Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Моля за вашето компетентно мение  
Автор ice (непознат )
Публикувано14.06.04 12:42



Имам сериозен приятел, с когото живеем от година и половина заедно.Макар, че съм с 5 години по-голяма и доста по-напред съм стигнала с образованието от него, все пак се разбираме много добре...или поне се разбирахме иделано до сега... В последно време той все по-често ми повтаря, че съм стара и.......глупава.....и че "никога нямало да бъде мой". Освен отова ужасно ме дразни, като ми повтаря да си намеря някой, за когото да се омъжа, понеже вече съм била почти на 30 години и после нямамло да има кой да ме вземе за жена...Буквално ме крие от приятелите си, но с тези, които аз успях да се запозная са доста инфантилни-веднага започват да флиртуват(вероятно дори и за миг не осъзнават, че аз съм по-голяма на години от тях).

Въпросът ми към всички вас е как да реагирам, когато започне отново да ми казва, че съм много стара..;-) Аз се държа доста мило с него и много го уважавам като човек, но в последно време наистина ми писна да ми говори такива неща. И още нещо-какво го кара да се държи така, при положение, че като цяло съм доста харесвана жена и освен това професиоанлно съм реализирана добре?!

Благодаря на всички предварително



Тема Re: Моля за вашето компетентно мение [re: ice]  
Автор Beй Xaй Beй (air)
Публикувано14.06.04 12:53



На твое място бих му поставила достатъчно категорично да спре, или... (ти трябва да допълниш какво би последвало и да го спазиш, ако не спре). Бих предизвикала сериозен разговор с него за връзката.
На твое място бих се замислила също дали не се е изчерпала връзката ми с този човек. Също бих си дала сметка, че е прав. Ако нямаш бъдеще с него, просто си губиш времето, а за да имаш бъдеще, трябва и двамата да го искате.
Бих се замислила дали не се съпротивлявам срещу това да осъзная нещо важно за връзката ми с него.
Бих се замислила и опитала да разбера какво точно искам (невинаги е лесно), как се съотнасят краткосрочните ми цели с по-дългосрочните, има ли конфликт с ценностите ми и т.н.
Бих се заозъртала за нови познанства.
Такива едни неща.
За едно си дяволски права - нещо трябва да направиш, да промениш в случай, че искаш нещо да се промени и да поемеш риска от такава промяна, както и нейната непредвидимост. Да се държиш мило и да му показваш уважение в такава ситуация си е живо "подкрепление" за нежелателното му поведение (в термините на бихейвиоризма).
Поздрави:
Вей

ПП "Компетентното" ми мнение произлиза от студентка по психология (края на 3 курс), ти сама можеш да избереш в каква степен да му се довериш или отхвърлиш, ако не ти харесва

"Ситен дъжд вали низ ясно небо,
ситен е, ситен, като маргарит..."

Редактирано от Beй Xaй Beй на 14.06.04 12:58.



Тема Re: Моля за вашето компетентно мениенови [re: ice]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано14.06.04 14:52



Зарежи го. Най-компетентно го зарежи.
Баси, как всяка седмица се появява по един дето трябва да се раздели с партньора си начи.



Тема Re: Моля за вашето компетентно мение [re: ice]  
Автор Kpъr ()
Публикувано15.06.04 00:46



"вероятно дори и за миг не осъзнават, че аз съм по-голяма на години от тях"

това едва ли е така ,просто те не отдават значение на това, докато ти - да, и то не само заради приятеля ти, той те дразни защото сам посочва нещо на което и ти отдаваш значение, но не ти се мисли за това...
това че си мат. осигурена и т.н. явно доста ти пречи на мисленето, защото те прави високомерна и неспособна да вникваш в мотивите на хората наоколо, тъй като не е особено важно ( не е свързано с материалното осигуряване), но все пак живота не е само пари...
толкова от мен...



Тема Re: Моля за вашето компетентно мение [re: Kpъr]  
Автор Sunny Ray (наблюдател)
Публикувано15.06.04 02:37



Позволи ми да не се съглася с втората част на изказването ти. Тя никъде не споменава какво й е материалното състояние, а само, че е префесионално реализирана. След като той й натяква, че е не само "стара", но и "ГЛУПАВА" - вероятно момъкът е от онези болезнено честолюбиви мъже :((( които не могат да понесат жената да е нещо повече от тях - по-образована или с по-добра професионална реализация. От това самочувствието на такъв мъж страда и той съзнателно или несъзнателно си отмъщава с лошо държане. Едва ли може да става въпрос за високомерие, когато тя подчертава, че е мила и го уважава. Не бих се учудила, ако върти цялато му домакинство, в случай че живеят под един покрив.


Застанали един до друг, възможно е разликата в годините им да не си личи и затова неговите приятели да не си дават сметка, че е по-голяма. Освен, ако той не ги е осведомил. Самият факт, че я крие от пиятелите си, е показателен - иска или не иска, той се срамува от нея, на него му пука, притеснява се, според мене тази връзка няма бъдеще.

Редактирано от Sunny Ray на 15.06.04 04:20.



