Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Шизофрения или множествена личностнови  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано09.05.04 01:21



Нещо стана с мен. Бях почтен, нормален (в границите на възможното) и (относително) порядъчен ник. Тази нощ, по-точно полунощ стана Нещото. Вече сме двама души. Аз знам за другия, но той за мен - не. Аз кой съм? Той мисли, че е първият, но не знае за мен. Има ли лечение? А ако се появи трети?

Щом няма бог, кой тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Шизофрения или множествена личностнови [re: Mesir Voland]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано09.05.04 07:04



Ооо, имаме си месна мистерия.
Здравей, мистерийо.
Сега ни пиши за да те разпознаем.
Много е важно да разберем какъв е отключващия фактор за появяването ти. Както и на другия разбира се. Помисли си и кажи.



Тема Re: Шизофрения или множествена личностнови [re: Mesir Voland]  
Автор aндoн4o ()
Публикувано09.05.04 08:26



Четох някъде че 99% от случаите на шизофрения били лечими, освен ако не попадаш в оставащия един процент де :), опс ти си пасал за ника си а не за себе си... , нищо ! пак същото е , пробвай да пишеш по нормалния начин както и преди и предполага се шизофренните симптоми ще отшумят , стига разбира се да не си попаднал в нещастния one percent :)



Тема Re: Шизофрения или множествена личностнови [re: Mesir Voland]  
Автор Maйa (илюзия)
Публикувано09.05.04 09:46



....засега сте двама и трябва да разберем дали си се раздвоил на мъж и жена...или по-точно на принц и принцеса....на мен по ми допада да разговаря принца на него лесно ще му помогнем ама ако е принцесата и е една глезла и преструвана ще е трудно....пази се да не станете трима, чеееее.....

Връзката поставя в зависимост


Тема Re: Шизофрения или множествена личностнови [re: Maйa]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.05.04 13:38



Цуууункккк, не се притеснявай, ще и видя аз сметката на принцесата глезана, преструвана, парцалана- тя само да се появи.
Така ще я накипря с парцалчета, че ще повтаря: "Боже, боже..."
Ти виж занимавай двата принца, ам как ти върви на теб в живота, направо съм изумен от късмета ти.



Тема Re: Шизофрения или множествена личностнови [re: Mesir Voland]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.05.04 13:41



Здрасти, щом е дошло не се бори с него и не прави опити да го отхвърляш-ползвай го. Я колко много дами си мечтаят за принцове-грях е да унищожиш двойника си



Тема Re: Шизофрения или множествена личностнови [re: Mesir Voland]  
Автор Alegro ((винаги))
Публикувано09.05.04 13:54



Книгата "Майстора и Маргарита" е подходяща със своите персонажи. Подходящи, като всеки персонаж от книга, който можем да изберем и за себе си. Както си сторил и ти, нали?
А парадоксът е, че Воланд е колкото олицетворение на демоничното, толкова и на съзидателното.

Ако говорим за чистото понятие "шизофрения", то личностите в действителност не знаят една за друга, те се сменят под въздействието на някакви провокатори- вътрешни или външни.

Тази нощ, по-точно полунощ стана Нещото. Вече сме двама души. Аз знам за другия, но той за мен - не.

Не знам, дали това ще ти даде отговор, но реален паталогичен елемент, който да ни наведе, че имаш шизофрения, раздвояване на личността и т.н. сам даваш сведения, че няма. По принцип, нито една от личностите не знае за другата, НИТО ЕДНА.
Другото е, че по принцип тежко болните от толкова сериозни душевни заболявания, не осъзнават, че са болни.
Освен ако разстройството не е ДРУГО, но не шизофрения. Може да е фикс-идея, може да е изтласкване, може да е всичко...


Аз кой съм? Той мисли, че е първият, но не знае за мен. Има ли лечение? А ако се появи трети?

Човек цял живот си задава въпроса- Кой съм аз? За да може да си отговори- какво искам? А за останалото, сигурен ли си , че не става дума за едно просто объркване на емоционалния свят? Какво те кара да мислиш, че имаш толкова тежко душевно заболяване?
И има ли провокиращ момент, който тази твоя обърканост да се прояви?

За да си себе си, ти трябва да го искаш.
А когато си себе си, ти си всичко, което трябва да си.


Тема Re: Шизофрения или множествена личностнови [re: aндoн4o]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано09.05.04 16:12



Аз съм нормалният. Оня ник е нещастен невежа. Криеше ме в себе си и не желаеше да приеме, че съществувам. Дойде в "Психонализа и психотерапия", защото смяташе, че има комплекси и се надяваше тук да се излекува. Но никой не се е излекувал от подсъзнанието си. Трябва да благодаря на колегите тук, без тяхното ровене в подсъзнанието на Онзи, нямаше да придобия виртуална плът и кръв. Онзи ще продължи да си пише, може би по-леко без мен. Сега съм свободен и смятам да се възползвам от свободата си. За начало предлагам смяна на името на клуба: Welcome To The Unconscious



Щом няма бог, кой тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?

Тема Re: Шизофрения или множествена личностнови [re: Marina]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано09.05.04 16:22



Здравей, Марина!
Помниш ли онази хубава песен - Как да не си спомня песента "Марина, Марина, Марина..."?
Отключващият фактор е неуспешният опит за самоубийство на Asterix. Горкият, нямаше смелостта да приключи живота си, нито да допусне съществуването на Другия - неговия Друг. Всеки има Друг - ти нямаш ли? Сигурно имаш, но не смееш да го погледнеш.
Моят (двой)ник няма отключващ фактор - разхождал се из интернета, видял клубовете и любопитно влязъл, като хилядите неосъзнати други никове. Без да знае какво ще срещне.

Щом няма бог, кой тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Тема Re: Шизофрения или множествена личностнови [re: Maйa]  
Автор Mesir Voland (принц на мрака)
Публикувано09.05.04 16:35



Принцът на мрака не може да има принцеса. За него е достойна само Кралица. Нима не я познавате? Не познавате кралица Марго? Разочарован съм Може би трябва вас да поканя на следващия бал, вие съгласна ли да станете вещица, за да бъдете кралица на блестящия бал на Сатаната?
За часа и мястото на срещата: гл.23, "Майстора и Маргарита"



Щом няма бог, кой тогава ръководи живота человечески и изобщо целия ред на тази земя?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.