Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:13 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: съвпадения и ненови [re: Pineapple]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано28.04.04 09:01



добро утро Pineapple,
бяхме четирима, когато го гледахме, тримата заспаха, само аз го изгледах

виж как ме хвърляш в размисли,
дали пък хората не заспиват като защитна реакция, и не заради темпото, а защото отказват да мислят за нещата, за които става дума във филма
изгледай го де,
толкова много неща има в този филм, доста самоирония,
и екшън даже има
има и ирония към американското кино, със семинара за писане на сценарии и последвалото продължение на сценария, което издигна Холивуд малко в очите ми
ми то американците ако не гледаха на киното си като на индустрия/и Никълъс Кейдж протестираше срещу това във филма/, не се увличаха в усвояването/любима моя дума/на безумни бюджети и ако не мислят само за приходи, и те можели да правят хубаво кино
мдааа, във филмите , в които уж нищо не се случва, за мен винаги се случват много повече неща отколкото в "Двете кули" да речем, за "Завръщането на краля" неам нерви

приятен ден ти пожелавам
и ако искаш гледай и "Изгубени при превода", там пък съвсем нищо не се случва, даже и мъдри реплики няма много

Марина, добро утро и на теб
благодаря ти, че ми го препоръча, явно за кино имаме сходни вкусове

за денс толкова, нарамих вече мачете-то
приятен ден на всички

неДоСпИвАнеТо ЗабРанено

Редактирано от CъH на 28.04.04 09:04.



Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Marina]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано28.04.04 12:23



ти разбираш ли, Марина, псуващите нет-юзъри?

Можеш ли да ми обясниш на прост български какво удоволствие може да изпита човек, да напсува някого на отсрещният компютър?

Защото сигурно го правят за удоволствие...

Мислиш ли, че има нормален българин над 16г който не знае всички псувни на български?

Достойно за уважение ли е това, че можеш да бъдеш гаден, брутален и да се държиш като последната утрепка с някоя която нищо не ти е направила

или може би е удоволствие да предизвикаш в една жена гнева до степен да почне да пише "мръсотии"

Преди много време, един ник ми беше писал:" Какаво толкова бе ,Лора, не можеш ли да натискеш клавишченцата и да напишеш ена мръсна дума

МОГА!

но смятам, че е въпрос на самоуважение да не го правя, не изпитвам и нужда да го правя, освен ако не ме предизвикат

тъпо е да слезеш до нивото на простащината за да опонираш на някой, но понякога се налага

Та разбираш ли ги тези неща, Марина или наистина всичко, което четеш тук е "хубаво"

closer than appear


Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Lora_C]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано28.04.04 14:22



Моето отношение към псувните не е толкова радикално. Не ми е приятно да чета текст изпъстрен с псувни, разбира се, въпреки че се сещам и за един такъв случай който не ме дразни. Аз самата почти никога не използвам вулгарни думи, но не се сърдя на хората които го правят. Зависи от контекста, понякога това ме дразни понякога - не.

Разбира се, че не всичко което чета е хубаво. Абстрахирам се от нехубавото. Но това ти го обясних вече. Не го ли разбра?



Тема Re: Правят ли така хората?нови [re: Marina]  
Автор Pineapple ()
Публикувано28.04.04 15:20



"Може ли да се опитаме да си представим, че няма следващо занимание? Че просто един ден страстта ти към нещото е угаснала."

Ти веднъж ми каза, че просто съм спряла за малко , за да си събера мислите.

