Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Да питам  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.07.04 21:24



Може ли някой човек да е с много висок интелект, много по- висок от този на психолога, и такъв човек да е луд?, хайде да не е луд а да е с психически проблем?
Не е ли малък шанса знанието на психолога да се справи с интелекта на оня с проблема?
Може ли високия му интелект да прикрие психичното му заболяване и пред обществото и пред психолога....и пред тестовете?
Към интелекта ако се прибави и находчив ум...и житейски опит, какво се получава?
Май попаднах на такъв случай, кой ще ми помогне?



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано02.07.04 21:36



добра вечер, ПЪТник
абе какви хора срещаш ти и на тях попадаш?
ама много ходиш насам натам, за това все на теб се случва
виж аз като си дремуцам кротко как не попадам

неДоСпИвАнеТо ЗабРанено


Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано02.07.04 21:37



Ами ще трябва да ти помогне някой психолог с много висок интелект. Мноооооого висок. Ей такъв като моя.

Сериозно, ако психолога има клиент с много по-висок интелект от неговия и с психичен проблем е много вероятно психологът да не може да помогне.
Въпреки, че тестовете ще разкрият проблема. Да измамиш качествено тестовете, особено ако са повече от един е доста трудна работа и изисква специфични знания и умения. Но дотам. Психолога ще може да установи проблема, но няма да може да помогне за разрешаването му.

Колкото до твоя случай... не вярвам човека с проблема да е с по-висок интелект от твоя. Изобщо даже не вярвам.



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор heaven (sky)
Публикувано02.07.04 21:51



Психолога трябва да разшири съзнанието си ,да разбие стандартните стереотипи на обществото ,да види какво има зад егото.......да си види страховете и копнежите вътре в душата,да се рафинира и пречисти .....,а колко такива психолози има???
Така ,че и да е средно интелегентен човека малко психолози могат да му помогнат.

Редактирано от heaven на 02.07.04 21:54.



Тема Re: Да питамнови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.07.04 21:55



Добра да е и за теб вечерта
И ти палиш отвреме намреме, ей така насън, но аз съм емоционално неустойчив и преминавам от крайност в крайност, като люляна от вятър тръстика съм И в главата ми въпроси, въпроси, ще откача пак
Направо да ти кажа като на приятел, не мога да преценя Алегрото будалка ли ме или е откровена с мен, ако е откровена с мен защо не ми казва всичко, а ако ме будалка защо аз не и вярвам, от мен крие истината, пред администраторката от дира не я крие? Дали да не я подложим на тест или сам да я тествам?
Може да направим така в името на истината-ти ще тестваш мен , пък аз Алегрото, ще помолим Марина да тества теб, пък тя ще помоли някой да тества нея-истината трябва да излезе наяве

Редактирано от ПЪTниk на 02.07.04 21:58.



Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.07.04 22:01



Разбрах те добре, твоето мнение е, че на мен не може да ми се помогне. Права си и аз се убедих в това



Тема Re: Да питамнови [re: heaven]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.07.04 22:05



Май наистина е така, но пък, то в пропорционално съотношение силите са равни-то колко такива интелегентни има
Аз съм попаднал на уникален случай



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано02.07.04 22:15



чакай малко,
спри с въпросите докато не си откачил,
направо преминавай към тестването насаме
и виж там как ще се оправяш с Майа, Марина
а онзи мръсник Тео, може и той да иска да тества насаме, с него как ще се оправяш не знам
колкото до мен, ако Марина ще ме тества искам веднага да знам резултатите от теста
тя недвусмислено трябва да ми заяви устно и писмено, ставам ли за ръководна длъжност, щото мисля да се кандидатирам за админ
пазя всякава конфиденциална информация, щото я забравям тутакси

неДоСпИвАнеТо ЗабРанено


Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор heaven (sky)
Публикувано02.07.04 22:26



Е то всеки случай донякъде е уникален.............само ми е интересно ти как видя болеста в душатаму/й ?



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано02.07.04 22:27



Е, хайде сега.
Знаеш, че винаги съм готова да ти помогна.
Ето например, няма да те оставя насаме с Алегрото да не се забъркаш нещо в тестването. Можеш да разчиташ на мене.



Тема Re: Да питамнови [re: heaven]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано02.07.04 22:28



Хех. Какви неща трябвало да направи психолога...



Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано02.07.04 22:33



ееее, ама и ти си една,
какво сега, не ти ли харесват тези неща, които трябва да прави психолога?
ми ти какви неща искаш да прави, м?
здрасти

неДоСпИвАнеТо ЗабРанено


Тема Re: Да питамнови [re: CъH]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.07.04 22:32



Ей хубаво , че ме възпря, ахааа пак да откача
Защо ми напомни за оня мръсник, тъкмо бях забравил
Хайде аз пак се обърках с моите ясновидски способности. Аз до сега си мислех че ти си админ, пък ти не си бил, аз така си мисля и за Алегрото че е някаква, но тя може да не е някаква, не искам да кажа че може да е никаква, а искам да кажа че Алегрото може да не е такава за каквато аз я виждам.
Сигурно си щастлив човек щом забравяш тутакси информацията...и аз откакто си повредих ушите в мен настъпи една такава спокойна тишина, препоръчвам го на всеки.
Виж аз ще се опитам да уговоря Марина там каквото трябва устно, както трябва там, ти ме разбра, за мен е важна истината...еййй че пак се сетих за оня мръсник Тео



Тема Re: Да питамнови [re: CъH]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано02.07.04 22:34



Здрасти.
Ами как да ти кажа... не че не ми харесват... ама някак си нечовешки ми се струват, свръхчовешки. Значи психолога ми заприлича на супермен като четох онзи постинг.



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано02.07.04 22:35



Другото е незначително.
Най-важно е да се разбереш с Марина.



Тема Re: вервам, че ще разбереш...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано02.07.04 22:38



Франклин Мерел-Волф

"Пътища в други измерения"

("Символът на пеперудата")


Жизненият цикъл от яйцето през гъсеницата, каквидата до пеперудата е един от най-добрите символи, дарени ни от природата, във връзка с развитието на човешката душа от раждането и в този свят през разкриването на субектно-предметното съзнание до кулминационния преход към трансцеденталното съзнание посредством второто раждане.
Гъсеницата олицетворява живота на нивото на субектно-обектно съзнание, живот, коренящ се в егоизъм. Пеперудата символизира трансцеденталното съзнание, а какавидата е добър символ на "изпитанията на прехода", известен в християнския свят като Страсти, достигащи кулминацията си в разпятието.

