Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Джeйн]  
Автор izmislitca (just enjoy)
Публикувано01.05.04 17:39



Хъх, очаквах нещо такова, ама друго си е да го прочетеш.
Онова никче, дето още береше душа, като чу тва, рече: "Кажи на Джейн, че винаги съм уважавала прямите хора." После ми поиска клавиатурката, да си напишело завещанието, ама му стигнаха силиците да натрака само това: "Помнете, мили виртуални сестри и братя, и в реала, и във виртуала най-същественото е отвъд интелекта..." и се пресели навеки в директорията My dokuments, където си беше избрало една папка... Преди това ми каза още да предам благодарности на всички във виртуала, че общуването с тях го било доизградило като човек.

Амин!



Сега пък другото никче, каза, че бил дошъл неговият ред - направо тъжна работа.


Редактирано от izmislitca на 01.05.04 17:40.



Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: izmislitca]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано02.05.04 15:03



а?

имало живот след смъртта, обясниха християните?

не, бе - отвърнаха будистите - това е прераждане.

мило никче, кажи самО какво си - дух или преродено?

IMAGINE...


Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Lora_C]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано02.05.04 15:19



изобщо не отричам значимостта на неткомуникациите, напротив, мисля, че те са изключително важни не само за личността, но и за обществото. преди малко писах нещо в друг клуб точно за това:

тема
Alison
Модератор

Медиците в Либия

Давам линк, където ако желаете можете да изпратите писмо в тяхна
подкрепа онлайн:

http://www.vsekiden.com/medici.php

Друг вече е въпросът доколко лично вярвате в смисъла на такива инициативи, но всеки сам за себе си чувства нещата...

Джейн
Активен потребител

Добавено: 02.05.2004 12:39:22
за мен смисълът на подобни инициативи е не толкова постигането на декларираната им цел, а съзряването и консолидацията на обществото - нещо особено дефицитно и необходимо в сегашната БГ.

и още нещо - крачка в посока "глобалното Интернет общество". мрежата дава огромни нови възможности на хората да бъдат граждани. наднационалните акции на антиглобалистите биха били немислими без Интернет комуникациите, позволяващи на хора по цял свят да се обединяват зад мисли, идеи, каузи и да се организират за колективни действия. по-малко известна у нас е наднационалната виртуална общност на защитниците на животните, които са оценявани от консервативните политически кръгове също като потенциална стигаща до екстремизъм заплаха за уютничкия им подреден свят.

ако в БГ се появят подобни Интернет общности и движения, мамка ми ако не стана виртуален екстремист

ти, като убеден привърженик на неткомуникациите, би ли ги използвала не само за контакти с приятели и познати, а и с непознати в името на кауза?

IMAGINE...


Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: izmislitca]  
Автор Ay,ти (мъртва отдавна)
Публикувано02.05.04 15:17



Да не самоуби Астерикса? Брех, а минаваше за мъжко…
Е, голям праз, в нета всичко е толкова измислено и виртуално, т.е. ефирно.



Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Джeйн]  
Автор izmislitca (just enjoy)
Публикувано02.05.04 17:47



ами... преродено духче




Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Ay,ти]  
Автор izmislitca (just enjoy)
Публикувано02.05.04 17:49



нямам нищо общо с Астерикса,
онова последното - да, позна.




Тема Re: дали правя разликанови [re: reader]  
Автор Pineapple ()
Публикувано03.05.04 10:03



Не се извинявай!
Ти сега ми показа ?...
или ми демострира?
може да не ми отговаряш, ако не ми отговориш ще съдя само по знаците, които си ми оставил...




Тема Re: дали правя разликанови [re: Lora_C]  
Автор Pineapple ()
Публикувано03.05.04 10:20



Разбрах те , Лора.
Знак за равенство има да , но съвсем схематично.
Има в онзи контекст, че не можеш да си оставиш окраската и емоциите преди да се конектнеш и да влезеш начисто във виртуала. Ти си си ти и толкова...със всичките си комплекси и недостатъци, достойнства и очаквания.

Знак на равенство няма , когато става дума за показване на чувства.
Ох, сега и аз ще се разпростра, дано имаш търпение.
При едно реално общуване с непознат човек винаги има няколко етапа...Преди да се изразят чувства има изразяване на мнение, споделяне на мнение, ...следва настроение, споделяне на същото и чак тогава може би чувства.
Във виртуала можеш да разместиш местата.
Когато СъН влезе и каза "Обичам те" не че не се стреснах, но ми стана особено приятно. Признавам си.

Казваш има нещо нередно.
Добре може и така да е.
Ако това разрежда напрежението?
Ако създава атмосфера , в която се споделя по-лесно?
... ако има настроение , което те активизира?
... ако вече веднъж е направено и се превърне в нещо като традиция? в установен начин на общуване /затова ти дадох примера с гейовете, които всъщност не са такива/
Аз например не бих написала любовна бележка на никого.
Не мога.
Стягам се.
По-лесно ми е да пратя целувка на някого тук.
По - безопасно се чувствам.
Ето. Демонстрирам ти чувства.
{}
Лесно е. Ти казваш нередно. Може би си права.
"чувствата са нещо съкровено, лично и интимно между двама човека "

А сега да те питам какви са тия красиви песни , които слушаш, кажи де!


и да ти кажа, че нямам нищо против да ми напишеш 5км постинг.



Тема Re: дали правя разликанови [re: Pineapple]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано03.05.04 13:05



аз съм го писала едно време, отношенията мъжду хората са различни и са "както си ги направят"

писах и тогава , имах един състудент, който всеки път когато ме видеше, мен и приятелките ми, казваше с една усмивка до уши:

"-Здрасти, миличко! Какво си прайкаш? Дай на батко една целувка" и на мен и на приятелките ми

ама разбира се , че ми е било приятно, доколкото и той е човек с голяяяяямо чувство за хумор
прави го просто така, прави го не със всички, но с поне 10 от състудентките му

ами характер

прави го доброжелателно, приятно, весело и никога не съм че чувствала обидена от такова отношение

но

да ми се пишат сладки думички, да ми се правят комплименти и дават високи оценки относно моите писателски възможности САМО защото някой си мисли, че вдигайки ми нет-самочувствирето, ще ми вдигне реалното...глупости

като например Джейн в Споделено ми беше писала, нещо от сорта:"Лора, много държа да прочета мнението ти по въпроса..."....?!?!?! и даже ми беше определила ден, в който трябваше да и го напиша
написах го
но....


дълго е , много дълго , твърде дълго даже за писане е

но

мразя да ме правят на по-глупава от колкото съм,
както и аз не го правя за другите тук

и аз мога например днес да ходя след всичките ти постинги и да въздишам виртуално, Ах, колко си умна, Ах, само ти ме разбираш, Ах, колко ми изглеждаш виртуално красива, ах, колко много си ми интересна, Ах...

ще ти стане ли по-хубаво?

никога не допускай фалша в отношенията си и виртуално и реално, с хора които ги имаш като приятели

аз съм пристрастена към нет-а, мисля че е смешно да го отричам

и нито го смятам за срамно, нито за нещо, от което трябва да се отървавам

на мен това ми харесва!

closer than appear


Тема Re: дали правя разликанови [re: Pineapple]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано03.05.04 13:33



и ако си мислиш, че си мисля, че някой ще се плесне по челото или "ще се почеше с молива по темето"- това е цитат, но ми хареса като описание

и ще си каже "Брях, дай повече да не правя така с Лора"

няма да стане, ами какво да се прави...тук е нет-а, аз се съобразявам с него, не той с мен

но искам да знае, че зная ...

closer than appear



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.