Можем ли да спрем за дълго? ...на едно място.
Сигурно има хора дето могат.
Мисля си, че всичко зависи от какво и от колко се удоволетворяваш?
Да кажем че си имам всичко.
И си кажа - готово , стига ми, щастлива съм.
Възможно ли е малко след това да установя , че всъщност нещо не е наред?
Но не знам какво?
И да започна да се изнервям.
Какво ми липсва, нали всичко си имам?
Защо ми е някак си вътрешно неспокойно?
Какво търся още?
Защо да се тормозя? Защо искам да ми е трудно?
Тука Кръг би казал, че при подходяща нагласа проблемите сами ще те намерят...
Колкото повече условия и причини имали хората да бъдат щастливи , толкова по-нещастни са всъщност.
Не знам дали са правени изследвания какъв е процентът на депресиите по време на война? А на психичните заболявания изобщо по време на война?
А в страни с висок жизнен стандарт спрямо страни с нисък жизнен стандарт?
май трябва да потърся...
Не знам дали ми хвана обърканата мисъл Марина?
Мисля , че имаме нужда от страсти.
Страстта не е ли най-високото по скалата на чувствата. Чувства , емоции възникват при задоволяване или незадоволяване на потребност. Ако няма потребност въобще, няма чувства, няма емоции, ...няма страст.
Може и да има такива хора.
Съвсем друг въпрос е вече какво ти носи страстта?



Тема ама какво мачете бе?нови [re: CъH]  
Автор Pineapple ()
Публикувано28.04.04 15:31



Не си си доспал, Сън...
какво мачете и какъв денс?

и що се подиграваш така с мене, а...
искаш да гледам филм , в който нямало нищо - ни мъдри реплики , ни нещо се случва...е все нещо има щом ми го препоръчваш.

Заспиването си е защитна реакция , ама едва ли срещу мислене.
Някои хора не мислят и без да заспиват.
Майтапя се.

Ти обичаш ли да гледаш Шоуто на Слави?
Кажи ми ти първо.





Тема Re: Правят ли така хората?нови [re: Pineapple]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано28.04.04 15:43



Привет [леко зашеметено]
Много въпроси.
Я да видим дали ще мога да тръгна по обърканата ти мисъл без да изпускам от поглед и моята.
Какво кара човек да прави нещата е сложен въпрос на който не сме намерили съвсем тоговора. Едната причина която ни кара да действаме е да избегнем болката и да си доставим удоволствие. Ако обаче сме напълно задоволени? Оказва се, че тогава пак имаме движещи сили. И за това се налага да прибавим към причините и такива неща като любопитство и стремеж към усъвършенстване.

Колкото повече условия и причини имали хората да бъдат щастливи , толкова по-нещастни са всъщност. - виж това не знам дали е така. Може и да е. Не съм мислила по този начин. Нещастието действа отрезвяващо, мобилизиращо, активира те, мотивира те, но и много те похабява и в края на краищата поврежда.

Сега ето я и моята мисъл. Ако станеш безразличен към нещо към което си изпитвал силна страст то или си го разбрал до край и за това ти е омръзнало или... нещото те е разочаровало. Разбрал си, че не можеш да получиш от него това което си очаквал. За сега тези две причини измислих.



Тема Re: абе, Вей...нови [re: Джeйн]  
Автор Beй Xaй Beй (air)
Публикувано28.04.04 15:49



Това за нервните клетки няма как, освен от собствен опит да го знаеш
Едно време си спомням, че разправяше как една нощ си се събудила много жадна и вместо към шишето с вода да се пресегнеш, си си включила компа
Добър съветник съм си намерила в твое лице


"Ситен дъжд вали низ ясно небо,
ситен е, ситен, като маргарит..."


Тема Пак бъркашнови [re: Джeйн]  
Автор Beй Xaй Beй (air)
Публикувано28.04.04 15:53



Не съм кръвожадна, Джейн, а жертвоготовна

Хихиххахаха... агнешко казваш...хахаха
Добре, де, млъквам, хих


ПП Където има "психо", ако няма "логос", идва ред на "ятрос"

"Ситен дъжд вали низ ясно небо,
ситен е, ситен, като маргарит..."


Тема Re: Правят ли така хората?нови [re: Marina]  
Автор Pineapple ()
Публикувано28.04.04 15:55



Привет {леко прояснено}
Може ли ,
сега,
да се откажа от обърканите си мисли?

И да приема двете причини, които ти измисли:
1. нещото да ми е омръзнало
2. нещото да ме е разочаровало

Засега твоите две причини ме задоволяват напълно.
Така е добре.



Тема Re: Правят ли така хората?нови [re: Pineapple]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано28.04.04 16:03



Ааа... тебе те задоволяват, ама мене не ме задоволяват.
Можем да спем до тук, но за почивка и след това да продължим пак. Съгласна?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.