Животът на гъсеницата е свързан с пълзене по повърхността и може да се каже, че представлява нещо като двумерно съзнание. Първата грижа на това съзнание е храната. Типичната философия на гъсеницата следователно би трябвало да бъде тази, която утвърждава ценността и реалността само на това, което въздейства на усещанията, а идеите да имат значение само дотолкова, доколкото служат като средство, способстващо за по-чувствен живот и снабдяващо тази твар с храна.

Животът на пеперудата обаче се състои от свободен полет във въздуха и затова тя символизира напълно тримерното съзнание. Храната при нея е сведена до подчинено положение, при това тя се състои от нектар, така че е коренно различна от грубата храна на гъсеницата. Животът и философията на пеперудата са съсредоточени около творчеството и радостта и така самоцел се явява красотата. Следователно реалното и ценното не само са коренно различни за пеперудата, но и техният смисъл е съвсем неразбираем за гъсеницата.

Пеперудата в сравнение с гъсеницата има далеч по-широко разбиране. Тя обитава в пространството, без да е загубила способността си да се върне към повърхността. така че тя е напълно в състояние да разбере повърхностните отношения във всички сфери на гъсеницата, но познава и безкрайно богатия свят, съвършенно неведом на гъсеницата. Освен това тя познава повърхността във връзката и с дълбочината и така може да се справи с проблеми, свързани с повърхността, излизащи далеч извън възможностите на гъсеницата.

Точно както светът на пеперудата е непостижим за гъсеницата, така и единството между човека и божественото съзнание е безсмислено за тези, които нямат проблясъци от по-високи реалности в сравнение със субектно-обектния свят. Затова без определена степен на познание философията на такива хора като Платон и Хегел изглежда нещо абстрактно и нереално. Висшите философии са написани от гледна точка на истински будното съзнание и всъщност имат работа с напълно субстанциални реалности.

Философии от типа на неореализма, прагматизма и натурализма са измислени от гледна точка на повърхностното съзнание, символизирано от гъсеницата. Ако ограничим съзнанието си до субектно-обектната гледна точка тези хора ще се отличават с най-добрите аргументи. По същество на тях им е достъпна само индуктивната или "пълзящата" логика на гъсеницата. Тяхният окончателен тезис е реално е само това, което е обективно. Пробуденият знае неадекватността в разбирането на гъсеницата, но той не може да докаже това на човек, тип гъсеница. От друга страна последният не може да обхване разбирането на пробудения и в резултат се получава тупик.

От всички хора най-привързани към гъсеницата са онези, които виждат първопричината на проблемите на човечеството в икономиката. Животът за тях е съсредоточен върху храната и удоволствията, а това е нищожно ограничена гледна точка. Увеличаването на храната може да доведе само до по-големи гъсеници. Разбира се, има хора, които имат нужда да натрупат тлъстина, преди да могат да стигнат до стадия на какавидата, но повечето хора и така са готови за скока и само губят време, превръщайки се в растящи извън мяра гъсеници. Ако последните си мислят, че вървейки по този път, служат на човечеството, само лъжат себе си. Едва когато се пробудят, и само тогава, те могат да служат компетентно на човечеството-дори относно проблемите на икономиката.

Първоначалният смисъл на какавидата се състои в това, че встъпването в състояние на живот в пространството е възможно единствено чрез умиране на нивото на гъсеницата. Развитието единствено на ниво гъсеница произвежда само гъсеници-по-голями и по-дебели. Идва време, когато човек се налага да се отврати от всички форми на живот, символизиращи субектно-обектното съзнание, ако не иска да попадне в задънена улица на безплодното съществуване. Естествено, от гледна точка на низшето ниво това включва известен период на задължителен аскетизъм в една или друга форма. Но целта е безкрайно по-богата от това, което се съдържа в предишния живот.


Ако си го разбрал, получил си отговор на въпроса си.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор heaven (sky)
Публикувано02.07.04 22:37



Е то или идва отвътре или не.........неможе да се прави насила защото трябвало...............тоест не всеки става за лекар на човешката душа,а иначе конвейера произвежда кадри всяк'ви



Тема Re: Да питамнови [re: heaven]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано02.07.04 22:40



Добре. Ако искаш сериозно.
Как е възможно някой човек какъвто и да е той да разбие "стандартните стериотипи на обществото?" И какви могат да бъдат стериотипите освен стандартни? Не са ли всичките стандратни?



Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано02.07.04 22:47



то, Марина, супермен може да е само герой от комикс,
но суперуомън сигурно има, и сигурно heaven това е имал предвид
виж риторичния му въпрос
<а колко такива психолози има??? >
за психоложки нищо не пита

неДоСпИвАнеТо ЗабРанено


Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор heaven (sky)
Публикувано02.07.04 22:47



Трябва да не те ограничава модела ,това имах в предвид



Тема Re: Да питамнови [re: CъH]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано02.07.04 22:49



Абе аз си знам по рождение, че съм супер, а в пуберитета някъде се доосъзнах като уомън, ама все пак...

Редактирано от Marina на 02.07.04 22:48.



Тема Re: Да питамнови [re: heaven]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.07.04 22:48



Наистина ли ти е интересно ?
Миии нали съм ясновидец...те болестите на човека са тук в тялото му, но всъщност са далеч извън него....значи виж, човек е дух в човешко тяло и има душа. Преди ЧОВЕК, значи няма човек, ейййй там на едно далечно място, през един свят отгоре се заражда идея, принцип, мисъл-това нещо пада към земята и отива във втория свят-те световете са много но аз така образно, нали се сещаш от втория свят онова нещо от първия свят попада в нашия свят и става човек....ти какво, да не си мислиш, че човек се прави със секс? То пак със секс се прави , но нали ти казах, всяко нещо започва да се прави там в първия свят, като идея и пада до нашия свят като действие или материя-форма-резултат-следствие.
Аз като ясновидец ходя там на едно друго място и гледам нещата от горния свят и като видя там болест на душата например и зная, че и при нас има болест, така виждам....но мога и да правя разни неща...значи там виждам че тук има болест, но аз там променям, трансформирам с мисъл принципа идеята, причината за болестта И след като аз там я променя, тя тук не може да не се промени както съм я променил там.
Виждаш ли колко е просто и лесно, но да ти кажа колко малко хора ми вярват от реалността...и какво, аз насила ли да ги лекувам-те като не искат. Хайде викам си, живота ще ви оправи, после аз съм бил лош
Още ли ти е интересно как виждам болестите?