Тема Re: Моля за вашето компетентно мение [re: ice]  
Автор Sunny Ray (наблюдател)
Публикувано15.06.04 03:04



Аз не мога да разбера какво всъщност те задържа при човек, който системно (което изключва всякакви съмнения за неуместна шега от негова страна) те унижава. Абсолютно се присъединявам към първия отговор, който прочетох, че трябва да говориш много сериозно с него по този въпрос с идеята да го напуснеш, защото явно в отношението му към теб нещо сериозно се е променило и дори той да се "поправи", не е ясно за колко време ще е. Може да са му повлияли приятели и роднини, но това не променя характера на ситуацията.

Не е важно колко години си по-голяма от него. Важното е той как гледа на връзка, в която жената е по-възрастна. Защото има чудесни дългогодиншни връзки и при по-голяма такава разлика, има и връзки, които свършват зле по същата причина, макар, че жената е по-възрастна само с 6 месеца.
Реално, процентът на първите е нищожен (у нас) спрямо процена на вторите, но се случват.

Миналата година четох тема, пусната от мъж, където той питаше дали връзката му с по-възрастната му приятелка има бъдеще. Изненадах се, на колко много мъже им харесва да живеят с по-възрастни жени. Голяма част от писалите бяха женени за тези жени. Но според моето скромно мнение, връзката на пусналия темата бе обречена. Защото, самият факт, че човека бе отишал да пита по този въпрос във форум, това е показателно, че той се притеснява от възрастта на приятелката си. Иначе щеше да си живее с нея шастливо и нямаше и на ум д аму дойде да се тормози по този въпрос.
А твоят приятел не само, че не се тормози, ами това изглежда се е превърнало за него в някакво трънче, което щом веднъж е започнало да го боцка, едва ли ще престане. Е, може и да спре, но само след като в някакъв момент разбере, какво е загубил и не потърси отново път към сърцето ти (ако наистина го желае).

Интелигентна жена си, бъде горда, уважаваща себе си, за да бъдеш уважавана и от околните - не позволявай да те мачкат по този начин. Явно този господин не те заслужава. Също споделям мнението, че милото ти и уважително държане в случая не е уместно - все едно нямаш нищо против да се държат така с теб. Той да не би да е останал с впечатление, че приемаш думите му спокойно, без да се засягаш? Няма да се учудя, ако изобщо не осъзнава колко те наранява. Ами сопни му се малко, де!

Редактирано от Sunny Ray на 15.06.04 03:53.



Тема Re: Моля за вашето компетентно мение [re: Beй Xaй Beй]  
Автор Sunny Ray (наблюдател)
Публикувано15.06.04 03:24



Много хубаво си го казала (абе то ученото си е учено ).
Аз съм доста по-крайна, по-рязка. Според мен, то работата е ясна. Направо, хубавата млада жена (какво са 30 години!) да си потърси нов пратньор, който ще се отнася с необходимото уважеие към нея, който ще има желание да бъде "неин". Няма да се учудя, ако приятелят й, при реална заплаха тя да си тръгне, се опита да я задържи, но едва ли би било проява на обич. По скоро - на удобство. Защото никой нормален човек (а ние говорим за нормални все пак хора, другите ги изключваме) не би се отнасял така към любимо същество.



Тема Re: Моля за вашето компетентно мение [re: ice]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано15.06.04 08:44



Я да видя като ясновидец....малиййййй, какъв голям проблем виждааааам...значи проблемите при теб са два.
Първият е, че ти си мислиш, че всички хора са като теб в мислите си и действаш съобразно грешното си мислене и се получава грешен резултат.
Втория ти проблем е, че повече и много говориш, а малко действаш.
С първия си проблем трудно ще се справиш, но за втория те съветвам да действаш объркващо дори и за себе си. Говори едно, а прави съвсем друго пред него /ако не можеш да не говориш/ . Така и така нямаш нищо за губене, за какво ти е такъв боклук Я се хващай на работа и го моделирай по твой вкус...то и друг да дойде на неговото място и той ще плаче за моделиране, да не си мислиш, че живота ще ти го поднесе на тепсия този така желан от тебе мъж
Аз съм готин, но вече някоя ме е моделирала, всички жени не са така добрички като теб



Тема Re: Моля за вашето компетентно мение [re: Marina]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано15.06.04 08:57



добро утро, Марина
усети ли се ?
ми те хората го правят за да не забравиш култовата фраза :
зарежи го

а аз все се каня да те питам, как става зарязването?
приятен ден ти пожелавам, ако не се засечем

неДоСпИвАнеТо ЗабРанено


Тема Re: Моля за вашето компетентно мение [re: CъH]  
Автор Beй Xaй Beй (air)
Публикувано15.06.04 09:02



Добро утрооо, СъН
Колко ме изненада с репликата до Маринка! Аз мислех, че всякакви сънища си сънувал...
Как така как става зарязването? Да приема ли, че към настоящия момент никого не би зарязал, или че никога никого не си?
Добро настроение, СъН!

"Ситен дъжд вали низ ясно небо,
ситен е, ситен, като маргарит..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.