Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:07 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Бял Ангеле, веднага отговарямнови [re: white_angel]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано16.07.04 14:22



С напоследък популярен случай, защото получи през 1994 г. Нобелова награда за откритие, направил през 1949 г. Не като милост, псевдохуманизъм и други - а защото за 40-тина години дори тъпите бизнесмени и дисижънмейкъри разбраха, че това е нещо велико, което те могат да използват. И го правят, де.
Говоря за Джон Неш. Гениален математик. Сравняват приноса му в математиката и в икономиката с ролята на "Произхода на видовете" на Дарвин и с теорията на относителността на Айнщайн.
И най-последната дупка на кавала - която аз имам предвид - е това, че филмът за него получи сума "Оскари". Майната им на Оскарите, и на филма. Това, което той откри в теорията на игрите, и специално в некооперативните игри е гениално!
А за това, за което питаш - Джон Неш от 1953 г. страда от шизофрения. И в едно много късно интервю от 90-те години той обясни: "Аз още имам халюциенации. Но разбрах, че те не са истински. И им казах, че повече няма да им говоря и да общувам с тях. Тях все още ги има, но аз им показах, че за мен ги няма. И те в крайна сметка го разбраха."
Но основната роля за справянето на Неш с болестта не беше самият той, а Алиша - жена му. Което той сам винаги го е казвал.
Джон Неш не е единственият пример.
Това всичко ти го разказах заради това твое изречение, което аз премам насериозно. Зная, че може би бъркам в това приемане.
"ако интелекта на разболелия се беше много висок, щеше да си помогне и сам- нали така"

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема За Пайнепйл със закъснение - 2нови [re: Pineapple]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано16.07.04 14:42



"Или просто търсиш тръпката? Във всяко едно нещо. Можеш да се подложиш на риск само заради тръпката. ???"

В риска (той е краен вариант на това, за коато питаш - "във всяко едно нащо") търся тръпката не заради нея самата, тя е последното, което ме интересува - а заради принципи. Може - и в немалко случаи да са не толкова тъпи принципи (има и тъпи, разбира се), колкото инцидентни, т.е. можеш да ги отминеш - но ще ти дам типичен пример. Хвърлих чаша в лицето на сервитьор, защото той се държа неприлично с всички на масата без основание. Вярно, че беше преди 89-та г. Тогава те бяха нагли. Той ме удари, ама доста яко - и тогава мъжете се намесиха. Ама аз не го направих за тръпка - разбираш ли?! Нормалното беше - защото доста келнери бяха такива, ако не да си замълча, то да му направя забележка или да се скарам. Но той бе толкова нагъл.... Не се гордея с тази постъпка. Разказвам ти, за да разбереш риска и (липсата на) отношението към тръпката.

"Ти казваш , че у теб дреме онзи стремеж да разплетеш загадката , в която няма логика, няма алгоритъм има само нюх и интуиция. Така ли е?
Не не е така...Може би...много варианти пред теб - не знаеш изхода, не знаеш оптималното и без да търсиш идеалното се опитваш да излезеш на светло и да си удоволетворен. ??? Така ли?
"


Да, общо взето си схванала интуитивно, не се обиждай, но не си си направила труда, а най-вероятно не си имала желанието. Написах ти май в друг постинг в същата тема. Търся идеалното (защото знам, че оптималното е такава примитивизация на идеята за идеално, за което мога да напиша поне стотина страници), защото така ще изляза на светло и това само по себе си носи на всеки човек (не само на мен) удовлетворение. Проблемът е, че рационалното и идеалното са твърде различни, да не кажа често противоположни неща.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Ау,ти - ама невежа си в тези нещанови [re: Ay,ти]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано16.07.04 14:50



Не.
Доколкото схващам, мога да я прочета в Народната. Или там я нямат, въпреки че има нормативен акт, който задължава всеки издател да предоставя 5 екземпляра.
Ако я няма там, нямам шанс, защото в момента не мога да си позволя да си купя книга повече от 3 лв. Тъпо, ама факт

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема :(((((нови [re: Mesir Voland]  
Автор Ay,ти (мъртва отдавна)
Публикувано16.07.04 14:59



Уф, ами мен как ме болеше сърцето, като си я купувах...
То затова си и купувам една на половин година /в най-добрия случай/.

Я чувствую себя одной из тех скульптур, которые сварганил Генри Мур


Тема Re: Отговарям на Пътник за Бащатанови [re: Mesir Voland]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано16.07.04 19:26



Много хубави думи си написало за мен. Благодаря ти от сърце, наистина ми носят удоволствие , правиш ме щастлив.
Толкова много ли държа на това? Не с всички съм така. Не мога съвсем ясно да си го обясня. Нищо.
Впечатли ме мисленето ти за хората че са добри, че това е заложено в тях.
Аз мисля че хората са всякакви, искам да кажа че в тях има всичко и добро и зло, просто доброто и злото се проявяват при определени условия. Аз познавам тези условия и се опитвам да ги нагаждам, доколкото е възможно. Ако обмислим, че това зависи от Бащата, а съм сигурен че зависи от нещо, защото Иссус казва че тези които са от Него ще Го познаят и ще Го последват, което ме кара да си мисля че сме различни в някаква си област, въпреки еднаквото ни устройство. Та...ако приемем Бащата като отговорен за даденостите ни, то интересна ми е една древна религия на едно пустинно племе в Африка, това е описано от Блаватска в "Разбулената Изида"...та там Бащата когато направил формулата на добрия човек и сътворил света, ей така незнайно как си, за да икономиса енергия предложил сделка на другата сила да направят общ свят и другата сила също да насели нашия свят със свои лошите да кажем. Идеята на Бащата била, че от зло добро се прави, но от добро зло не става и че доброто ще се умножава за сметка на злото и при равни вложения доброто ще печели, така съм чел, но при един разговор с неземен разум ми беше казано, че първо Бащата направил формулата на човек и населил земята с него, а после другия откраднал формулата на човека и също населил свои на земята. Тези двете си съвпаднаха по значение , аз ги научих от два различни и независими източника уж.
Говорим за Бащинството и за доброто заложено у нас!
Според мен доброто не е заложено у нас, ние сме смес и от двете и двете са в нас, като два извора...
Месир, боговете си правят каквото си поискат с нас, какво като си имаме логика. Трябва да се разбунтуваме ние хората...но преди това трябва да овладеем Силата си заложена у нас при творението ни, трябва да се опознаем, да се самоконтролираме и овладеем и тогава е ред на боговете и света. Ние сме тези , които можем да променим света, но така както върви няма да е скоро...или пък света е за това за да ни накара така да мислим...може да е друго, само си фантазирам, поне да бях на три ракии



Тема Когато говорим за доброто и злото:нови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано17.07.04 06:38



Винаги се сещам за една фраза от "Зен и изкуството да се поддържа мотоциклет" от Робърт Пърсиг:
"Ти трябва правиш добро от злото, защото то няма от какво друго да се прави."
Дълбоко вярвам в това.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Когато говорим за доброто и злото:нови [re: Mesir Voland]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.07.04 09:10



Добро утро.
Мисир, забелязало ли си как правенето на добро си има цена, как понякога ние не можем да я платим, че колкото по - голяма цена плащаме толкова е по - високо качеството на доброто?



Тема Re: Когато говорим за доброто и злото:нови [re: ПЪTниk]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано17.07.04 20:46



Така е - леко е да направим добро, когато това (почти) нищо не ни коства.
Аз имах предвид друго, и ми се струва, че ти ме разбра.

Щом няма Бог, който тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.