Тема Re: Да питамнови [re: heaven]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано02.07.04 22:50



Да. Така съм съвсем съгласна.



Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.07.04 22:51



Бащата каза, че Алегрото е симпатяга, но не зная на кого да вярвам. Мислиш ли че има опасност да се забъркам в нещо с тестването?
Моля те не ме оставяй на безрасъдството ми?



Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор heaven (sky)
Публикувано02.07.04 22:52







Тема Re: вервам, че ще разбереш...нови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.07.04 22:59



" Умът е великият убиец на Реалното.
Ученикът трябва да надвие убиеца...
Когато, израснала, твоята душа излезе от сигурното си убежище и като се измъкне из ковчега, който я закрива, протегне своята сребърна нишка и се устреми напред; ако, съзнала своето отражение върху вълните на пространството, тя прошепне: „Това съм аз", узнай: твоята душа е уловена в паяжината на измамата."




Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано02.07.04 23:09



Абсолютно не бих те оставила с една жена и безразсъдството ти насаме.
Дори и след това жената да ми се сърди.



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор heaven (sky)
Публикувано02.07.04 23:15



Да определено ми е интересно..........и всичко това интуитивно ли го усещаш....и върху какво стъпваш.....кое е истина кое не е ? Няма ли опасност да се изгубиш?



Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.07.04 23:16



Ти си моята любима спасителка, чувствам силна нужда от такава закрила
Все пак нека да направим нещо за да не се сърди жената, не е хубаво така



Тема Re: Да питамнови [re: heaven]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.07.04 23:21



Нищо не усещам, мисля си, че такава ми е настройката, нали вече зная как и къде се настройват нещата. Аз нямам нищо за губене, може би това ми е предимството....изглежда горе се ЗНАЯТ тези неща и за да не си мисля и аз като теб, че мога да се загубя, предварително там горе и тук са ме направили на нищо



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано02.07.04 23:24



Ами за да не се сърди жената можем да й намерим някой мъж. Ама не ти. Не може да огрееш на всякъде. Ти има къде да грееш. Нали?



Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.07.04 23:37



Защо да и търсим други мъж при готов намерен
Подхождаш ми психологически с това "Ти има къде да грееш."
Притискаш ме по отговорността, защото знаеш че съм много отговорен, забрави ли за силата на безрасъдността ми?
Ами за практичността ми, рационалността, направо съм объркан



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор нoвakoв ()
Публикувано03.07.04 11:45



ми питай ве

ходя разгърден и мигам конкретно


Тема Игра на надлъгваненови [re: ПЪTниk]  
Автор Pineapple ()
Публикувано03.07.04 12:24



Звучи като игра на надлъгване.
Високото IQ 'често се комбинира с ниско EQ.
...
но в твоя случай имаме и житейски опит и находчивост , да получава се точно....психопат.

Знаеш ли по какво се различава психопата от серийния убиец?



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано03.07.04 16:39



Не разчитам на отговорността ти. По-скоро искам да погаля самолюбието ти. Да ти кажа, че там където имаш да грееш си толкова необходим, че направо не могат без тебе хората, а и как ли да могат без тебе, като ти си такъв прекрасен. Тази манипулация работи ли?



Тема Re: Да питамнови [re: нoвakoв]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано03.07.04 16:38



Май ще го ядосаш както е тръгнало.



Тема Re: Да питам и азнови [re: ПЪTниk]  
Автор valenty (ентусиаст)
Публикувано03.07.04 17:33



Здравей
какво означава да си луд
каква е разликата между луд човек и човек с психичен проблем
......ако е с висок интелект находчив ум и силна воля няма да има нужда от психолог.......
проблема при него ще е по скоро физическо овладяване на ситуацията
а не личностен.....



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Maйa (илюзия)
Публикувано03.07.04 17:55



...питай, питай пък ша видим до къде ша стигнеш с туй твойто питане...питай ма де...

Връзката поставя в зависимост


Тема Re: Да питамнови [re: нoвakoв]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано03.07.04 18:40



Здрасти е готин, да не си слънчясъл на морето, какво мигаш такъв.
Кого конкретно да питам?



Тема Re: Игра на надлъгваненови [re: Pineapple]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано03.07.04 18:44



Не, не зная по какво се различават, досега съм си мислел, че серийните убийци са психопати?
Каква е дефиницията за психопат?



Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано03.07.04 18:47



Не това със себелюбието ми не върви вече.
Предпочитам аз да галя чуждото самолюбие отколкото друг моето. В случай ти не си друг и ми е приятно да го правиш защото си много готин човек.



Тема Re: Да питам и азнови [re: valenty]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано03.07.04 18:56



Привет, къде се загуби?
Всеки човек е луд за мен, в своята си лудост, но съм длъжен да се съобразявам с психолозите тук като им задавам въпроси и се надявам за отговор...задължително е да ползвам думи с общи понятия
Има такива случаи, какъвто аз описвам, всеки има нужда от психолог или нещо, което да земени психолога, няма да ти описвам от къде се появява тази нужда и как се задоволява-при теб е същото, силната ти настройка или към духовност или към материалното предизвиква тази нужда, а тази нужда тежи върху хората, липста на такава настройка също предизвиква нужда, апатията е нужда също...така мисля, но сме вече извън темата



Тема Re: Да питамнови [re: Maйa]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано03.07.04 18:59



Цууункккк, довечера ще те питам аз, голям въпрос съм ти приготвил.
Води се ти по новаковите приказки и го гледай как ти намига с неговото мигане, измисляй си, измисляй си, ще видиш довечера резултата от измислиците си



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано03.07.04 19:14



А, междувпрочем се чувствай свободен да галиш моето самочувствие по което ти се прииска време на денонощието. Аз нямам нищо против.



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано03.07.04 19:14



Че от кога му викате въпрос на туй... ъъъ... онуй де.



