Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: здрасти, Loraнови [re: Джeйн]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано24.04.04 16:15



не казвам че кой знае колко сайта съм разглеждала, ама тук покрай задачите в училище поразгледах някои американски, влизах във форуми, в чатове

Е, няма такова нещо като дир

closer than appear


Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Джeйн]  
Автор Pineapple ()
Публикувано24.04.04 16:18



Ти много ме подбуждаш към откровеност , Джейн.
Виж сега...
1. От изброените от теб "екстри" нямам само първата, всичко останало сякаш за мен си го писала.
2. Преди около 2 години пуснах този тест /само че линкът беше с паролата и регистрацията ми готов/ в темата на Блек за пристрастяване към интернет.
Така че теста съм го правила и си знам положението.
3. Моля те да погледнеш в темата на Тео. Ти преди време беше пуснала една тема "Само за професионалисти". Не влязох там понеже не съм. Ти питаше там за нозологични единици. Сега ще се объркам ако кажа за коя болест питаше.
Ако искаш ти ми кажи тук. А ако искаш погледни темата на Тео. Мисля че точно ти имаш какво да кажеш по въпроста. Стига да искаш де. Това не е агитация. Интересно ми е. Съжали се над мен, нали знаеш вече каква съм зависима...



Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Pineapple]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано24.04.04 16:55



коя тема на Тео, че той се поразписва повечко

closer than appear


Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Джeйн]  
Автор reader (отсъстващ)
Публикувано24.04.04 17:14



Да.
Всички негативи на една осъзната зависимост.

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Lora_C]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано24.04.04 17:28



Ами Лорче, всъщност това че си вярваш изобщо не ми пречи. Изобщо.



Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Джeйн]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано24.04.04 17:32



ще ти разкажа нещо от вчера

пътувам аз всеки ден с два автобуса, и преди известно време във вторият виждам една жена висока, доста пълна, с вида охарактеризиращ селската глупачка в руската класика, по филмите, с същия вид и със същият тъпо-отнесен, "не причьом" поглед. Първия път като я видях беше седнала на седалката срещу мен, пееше си нещо, на глас, погледна ме и се изхили-Аз си помислих:"Лелееей сигурно ми се е размазал грима"

Вчера се качавам в автобуса, аз и още една жена, аз сядам пак на тези седалки и виждам тая лудата пак седнала на същото място и пак си пее, не я чувам какво ,защото съм с уолкмен, не чух нищо и от разговора.Другата жена която влезе с мен, седна до нея. И двете са срещу мен. По едно време тая лудата се обърна към непознатат жена и започна нещо разпалено да и

обяснява, като по едно време си отвори устата и започна да и сочи някакъв зъб, който сигурно я боли. Жената се огледа, потърси разбиране в мен, но аз не се засмях, което тя явно очакваше. Лудата продължи да си бърка в устата и настойчиво да я кара да погледне какво и има.
Жената я слушаше, без да казва нищо. Лудата започна да си търка с пръст предните зъби и с тъжен поглед да обяснява нещо. Другата я гледаше, вече разбрала, че тая нещо не е в ред просто трябва да я слуша.

Помислих си

Ами ако всички си казвахме ей така на непознатите, случайно седнали до нас каквото ни е на душата, ама най-искрено...

ами и ако и аз се обърна към човека стоящ до мен и му кажа каквото вчера точно в тогаващния момент ме беше ядосало, ако му бях казала

-Здравей, непознати човече, знаеш ли какво стана днес? Имам презентация по Реклами и момичетата решиха да сме облечени всичките в едни ярко розови блузки, които са в тон с цвета на презентацията, ( хубаво хрумване) и аз сутринта много бързах, и защото цвета е много ярък,

аз нямам такива дрехи и червила съответно, смесвах не знам колко си за да получа някакъв подходящ цвят и се ядосах, и се притесних и си блъснах ръката с червилото в рамката на вратата и го изпуснах, и то се удари точно на блузката отпред и я изцапа...Ужас! Не мога да я сменя, заради презетацията. Сега да се излагам! Много съм ядосана. Не си спомням някога да съм го правила този номер. Как можа точно днес да стане...

Но не му казах...

closer than appear


Тема Re: здрасти, Marina :)нови [re: Джeйн]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано24.04.04 17:34



Този тест го правих навремето когато Ананасчето го пусна. Не си спомням обаче какъв е бил резултата, но щом не го помня значи не е бил нищо стряскащо.
Зависимост казваш. А какво да правя с нея?



Тема Re: здрасти, Loraнови [re: Lora_C]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано24.04.04 23:11



кво му е различното на дира?

IMAGINE...


Тема Re: здрасти, Marina :)нови [re: Marina]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано24.04.04 23:31



знам ли...
терапията на зависимостите е доста трудно нещо. има някакви общи принципи, в смисъл, че трябва да се преструктурират поведенчески модели, ценностна система и разни такива сериозни неща. нерядко това е невъзможно. тези, които са се излекували от дадена зависимост, почти винаги всъщност са заменили един вид зависимост с друг, социално по-приемлив. това например е основата на лечението на наркомания в комуни, организирани и ръководени от католическата църква. излекуваните успешно, т.е. с ремисия повече от 5, някои казват - 10 години, почти винаги са станали сериозно религиозни, т.е., заменили са зависимостта към дрогата със зависимост към религията. това е защото (както немалко психиатри твърдят) в основата на зависимостите има сходни личностови характеристики, нещо като матрица - т.е., има един тип личност, склонна към формиране на зависимост въобще, а каква точно ще бъде зависимостта е резултат на външните фактори - социална и културна среда най-общо казано.

тъй че - търси си друг вид зависимост. вместо нетдрогата, можеш да пробваш с работата - work addiction

IMAGINE...


Тема Re: здрасти, Lora [re: Джeйн]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано24.04.04 23:42



опитах се с разказчето да ти отговоря защо някой хора са пристрастени към нет-а

явно не съм успяла

closer than appear



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.