Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Как се помага на 4-ри годишно дете да преодолеенови  
Автор d8a (осанна! :)))
Публикувано04.06.04 16:54



повтарящи се кошмари?

Това е проблем на един колега, който преди около 2 седмици ме пита дали съм имала подобен проблем с дъщеря ми като малка. Аз му отговорих отрицателно и му дадох линк към главата за преодоляване на кошмари от книгата на ЛаБерж, за да прочете и да види дали може да намери приложение на някои от описаните там техники. Вчера го питах дали са успяли да се справят с кошмарите и той каза, че още не са - всичко което опитвали /обяснение, че няма страшно, защото това е само сън, обща молитва за спокоен сън - те са силно вярващи католици, спане на запалена лампа и т.н./ не водело до успешен резултат. Предполагам, че никак не е лесно на такава ранна възраст.

Неговата дъщеря се изплашила от една голяма /може би конска? :)/ муха, която влязла в къщата и вдигала много шум докато майка й я гонела обратно навън. Оттогава имала повтарящи се кошмари с огромни мухи, които я преследвали в съня й.

Имали ли сте подобен опит и ако да, как сте постъпили? Какво е помогнало? Какво още може да се направи? Къде може да се намери повече полезна информция на английски за преодоляване на детските кошмари?

Предварително благодаря за всякаква полезна информация..Дейти

Редактирано от d8a на 04.06.04 16:57.



Тема Re: Как се помага на 4-ри годишно дете да преодолеенови [re: d8a]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано04.06.04 19:32



не съм наясно с проблема, нокато пуснах в гугъл търсене по child +nightmares, ми излязоха стотици страници. зачетох и ми се видяха много интересни неща, тъй че погледни сама, вероятно ще намериш нещо полезно.

IMAGINE...


Тема Re: Как се помага на 4-ри годишно дете да преодолеенови [re: Джeйн]  
Автор d8a (осанна! :)))
Публикувано04.06.04 22:28



Аз също пробвах с любимата ми търсачка, преди да пусна темата, но не успях да намеря подходяща полезна информация, затова предпочетох да попитам в няколко клуба. Вече получих няколко съвета, които скоро ще предам на колегата.

Ако някои има конкретни идеи какво може да се направи за преодолявне на кошмарите, да свирка :))



Тема Re: Как се помага на 4-ри годишно дете да преодолеенови [re: d8a]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано04.06.04 22:46



Дейти, въпроса е много сериозен. Да не се опитват да преодоляват кошмарите сами родителите. Да отидат при психотерапевт. Кошмарите са симптом на сериозна травма според мене. И нищо да не направят родителите детето ще спре все някога с тези кошмари, родителите доволно ще отдъхнат и ще си кажат "надрастна го детето, всичко е наред", а то няма изобщо да е наред, защото травмата ще си остане и ще се прояви кой знае кога и кой знае в каква форма.

Редактирано от Marina на 04.06.04 23:10.



Тема Re: Как се помага на 4-ри годишно дете да преодолеенови [re: Marina]  
Автор d8a (осанна! :)))
Публикувано04.06.04 23:13



Малко ме изненада с това крайно професионално мнение, честно да си призная. Защо да не се опитват сами да преодоляват кошмарите? Могат ли с нещо да й навредят и ако да, с какво по-точно?

Предполагам, че ако опитат и не успеят до месец, сами ще достигнат до идеята за консултация със специалист.



Тема Re: Как се помага на 4-ри годишно дете да преодолеенови [re: d8a]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано04.06.04 23:20



Не, те да се опитват. Не могат да навредят. Въпроса е, че не могат и да помогнат. Трябва да се разбере какво е причинило кошмарите и да се премахне причинителят им, а не самите кошмари. За съжаление има техники които могат да накарат детето да спре да сънува този кошмар без да се докоснат до истинския проблем. А ако върху него не се работи той ще изкочи под някаква друга форма в някакво друго време.
Какво значи крайно професионално? Не разбирам добре.
На мене проблема ми изглежда сериозен. Дете на 4 години да сънува повтарящ се кошмар е много симптоматично. Ако греша обаче, консултация с психотерапевт не може да навреди на детето.



Тема Re: Как се помага на 4-ри годишно дете да преодолее [re: Marina]  
Автор d8a (осанна! :)))
Публикувано05.06.04 00:35



Те знаят какво е причинило кошмара - това е мухата, която е влязла в стаята и е уплашила детето, както обясних в началото на темата.

Ще им препоръчам и консултация с психотерапевт, разбира се. Те може и да са се сетили сами за този вариант.



Тема Re: Как се помага на 4-ри годишно дете да преодоле [re: d8a]  
Автор Mista_Bobo_Zan (goworejki)
Публикувано05.06.04 02:40



Я питай циганите как си водят децата на психотерапевт бие му два шамара да се оправя според мене детето си мисли че мухата е извънземно което го няблюдава само че му вижда мислите което си го мисля и аз за мухите особено ако се задържат до главата ми по дълго

Ако Мохамед не дойде при планината(тръгваме без него),планината ще дойде при Мохамед


Тема Re: Как се помага на 4-ри годишно дете да преодолее [re: d8a]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано05.06.04 09:01



Мухата влязла в стаята е повод за кошмара, не причината.
Хубаво е, че се знае повода. Това ще помогне за намиране на причината.



Тема Re: Как се помага на 4-ри годишно дете да преодоле [re: Mista_Bobo_Zan]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано05.06.04 09:00



Да де, ама тези хора едва ли искат детето им да е с манталитет и мироглед на циганче. За това и не са предприели това с двата шамара.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.