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано03.07.04 19:26



Да. Може. Няма корелация между айкюто и душевните дизордер.
1. Шансът на психолога с такъв процент айкю и значимостта е пренебрежимо малка, за да може да прояви компетентността си.
2. Не може да го прикрие, даже агравацията на му е присъща обикновено, нея умее и няма потребност от нея.
3. Най-често това, което описваш, съвсем не кореспондира с житейски опит.
4. Ако имаш подобен професионален проблем, би могъл да ми пишеш бележка. Мисля, че имам познания и може би бих могъл с тях да то помогна.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?

Редактирано от Mesir Voland на 03.07.04 19:41.



Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано03.07.04 20:58



Суетна ли си? Как ще се реализираш професионално с тази твоя суета, докога мислиш да я носиш на гърба си?
И искаш от мен да я подхранвам?

Редактирано от ПЪTниk на 03.07.04 20:59.



Тема Re: Да питамнови [re: Mesir Voland]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано03.07.04 21:03



Благодаря за предложението ти за помощ.
Аз съм сбъркан нещо. Човек на мен нито може да ми помогне нито да ми навреди.
Благодаря ти, но ти не можеш да ми помогнеш



Тема Re: Игра на надлъгваненови [re: Pineapple]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано03.07.04 21:13



Точно "психопат"! Взе ми го из под пръстите !

.why do they call this a word processor?
It's simple.You've seen what food processors do to food.


Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано03.07.04 22:08



Суетна съм. И си я отглеждам суетността, нямам намерение да се оттървавам от нея, защото човек все някакъв недостатък трябва да има, не мога да съм перфектна, няма да съм човек.



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Maйa (илюзия)
Публикувано04.07.04 08:32



....друг път не ми задавай въпроси по светло щото видя ли какво стана...ами ако се получи фал кой ще е виновен а..

Връзката поставя в зависимост


Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Maйa (илюзия)
Публикувано04.07.04 08:34



...ти пък къде се слагаш, Новаков не намига на теб а на мен..сега чакам по-конкретно да замига...

Връзката поставя в зависимост


Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано04.07.04 08:49



Хе, ама ние сме си били лика-прилика с тебе

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Игра на надлъгваненови [re: Pineapple]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано04.07.04 08:54



Винаги съм бил убеден, че съм тривиален психопат. Твоят въпрос обаче ме наведе на мисълта, че може би у мен дреме и някой сериен убиец. Ще ми помогнеш ли да разбира истината?


Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Да питамнови [re: Maйa]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано04.07.04 09:11



Цууууунк...щом забележиш, че новаков замига конкретно веднага ми съобщи, имам връзки във варненската телевизия и ще го направим политически говорител за пред електората-много ще върви този пич и ще се отърва от него да не ме ядосва повече



Тема Re: Да питамнови [re: Mesir Voland]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано04.07.04 09:16



Не, ти си принц на мрака, а аз съм син на светлината, но и двамата нямаме вина за бащинството си. ИСТИНАТА ще ни направи свободни и приятели.
Така както нямаме вина за първото, така няма да имаме и заслуги за второто.
Може да пимислииш какво остава за нас в такъв случай, до тогава ?
Нали не си мислиш за секс?



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано04.07.04 09:26



Стига с тоя секс, вееее Що ме нарочихте за секс маниака на клуба - макар че има и по такива, ама си траят

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано04.07.04 09:30



Скри ми топката: Както си я подкарала тая градация, очаквам къмто след 35-те да откриеш гения у себе си.


Ама тогава нали няма да ни презираш? Много?

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Да питам и азнови [re: ПЪTниk]  
Автор valenty (ентусиаст)
Публикувано04.07.04 12:34



апатията я изключваме автоматически поне за случая който цитираш.....
липсата на такава настройка също-човека е намерил начин да се адаптира в обществото
казваш че проблема е нужда-потребност
в случая потребноста му излиза извън границите на стандартите.....
на психолога му оства да разчита на тестовете освен ако този с живия ум не ги манипулира....



Тема Re: Да питамнови [re: Mesir Voland]  
Автор valenty (ентусиаст)
Публикувано04.07.04 12:44



2. Не може да го прикрие, даже агравацията на му е присъща обикновено, нея умее и няма потребност от нея.
какво означава думата агравация.....






Позрав от отвъдното



Тема Re: Да питамнови [re: Mesir Voland]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано04.07.04 13:00



Себереализацията ме интересува повече от гениалността.
Първото е лично постижение, докато второто е природна даденост.



Тема Re: Да питамнови [re: Marina]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано04.07.04 15:20



Ох Аз се опитах да ти направя комплимент. Но очевидно пак неудачно

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Питайнови [re: ПЪTниk]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано04.07.04 15:48



Може разбира се, човек да е с много висок интелект и да е луд, даже е за предпочитане, иначе току виж му гръмнала "инасталацията".
Шансът на психолога да се справи с интелекта на оня с проблема, е толкова колкото и на докторите да излекуват пациентите си.
Ако имаш проблем с очите и отидеш при офталмолог ,той веднага ще се справи с проблема ти. Като ти предпише очила -тази така удобна патерица за ... очите ти.
Как може очния доктор да излекува например късогледството ти, като той самия е с очила с много по -голям диоптер от твоя ?

Дали си луд или късоглед не е ли все тая, нали душата ти е боледува ? !

За да помагаш на луди, не трябва ли и ти да си малко луд ?

Високият интелект , в съчетание с находчив ум и житейски неща може много неща, камо ли маскирането на психично заболяване.

Но не съм съвсем сигурна за последното, днес прекалих с плажа, възможно е да съм слънчасала, така че не ми придиряйте .




Тема Re: Да питамнови [re: Mesir Voland]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано04.07.04 16:06



Ама аз като комплимент го приех. И ме зарадва.
После реших да споделя собсвеното си виждане.



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано04.07.04 17:46



май не разбрах - човекът ли има проблем, или психологът?



IMAGINE...


Тема Re: Игра на надлъгваненови [re: ПЪTниk]  
Автор Pineapple ()
Публикувано05.07.04 10:20




А! Какви са тия подходи на Теб сега към Мен?
Дефиниция?

Дефиницията е нещо ужасно. Тя се опитва да обхване плътно с пипалата си нещо, след което го задушава.

Аз обичам елементите. ...дребните детеали.
Като това - психопатът винаги си личи, той изпъква, а серийният убиец - може да бъде всеки един от нас...

Гадното е, че като хвана нещо такова дребничко, никой не ми обяснява защо.
Защо например не трябва да гледаш психопата в очите?

