Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Мъдрост?нови  
Автор Maйa (илюзия)
Публикувано26.04.04 17:51



.....срамно ли е, глуповато ли е, грозно ли е това когато през по-голямата си част от живота си прочел много мъдри книги, учил си се от много древни философи, мъдреци,навлязъл си в духовното и в по-зрялята си възраст тези си знания ги използваш в общуването си с хората?

Връзката поставя в зависимост


Тема Re: Мъдрост? [re: Maйa]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано26.04.04 17:54



...."Ако трябва да питаш какво е Джаз, никога няма да разбереш....."

защо си така объркана?

Не мо'еш да мъмриш, брат! Все едно хан Аспарух да мъмри!


Тема Re: Мъдрост?нови [re: jungle79]  
Автор Maйa (илюзия)
Публикувано26.04.04 18:30



...абе аз и да не съм объркана ти ще ме объркаш с тоз твоя Джаз...просто въпросът ми се породи тук в клубовете, изглежда, че човек когато ръси знания и мъдрости които не е измислил той ,няма право на общуване - а пък аз мисля, че от такъв човек има какво да се научи....дали ме разбра.....

Връзката поставя в зависимост


Тема Re: Мъдрост?нови [re: Maйa]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано26.04.04 19:02



Може ли да се включа? Нима всичко, което знаем и умеем сме научили от собствен опит? Ами никой не почва от нула, т.е. всеки един ползва натрупаните от поколенията знания. Някой ги получава наготово и ги следва, друг се рови в учените книги и си ги търси, после си ги осмисля, пречупва през своето аз и те стават негови. Така че, какво лошо има, не мога да разбера. Може би на по-младото поколение му звучи малко менторски, навремето и ние сме се дразнели от тия дето много знаят, но пък има, и то не малко хора, които ще го оценят и възприемат. Така си мисля аз, не зная дали съм права.

По-добре сам, отколкото зле придружен!


Тема Re: Мъдрост?нови [re: anbra]  
Автор Maйa (илюзия)
Публикувано26.04.04 19:28



...за мен ти си права защото и аз така мисля, но много хора тук в клубовете се дразнят от някой който раздава мъдрости и знания придопити от мъдрите книги с течение на годините и пречупени през неговото аз и едва ли не трябва да ги поставя в кавички , та винаги има какво да се научи....трябва ли да се дразним от това....

Връзката поставя в зависимост


Тема Re: Мъдрост?нови [re: Maйa]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано26.04.04 20:51



Когато си натрупал мъдрост от книги и философи, влязал си в духовното и в по-зряла възраст използваш всичко това в общуването си с хората, това е прекрасно и достойно за възхищение.
Съгласна?



Тема Re: Мъдрост?нови [re: Maйa]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано26.04.04 21:30



Не са много тези хора които се дразнят, Майче.
Просто те са по-вресливи и за това повече се забелязват.
Най-доброто което можеш да направиш според мене е да не им обръщаш внимание.
Упс. Май почнах да раздавам съвети без да ми ги искат...



Тема Re: Мъдрост?нови [re: Maйa]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано26.04.04 21:40



Поради завист или невъзможност да признаят незнанието си по даден въпрос често хората стават агресивни. Едва ли е срамно да кажеш, че не знаеш нещо но е срамно да ти се подиграват за това. Ами този същият, който се подиграва със сигурност не знае неща, които ти знаеш. Тово не ми се вижда причина сериозна да не си говорят тези, които уважават мнението и личността на останалите. Нали знаеш - свят голям, хора разни.

По-добре сам, отколкото зле придружен!


Тема Re: Мъдрост?нови [re: Maйa]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано26.04.04 22:23



Естествено е?
Както е естествено като знаеш пътя за София и желаеш да отидеш там, да не тръгваш към Варна! Ако човек не ползва знанието си, то не е знание.
За мен общуването с хората, дори и в мислите си е на едно от първите места.
6 от десетте Божи заповеди са за мисли и поведение към ближните ни.
Какво друго може да се ползва в общуването с хората?
Ти не гледай какво става тук в клуба и вън в живота...нали не ти харесва.
Това е и резултат, следствие от причина, сещаш ли се каква е причината?
Да, обаче ние не сме такива, все някой друг
И ти не си такава-нали? Толкова добрички сме, защо така се случва с нас?
И не бъркай състояние с поведение...само си спомни, че когато си подръпнала сина си за ухото...ти не си го мразела

МИР НА ВСИЧКИ СЪЩЕСТВА!


Тема Re: Мъдрост?нови [re: Maйa]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано27.04.04 00:20



Не е, но според мен човек трябва да има и собствен принос над това, което вече е научил от други.

.why do they call this a word processor?
It's simple.You've seen what food processors do to food.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.