разговаряме публично за предпочитанията си,
не сме и родители на никого от присъстващите, освен ако не е станала някоя грешка в миналото

неДоСпИвАнеТо ЗабРанено


Тема Re: Сексът [re: (:]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано26.06.04 14:30



Точно така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.