Преди време питах един от специалистите тука защо казват , че мюсюлманите са сексуално фрустрирани....и той нищо не каза....
Чак днеска разбрах защо.


Ти знаеш ли защо психотата не трябвало да го гледам в очите?



Тема какво дреме у теб?нови [re: Mesir Voland]  
Автор Pineapple ()
Публикувано05.07.04 10:25



Не знам откъде идва твоята убеденост,
но нищо травиално не виждам в тебе.
Каквото дреме,
то така или иначе ще излезе,
колкото и да го приспиваш.
Ще се радвам да мога да ти помогна с каквото и да било!




Тема Re: Игра на надлъгваненови [re: lmBlack]  
Автор Pineapple ()
Публикувано05.07.04 10:32



Когато ти измъквах това из под пръстите,
и представа си нямах в какви дълбоки води нагазвам.
Знам , че тези води са ти познати.
Ти си писал за психопата.
Така че ако взема да се давя, не се сърди за това из под пръстите, ами ме измъкни!



Тема Re: Игра на надлъгваненови [re: Pineapple]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано05.07.04 11:26



Според мен не трябва да го гледаш в очите, защото ще го притесниш, ще го накараш да се чувства недобре.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: какво дреме у теб?нови [re: Pineapple]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано05.07.04 11:30



Зная със сигурност, че у мен дреме един зъл геймър, но от тези, дето си умират да убиват, по възможност всички наред и с всякакви супергадни оръжия. Може би това е серийният убиец, когото имаш предвид? Щото другият геймър не е зъл - той е стратег.


Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?

Редактирано от Mesir Voland на 05.07.04 11:31.



Тема Re: какво дреме у теб?нови [re: Mesir Voland]  
Автор Pineapple ()
Публикувано05.07.04 16:02



Тогава визирайки този първият геймър излиза, че 90% от децата са подрастващи серийни убийци.
Разкажи ми за другия геймър - стратега.




Тема Re: какво дреме у теб?нови [re: Pineapple]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано05.07.04 16:17



Не 90% - иска ми се да се надявам. Но ако не си чела, ще ти потърся инфо за ЕСА - знаеш ли колко от масовите /знам, че има разлика между масови и серийни убийци - но все убимавт много хора, нали - а това ме отвращава/ са мотивирани от игри с насилие.

Стратегът: Желание да открие това, което няма ясна логика, ако говорим с ония термини, с които говорихме - некооперативните игри. Това е предизвикателство, защото няма идеално, перфектно, крайно решение. Малко абстряктно го казах, кажи ми ти, казах ли го ясно?

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор white_angel (сребърен)
Публикувано05.07.04 17:43



Първо ще ти задам един въпрос" покажи ми индивид с нисък интелект (изключваме олигофренията и наследствено обременените личности), който да е с нисък интелект и да е получил психоза, а в най- добрия случай, да е с депресивност?
Та колкото до отговора на въпроса ти, не е важно кой какъв интелект има, защото ако интелекта на разболелия се беше много висок, щеше да си помогне и сам- нали така, твоя въпрос е като се разболее Чирков, кой ще му направи сърдечна операция...... важното е да получи правилната стратегия за справяне с екзистенциалната криза....



Тема Към всичкинови [re: ПЪTниk]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.07.04 21:44



Благодаря ви, наистина ме интересуваше мнението ви. Признавам си, че не очаквах така разширено мислене от всички нас, напълно е задоволен интереса ми, благодаря ви.



Тема Re: Да питамнови [re: Mesir Voland]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.07.04 21:46



Ми как стига с този секс, като за него говориш.
Ето нищо не си ми написала за бащинството ни, а си обърнала внимание само на секса-ми стига с този секс



Тема Re: Да питам и азнови [re: valenty]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.07.04 21:57



Да, и аз така мисля, дори пуснах темата за да се уверя колко е "тънка" разликата понякога между болен е лекуващ и как всички ние сме свикнали да се водим по общественото определение-по някакъв неясен стандарт определен по незнайно какъв си начин....от учебници писани от хора които времето и обществото са приели като научни, модерни, ИСТИНСКИ....а човешката суета....толково много примери има в живота ни как "хората на деня" се водят от суетата си....трудно ще го обясня...просто смесвам науката с човешката суета и общественото мнение, рекламата , гласността, модата, в кои хора са тези възможности-не в мъдрите, не в знаещите, не в можещите...и така се формира обществено мнение, порядки. И времето...получава се в психологията понякога лекуващия да е по- болен от пациента си.
Дали?



Тема Re: Да питамнови [re: white_angel]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.07.04 22:37



Не, не е така. Хирургията е материална дейност. Психологията е наука за душата. Двете са различни неща. Едното е естествена дейност за материалисти, второто може да бъде извършвано и разбрано само силно духовни хора. Това е елементарно правило, но как да бъде разбрано от материално общество . Нашето общество е силно материално. Общество което е създало порядки, приело е свят, такъв какъвто го разбира обществото такова каквото е. До толкова сd в илюзия нещата, че просто самите материални индивиди няма как и с какво да направят сравнение между материалност и духовност. Парадоксалното е, че някои хора учили психология могат да достигнат до тази истина, докато самата съвременна психология като наука, която трябва и създава психолози все още е в неведение, поне в учебниците и учебната практика...или ако този въпрос е засегнат, то е силно подценен.
Не зная дали ме разбра-материален човек, няма с какво и как да възприема една духовност, наука?????
И заради това материалното ни общество приема психологията такава каквато е сега, дори и се възхищава, но вече казах какво мисля и защо е такава съвремената психология.
Правилната стратегия е много относително нещо, това искам да кажа...стратегия от суета, невежество (невежество е всичко различно от абсолютната истина) и мрак (мрака е резултата от невежеството)
Та може света да ане е това за което го мислим



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Ay,ти (мъртва отдавна)
Публикувано06.07.04 13:44



И какво - ти променяш, трансформираш, а тя не поема?

