Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: СъНнови [re: CъH]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано05.05.04 16:11



Ами до сега не си го бях поставяла за цел. От утре ще разхвърча ябълки из апартамента. Голямо четене на книги ще падне.



Тема Re: твоята фантазиянови [re: Pineapple]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано05.05.04 16:13



Това което ти разказах беше само пример. Често ми се случва преди да направя нещо да си го представям детайлно.
С Пиаже се запознах съвсеееем бегло. Изчакай да ми мине един курс по него и тогава ще мога да участвам адекватно в разговора.



Тема Re: твоята фантазиянови [re: Marina]  
Автор Pineapple ()
Публикувано06.05.04 13:16



Неее, не искам да си говорим за Пиаже.
Казах ти само аз какво си представих, Марина.
Да, ти си права, това имах предвид като казах фантазията те кара да преиграваш предварително ситуацията.... и преигравайки и прогнозирайки може да те спаси.



Тема Re: Само 2 въпросанови [re: Pineapple]  
Автор minavasht2 (непознат )
Публикувано08.05.04 12:21



I na dvata vyprosa- horata.



Тема Re: Само 2 въпросанови [re: minavasht2]  
Автор Pineapple ()
Публикувано08.05.04 13:24



Хората.
Нещо като цикъл ли?
Очарование - Разочарование - Ремисия - Очарование - Раз... - Ремисия....

или без ремисии?

Аз май зациклих...




Тема Re: Пътникнови [re: Pineapple]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.05.04 00:52



Добър вечер.
Мисля си че в случая средството си ти.
От топлите ти думи, които ТИ изписа, ми стана леко и приятно.
Само ти можеш да знаеш, защо ги каза.
Не вярвам да ги казваш случайно без причина. Причините ни карат да мислим, желаем и говорим и така пораждат нови причини. Може би по Пътя към Целта ще овладеем и ползваме причините и така да успеем да направим светли себе си и всичко което е около нас, както ти направи с мен сега.
Леки и приятно сънища.



Тема Re: Пътникнови [re: ПЪTниk]  
Автор Pineapple ()
Публикувано09.05.04 11:05



Благодаря!

Имам си причина,
да искам да знам,
понеже някой тук попита докато те нямаше,
аз сега желая да знам,
ти
ако трябва да се определиш с една дума,
ТИ -
какво би казал?

Имам си причина,
да искам да говорим и питам още нещо.
Възможно ли е тази дума да е различна от думата, която би дал на някой друг тук?
Няма лошо.
Възможно ли е?

Още не знам за какво ще ги ползвам тия причини.
Засега само ги овладявам.

Пусни ми семафор зелен, че много време съм на коловоза вече...



Тема Re: Пътникнови [re: Pineapple]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.05.04 12:27



Доколкото разбирам въпроса ти, ти питаш еднакви думи ли бих ползвал за отговор към различни хора?
Не, не бих ползвал еднакви думи и смъсъл при отговора на един и същи въпрос към различни хора. Трудно мога да ти обясня как определям и променям думите и смисъла. Мога да ти кажа, че това със сигурност не е заради казаните думи от другия, не е от думите. За правилен избор на думи и смисъл в конкретен случай, се изисква психологическо познание за човека. Такова познание може и трябва да се постигне не само с външно обучение, а и вътрешно самонаблюдение изхождайки от мисълта, че всички сме еднакво устроени. Каквото открием у нас със сигурност го има и в другите. Останалото е лесно, само разместваш външните обстоятелства по свое желание, като вече добре знаеш, че те, външните обстоятелства предизвикват определените реакции у хората с които общуваш. Но всичките тези наши усилия и труд за да не отидат напразно и да се похабят ти трябват МОТИВИ. Мотивите са основата върху която ние градим. Безсмислено е да градим огромни, красиви неща без здрави основи. И Природните закони са против такова пилеене на енергии и сили.
Ще ти пусна известен цитат от библията за да си помогна в обосновката:

“Да имам пророчески дар и да зная всички тайни, да имам пълно познание за всички неща и такава силна вяра, че и планини да премествам - щом любов нямам, нищо не съм. И да раздам всичкия си имот, да предам и тялото си на изгаряне - щом любов нямам, нищо ме не ползва”

Каквото и да отговоря аз на въпроса ти или да го сторя за друг с други думи , намам ли Любов нищо не съм, нищо ме не ползва

Аз съм доста егоист и пресметлив човек



Тема Re: Пътникнови [re: ПЪTниk]  
Автор Pineapple ()
Публикувано09.05.04 14:12



Разбра ме точно.

Успя да хванеш моя смисъл.

Не съм сигурна дали аз хванах твоя.

Думата,
с която би се описал любов ли е?

Приемам те такъв , какъвто си "егоист и пресметлив човек".
Свиди ли ти се сега да ми дадеш семафор зелен? Винаги ли червено свети това нещо? Или имаш мотив да ме държиш на тоя коловоз?




Тема Re: Пътникнови [re: Pineapple]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.05.04 15:57



Вече не са твои и мои-наши мисли са! Уверявам те че те, мислите ни, са по- работоспособни от нас, безпристрастни, неумолими и справедливи. Те работят по принципа за коитио са създадени и си борят за "живота" си!
След като вече сме ги създали резултата не е наша грижа, това е хубавото.
Думата с която бих се описал не е Любов, много съм далеч от тази дума сега.
Уча се, това е най- близко до мен и съм много благодарен на съдбата, че ме среща с такива същества като теб и другите.
Виж, семафора е за мен, за да ми напомня....ти не се задържай пред него, слагай очилата със зелените стъкла, нали зелен цвят ти трябва




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.