Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: здрасти, Marina :)нови [re: Marina]  
Автор Pineapple ()
Публикувано25.04.04 11:12



Това е хубаво.
Твойта аналогия с мексиканската кухня.
По едно време се бях пристрастила към сникърсите. Винаги когато съм много гладна. И трябваше да е сникърс биг.
После изведнъж ми мина.
Вчера бях много гладна.
Вместо сникърс си купих бял бос.

Правя го , за да те усмихна...



Тема Re: здрасти, Marina :)нови [re: Pineapple]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано25.04.04 11:41



Усмихна ме.
И като страничен ефект ми се прияде бял бос. Обаче ще си купя.
Аз съм така с храните. Когато нещо ми хареса - само него ям... докато ми писне и друго ми хареса. Кажи ми, че скоро ще ми писне да ям нет, нали? Нали?

П.П. Струва ми се че се храниш нездравословно. Сникърс, бял бос...



Тема Re: здрасти, Marina :)нови [re: Marina]  
Автор Pineapple ()
Публикувано25.04.04 11:47



Някой беше казал , че всички хубави неща на този свят са или ЗАБРАНЕНИ
или ВРЕДНИ
или се ДЕБЕЛЕЕ от тях.

За мое щастие не съм предразположена към напълняване.
Какво ми остава тогава - остават ми зависимости към забранени и вредни неща.

П.П. За твое сведение ям и спанак



Тема Re: здрасти, Marina :)нови [re: Pineapple]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано25.04.04 11:53



Това за спанака ме поуспокои.

На мене не ми пречи, че нещото е забранено, вредно или се дебелее от него. На мене ми пречи, ако нещото ме прави да се харесвам по-малко. Тогава идва сериозното замисляне, което обикновено води до поведенческа промяна.



Тема Re: здрасти, Marina :)нови [re: Джeйн]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.04.04 12:20



разликата Джейн е , че в нито един сайт и в най-големите сайтове на най-големите женски списания, в това число и някои от най-често посещаваните тийнеджерски сайтове в Америка, никъде няма такава активна форумна дейност

по мои скромни наблюдения

масово са на месенджери
рядко но виждам понякога, някой в чат
никой не съм видяла да пише във форум, форумите които съм наблюдавала имат до 10-тина мнения седмично

но предполагам ти си го знаеш

но не разбирам какъв е проблема с нет-а, защото е това негативно отношение, защо е лошо според теб

closer than appear


Тема Re: здрасти, Marina :)нови [re: Marina]  
Автор Pineapple ()
Публикувано25.04.04 12:41



Някъде четох,
че когато се затормозиш да направиш нещо,
свършиш го и след това изпиташ удоволствие от свършеното ,
природата всъщност те възнаграждава като в мозъка ти се отделя серотонин /някой да ме поправи ако бъркам/.
Благодарение на серотонина изпитваш удоволствието.
При пристрастяванията насилствено караме природата да ни достави удоволствието принудително. Пречим на естествените механизми в мозъка.
Това мисля се отнася за психоактивните вещаства и алкохола само.
За интернет не знам.
Ти каза "нещото ме кара да се харесвам по-малко"... не е ли възможно, по обратния път ако нещо не се харесвам или просто ми е кофти в даден момент да посегна "насилствено да си създавам удовелствието" и така постепенно да стана зависима?



Тема Re: здрасти, Marina :)нови [re: Marina]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано25.04.04 12:45



а аз прочетох много простотия в нет-а, Марина, твърде много за времето което съм тук

closer than appear


Тема Re: здрасти, Marina :)нови [re: Lora_C]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано25.04.04 20:10



Ако простотията която си изчела ти пречи защо продължаваш да я четеш?
Простотия има навсякъде. В нета не е повече от колкото в живота.



Тема Re: здрасти, Marina :)нови [re: Pineapple]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано25.04.04 20:15



Може. Може да е както ти казваш. На мене ми звучи неубедително. Обаче ми е ясно, че е много вероятно просто да се съпротивлявам на истината.
Но аз съм от почти две години в този клуб. През тези две години имах хубави и лоши моменти в живота си, имаше случаи в които не се харесвам много, но и такива в които направо си падам по мене си . Като цяло аз имам хубав живот, Ананасче. Много хубав. Това е лично мое мнение, но то е значещото в случая.
Не те опровергавам с думите си, а се опитвам да ти обясня. Успявам ли?



Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеност [re: Marina]  
Автор CъH (дрямка)
Публикувано25.04.04 22:15



здравей Марина,
сега изгледах "Адаптация" с Никълъс Кейдж и Мерил Стрийп, хареса ми,

та героинята на Мерил Стрийп - журналистка пищеща книга, казва за различните пристрастявания на героя си приблизително следното

причината хората да се пристрастяват към нещо е, че така се омаловажава света до един управляем размер
той пък за пристрастяването си към нета каза
това, което харесвам на компютъра е, че не е като живите неща, не може да ме напусне или да умре

абе филма е пълен само с реплики за пристрастявания и проблеми в общуването и адаптацията,
кажи, че не е синхронност да го гледам точно в този момент

неДоСпИвАнеТо ЗабРанено



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.