А след някоя твоя астрална намеса имало ли е случай на отрицателен ефект - примерно човекът да почне да замята я глава, я крак? Сигурно ако стане, си викаш - ами това му е съдбата, кармичният урок? Абе нали е важното отношението, че си искал да го поправиш, добрите намерения, не фактът...
П.П. Как ли Блек не видя в тая тема любопитство и интригантство? Опс, забравих, ти всъщност искаше да помогнеш, не да подклаждаш съчки в историята, благородни подбуди сиреч…
П.П.П. Защо ли Кръг не се възмути и не те нарече вещица, свикваща на сбор останалите? Уф, да бе, то няма мъжки род на думата /или вещер?/, пък и не към вещици, към специалистите се обръщаш…

Я чувствую себя одной из тех скульптур, которые сварганил Генри Мур


Тема Re: какво дреме у теб?нови [re: Mesir Voland]  
Автор Pineapple ()
Публикувано06.07.04 15:37



Воланд, знам че е така, но съвсем не е достатъчно.
Не всичко идва от игри с насилие /спомни си как забраниха CS в Германия, след като онова момче в Единбург ги изпозастреля там.../...
После има медии, има семейство , има среда, има опит за подражание, а от друга страна
има учебници , в които пише как наш цар пил от черепа на Никифор, как била ослепена цяла войска...
...има липса на ценности...
има събития
има безхаберие
и интереси.
Едва ли всичко това може да се изчерпи с един постинг.

Разбрах те. Да. Ти казваш , че у теб дреме онзи стремеж да разплетеш загадката , в която няма логика, няма алгоритъм има само нюх и интуиция. Така ли е?
Не не е така...Може би...много варианти пред теб - не знаеш изхода, не знаеш оптималното и без да търсиш идеалното се опитваш да излезеш на светло и да си удоволетворен. ??? Така ли?

Или просто търсиш тръпката? Във всяко едно нещо. Можеш да се подложиш на риск само заради тръпката. ???



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано06.07.04 17:36



А, ти за кво, бе???? Това е шега - не искам да те обиждам И ти само за това говориш, но го правиш по общоприутия социален начин. А аз - откровено.

За Бащинството искам много да напиша - защото смятам, че това е много важно. Но се боя, ти ме боиш, че ще ми се подиграваш, ако пиша за това.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Да питамнови [re: Ay,ти]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.07.04 20:33



Привет, как си ти?
Ама хич не ми харесват преположенията ти за мен...мисля си от къде излизат тези предположения....казвам си....аз като такъв съм дал 80% повод за такива предположения, но мъртвата отдавна, ти де, как така не промени поне с двадесетина процента негативните си предположения за моето мислене....та си казвам сигурно и ти си като мен, обаче пък се зачудвам след като сме еднакви с теб, защо не ти харесва мисленето ми и те води до такива предположения. Стигнах до предположението, че ти хич, ама хич не се обичаш , но не разбирам защо аз да съм виновен та да си го изкарваш на мен с такова предположение за моето мислене
ЗАБЕЛЕЖКА: Никога, никъде не съм казвал , че отношението не променя фактите, напротив винаги казвам че фактите могат да бъдат променяни само чрез отношението ни към тях и само това е причината за да направя отношението по- важно от факта. Заради това не ми хареса отношението ти към моето мислене.
Този факт също не е важен, но съм длъжен да взема отношение към него
Още нещо да допълня за себе си щом ти е интересно....аз нямам никакви подбуди когато върша нещо, единствената ми подбуда е това че е все едно каква ще е подбудата ми и че щом е все едно, то си върша тази която си избирам все едно че няма друга.
Та какво искаше да кажеш? Че Блек е сляп, а ти си виждаща?
Много добре, а защо не го казваш направо а с такива сложни обиколки?
От какво се страхуваш, нали тук сме си все свои хора, приятели сме си.
Аз не работя с астрала, контактувам с духовния свят над астрала...и не работя с човеци , а със себе си.
За мен, в представите ми ти си оставаш едно добро момиче, много държа на представите си, въобще държа на всичко мое, заради това не работя и с човеци.



Тема Re: Да питамнови [re: Mesir Voland]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.07.04 20:51



Миии щом смяташ за много важно, сподели го с мен. Сигурен съм, че ще те разбера. Ти си говорило на тази тема повърхностно и аз съм те разбрал донякъде. Аз също съм ти писал по тази тема, не зная дали си спомняш.
Знаеш ли, май наистина е важна....за нас това е само един ник, една сигнатура или няколко думи, но всъщност това е вид настройка, настройка която ни държи в определена област, в определена област в която ние мислим, живеем, творим-така се закопчаваме в настройката си със силата на собствените ни мисли....няма значение кой прав, кой крив от нас двамата, но има голямо значение за нас овладяването на собствената ни настройка и възможността ни за нейното променяне по наше желание, което ще рече че не настройката ни ще ни държи в зависимост, а ние нея, но това изисква умение, което се придобива , за рязка смяна на настройките.
Аз за това ти говоря, мислило ли си от тази гледна точка за избраното от теб бащинство ?



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано06.07.04 21:51



Толкова си прав - закопчаваме се с някаква думичка - "секс", а всъщност се закопчаваме с почти всичко чрез нея....
С бащинството - се разминах - не сега имам предвид - а много отдавна, когато ми бе нужно...

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Да питамнови [re: Mesir Voland]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.07.04 21:57



Нито за секса те разбрах, нито за бащинството, няма ли да поясниш?



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано06.07.04 22:38



Хич бива ли таквиз интимни неща пред хора да ги бистрим?



Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Да питамнови [re: Ay,ти]  
Автор valenty (ентусиаст)
Публикувано06.07.04 23:05








Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Ay,ти (мъртва отдавна)
Публикувано07.07.04 14:43



Относно процентите - защо, може и да съм променила с двадесетина процента негативните си предположения? Нали не уточняваш в каква посока…
Твоите предположения относно преноса на моето отношение от мен към твоето мислене са твърде предположителни, но безотносителни към действителността, каквато е действително тя в действителност.
ЗАБЕЛЕЖКА: Аз пък никъде не съм казвала, че отношението не променя фактите, че да пишеш такава опровергателна ЗАБЕЛЕЖКА, и то с ГЛАВНИ букви.

Щом подбудата ти е единствена, значи е различна от нула - тоест от "никакви подбуди".
Искам да кажа това, което казах. А сега ме караш да предполагам, че вероятно твоето отношение те заставя да измисляш сложни обиколки в чуждите отговори и да се оплиташ в тях, това е факт, както е факт и това, че няма да измениш отношението си към него.

Ех, а това последното ти изречение, началото му де, просто… как да кажа… ми показва, че сигурно пердето на третото ти око ле-е-е-ко се е повдигнало…
Обещавам, че само да дойде тук Вей Хай Вей и да почне да разправя някакви врели-некипели за ужким глаукомата на същия ти орган - ще види тя кон боб яде ли!


Я чувствую себя одной из тех скульптур, которые сварганил Генри Мур


Тема Re: Да питамнови [re: Mesir Voland]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.07.04 20:13



Какви хора-тук сме само никове на хората
Ти и от никовете ли се притесняваш?



Тема Re: Да питамнови [re: Ay,ти]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.07.04 20:20



Мисля, че ще се получи диалог-правилно действаме и двамата
Има и по- лесни начини, може и да достигнем до тях, много се хабим и повреждаме така сега, но ще успеем, аз вярвам в теб и мен, време имам и не бързам за никъде

Редактирано от ПЪTниk на 07.07.04 20:23.



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано10.07.04 20:14



Пфу, и ти разкри моя срамна тайна:
Да, и от никове се притеснявам

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Да питамнови [re: Maйa]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано10.07.04 20:17



Абе мъжът като прекалява с питането към жена, хич не е на добре за него. Колкото повече мълчи, толкова е по на далавера

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Да питамнови [re: Ay,ти]  
Автор Beй Xaй Beй (air)
Публикувано15.07.04 13:21



Дойдох.
Прочетох.
И мълча стрестнато...
Кон боб не яде ли?

Поздрав:
Вей

"Ситен дъжд вали низ ясно небо,
ситен е, ситен, като маргарит..."


Тема Продължават опитите по въпросанови [re: Beй Xaй Beй]  
Автор Ay,ти (мъртва отдавна)
Публикувано15.07.04 15:28



с боба.

Еврибари на магар-и-и-и-и-и!!!


Я чувствую себя одной из тех скульптур, которые сварганил Генри Мур


Тема Re: Да питамнови [re: Mesir Voland]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано15.07.04 18:32



Разбирам те....добре де, щом избираш да живееш за никовете и отдаваш много от себе си за тях , защо не замениш каузата....вместо да се притесняваш измисли нещо друго, което да посветиш на никовете?



Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано16.07.04 13:35



Да си чувал за бащинство без секс? Освен при Иисус.
Да, сега ще ми говориш за инвитро и прочие. Ама това не променя нещата: че 99% от бащите стават бащи чрез секс. Първо. И второ: За немалка част от тях не бащинството е основния мотив, а сексът.
Ако искаш - и за това може да поспорим.
Абе, без да те свалям (за разлика от други по-достойни клубни дами), наистина те намирам като твърде интесен и приятен за мен събеседник. Което изобщо ние значи, че винаги се съгласяваме един с друг, даже напротив - най-често си оставаме с различията. Но в тази различия аз намирам нови и важни за мен неща. За теб не зная.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Да питамнови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано16.07.04 13:41



Да, от никовете се притеснявам. Зная, че без да си "психо"спец, ще го квалифицираш по някакъв патологичен начин.
Истинският проблем за мен е следният: След като един човек прекарва немалко време в нетобщуване, той има мотиви, интереси, проблеми. Ей това ме притеснява. Защото знам, че той е истински жив човек. И защото искам да ги разбера, а доста рядко успявам. В чата бях по-добра, но се отдръпнах от него по различни причини, които нямам склонност публично да обсъждам.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Ау,ти - ама невежа си в тези нещанови [re: Ay,ти]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано16.07.04 13:52



Виж - вещиците са от женски род, защото обществото ни от хиляди години е сексистко. В случая това значи, че вещиците са втора категория свръхестествени същества.
Знаеш, че има магьосници, магове, вампири, върколаци, друиди, елфи, троли - е, мога да да изброя още сума - ама те всички имат много по-големи сили от вещиците. Обаче всички са мъже. Мамка му

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема За Пайнепъл - със закъснениенови [re: Pineapple]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано16.07.04 13:54



Аз вярвяам преди всичко в логиката и рационалността.
Но същевременно вярвам (някъде в друга тема го писах) в това, че човек е добър по природа.
Това е истинското противоречие у мен. И то е както рационално, така и емоционално. Още повече: Не зная кое по-силно ми въздейства.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Ау,ти - ама невежа си в тези нещанови [re: Mesir Voland]  
Автор Ay,ти (мъртва отдавна)
Публикувано16.07.04 14:04



Чела ли си "Нощта през Средновековието"?

Я чувствую себя одной из тех скульптур, которые сварганил Генри Мур


Тема Отговарям на Пътник за Бащатанови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано16.07.04 14:04



Бащата носи много по-голяма отговорност за създаването на личността. Майката се грижи за него, а бащата му открива света - неговите истини, неговите тайни, неговите практичности, неговите непостижимости. Ако ме усещаш сега - говоря за истинския Баща. Не всички са такива. Ако много настояваш - ще ти го обясня и психологически, ама тук има по-големи спецове от мен, а има и професионалисти.
Ей затова говоря - Бащата е този, който създава висшето у детето. Майката създава емоции, нагласи, някои базисни ценности. Но това, което наричаме разум (независимо от това, че за теб немалка част от този разум е Дух) - това може да е дело само на бащата. Ако е истински Баща.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Бял Ангеле, веднага отговарямнови [re: white_angel]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано16.07.04 14:22



С напоследък популярен случай, защото получи през 1994 г. Нобелова награда за откритие, направил през 1949 г. Не като милост, псевдохуманизъм и други - а защото за 40-тина години дори тъпите бизнесмени и дисижънмейкъри разбраха, че това е нещо велико, което те могат да използват. И го правят, де.
Говоря за Джон Неш. Гениален математик. Сравняват приноса му в математиката и в икономиката с ролята на "Произхода на видовете" на Дарвин и с теорията на относителността на Айнщайн.
И най-последната дупка на кавала - която аз имам предвид - е това, че филмът за него получи сума "Оскари". Майната им на Оскарите, и на филма. Това, което той откри в теорията на игрите, и специално в некооперативните игри е гениално!
А за това, за което питаш - Джон Неш от 1953 г. страда от шизофрения. И в едно много късно интервю от 90-те години той обясни: "Аз още имам халюциенации. Но разбрах, че те не са истински. И им казах, че повече няма да им говоря и да общувам с тях. Тях все още ги има, но аз им показах, че за мен ги няма. И те в крайна сметка го разбраха."
Но основната роля за справянето на Неш с болестта не беше самият той, а Алиша - жена му. Което той сам винаги го е казвал.
Джон Неш не е единственият пример.
Това всичко ти го разказах заради това твое изречение, което аз премам насериозно. Зная, че може би бъркам в това приемане.
"ако интелекта на разболелия се беше много висок, щеше да си помогне и сам- нали така"

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема За Пайнепйл със закъснение - 2нови [re: Pineapple]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано16.07.04 14:42



"Или просто търсиш тръпката? Във всяко едно нещо. Можеш да се подложиш на риск само заради тръпката. ???"

В риска (той е краен вариант на това, за коато питаш - "във всяко едно нащо") търся тръпката не заради нея самата, тя е последното, което ме интересува - а заради принципи. Може - и в немалко случаи да са не толкова тъпи принципи (има и тъпи, разбира се), колкото инцидентни, т.е. можеш да ги отминеш - но ще ти дам типичен пример. Хвърлих чаша в лицето на сервитьор, защото той се държа неприлично с всички на масата без основание. Вярно, че беше преди 89-та г. Тогава те бяха нагли. Той ме удари, ама доста яко - и тогава мъжете се намесиха. Ама аз не го направих за тръпка - разбираш ли?! Нормалното беше - защото доста келнери бяха такива, ако не да си замълча, то да му направя забележка или да се скарам. Но той бе толкова нагъл.... Не се гордея с тази постъпка. Разказвам ти, за да разбереш риска и (липсата на) отношението към тръпката.

"Ти казваш , че у теб дреме онзи стремеж да разплетеш загадката , в която няма логика, няма алгоритъм има само нюх и интуиция. Така ли е?
Не не е така...Може би...много варианти пред теб - не знаеш изхода, не знаеш оптималното и без да търсиш идеалното се опитваш да излезеш на светло и да си удоволетворен. ??? Така ли?
"


Да, общо взето си схванала интуитивно, не се обиждай, но не си си направила труда, а най-вероятно не си имала желанието. Написах ти май в друг постинг в същата тема. Търся идеалното (защото знам, че оптималното е такава примитивизация на идеята за идеално, за което мога да напиша поне стотина страници), защото така ще изляза на светло и това само по себе си носи на всеки човек (не само на мен) удовлетворение. Проблемът е, че рационалното и идеалното са твърде различни, да не кажа често противоположни неща.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Ау,ти - ама невежа си в тези нещанови [re: Ay,ти]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано16.07.04 14:50



Не.
Доколкото схващам, мога да я прочета в Народната. Или там я нямат, въпреки че има нормативен акт, който задължава всеки издател да предоставя 5 екземпляра.
Ако я няма там, нямам шанс, защото в момента не мога да си позволя да си купя книга повече от 3 лв. Тъпо, ама факт

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема :(((((нови [re: Mesir Voland]  
Автор Ay,ти (мъртва отдавна)
Публикувано16.07.04 14:59



Уф, ами мен как ме болеше сърцето, като си я купувах...
То затова си и купувам една на половин година /в най-добрия случай/.

Я чувствую себя одной из тех скульптур, которые сварганил Генри Мур


Тема Re: Отговарям на Пътник за Бащатанови [re: Mesir Voland]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано16.07.04 19:26



Много хубави думи си написало за мен. Благодаря ти от сърце, наистина ми носят удоволствие , правиш ме щастлив.
Толкова много ли държа на това? Не с всички съм така. Не мога съвсем ясно да си го обясня. Нищо.
Впечатли ме мисленето ти за хората че са добри, че това е заложено в тях.
Аз мисля че хората са всякакви, искам да кажа че в тях има всичко и добро и зло, просто доброто и злото се проявяват при определени условия. Аз познавам тези условия и се опитвам да ги нагаждам, доколкото е възможно. Ако обмислим, че това зависи от Бащата, а съм сигурен че зависи от нещо, защото Иссус казва че тези които са от Него ще Го познаят и ще Го последват, което ме кара да си мисля че сме различни в някаква си област, въпреки еднаквото ни устройство. Та...ако приемем Бащата като отговорен за даденостите ни, то интересна ми е една древна религия на едно пустинно племе в Африка, това е описано от Блаватска в "Разбулената Изида"...та там Бащата когато направил формулата на добрия човек и сътворил света, ей така незнайно как си, за да икономиса енергия предложил сделка на другата сила да направят общ свят и другата сила също да насели нашия свят със свои лошите да кажем. Идеята на Бащата била, че от зло добро се прави, но от добро зло не става и че доброто ще се умножава за сметка на злото и при равни вложения доброто ще печели, така съм чел, но при един разговор с неземен разум ми беше казано, че първо Бащата направил формулата на човек и населил земята с него, а после другия откраднал формулата на човека и също населил свои на земята. Тези двете си съвпаднаха по значение , аз ги научих от два различни и независими източника уж.
Говорим за Бащинството и за доброто заложено у нас!
Според мен доброто не е заложено у нас, ние сме смес и от двете и двете са в нас, като два извора...
Месир, боговете си правят каквото си поискат с нас, какво като си имаме логика. Трябва да се разбунтуваме ние хората...но преди това трябва да овладеем Силата си заложена у нас при творението ни, трябва да се опознаем, да се самоконтролираме и овладеем и тогава е ред на боговете и света. Ние сме тези , които можем да променим света, но така както върви няма да е скоро...или пък света е за това за да ни накара така да мислим...може да е друго, само си фантазирам, поне да бях на три ракии



Тема Когато говорим за доброто и злото:нови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано17.07.04 06:38



Винаги се сещам за една фраза от "Зен и изкуството да се поддържа мотоциклет" от Робърт Пърсиг:
"Ти трябва правиш добро от злото, защото то няма от какво друго да се прави."
Дълбоко вярвам в това.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Когато говорим за доброто и злото:нови [re: Mesir Voland]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.07.04 09:10



Добро утро.
Мисир, забелязало ли си как правенето на добро си има цена, как понякога ние не можем да я платим, че колкото по - голяма цена плащаме толкова е по - високо качеството на доброто?



Тема Re: Когато говорим за доброто и злото:нови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано17.07.04 20:46



Така е - леко е да направим добро, когато това (почти) нищо не ни коства.
Аз имах предвид друго, и ми се струва, че ти ме разбра.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.