Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: izmislitca]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано01.05.04 04:52



положението е безнадеждно и е най-добре да го знаеш:

налице е прогресивен разпад на висшите виртуални функции и регрес към нисшите реални такива. неизбежният изход на заболяването е фатален: изчезване на виртуалната личност, остава само простаят й реален носител.

на този стадий заболяването е нелечимо.

амин!

-----------
ае опечалените да фърлат цвекетата върху ковчего, че требе да го ровиме! нема висим цел ден на тва слънце!

IMAGINE...

Редактирано от Джeйн на 01.05.04 04:55.



Тема дали правя разликанови [re: Lora_C]  
Автор Pineapple ()
Публикувано01.05.04 09:14



Не.
Не правя разлика.
Показване на чувства=Демонстриране на чувства.
Ти ми обясни.



Тема Re: да ама нещо не се връзванови [re: Marina]  
Автор Pineapple ()
Публикувано01.05.04 09:15



Обещавам,...
няма повече



Тема Re: дали правя разликанови [re: Pineapple]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано01.05.04 11:36



нали щяхме да слагаме знак на равенство между реала и виртуалната реалност

сега слушам една от най-красиите песни, които някога съм чувала, мога да ти изпише 5 км постинг по въпроса, ама ще гледам да се огранича

та

били сме влюбени с един човек в колектив, естествено, че всички знаеха, била съм в колектив, приятели, и двама се обичаха и всички го знаехме, но никога не са се демонстрирали чувства

чувствата са нещо съкровено, лично и интимно между двама човека

ситуацията , която ти дадох, ако имаме да си кажем нещо по-така, ще отидем настрани от хората, ако ли не ще е някоя бърза целувчица и нещо казано на ухо, набързичко, но не и пред всички

Марина и ПЪТик си имат опция за бележки, нали? Ако толкова искаха можеха да я използват, тук , това е начина

в демонстрацията на чувства има винаги нещо нередно

затова я питах

и обичащата Марина, говори съвсем вяло за него ...

това си е тяхна работа


питах веднъж в клуб любов, ще питам и тук

Случвало ли ти се е да чуеш как влюбена жена говори за мъжа , който обича?

closer than appear


Тема Re: дали правя разликанови [re: Pineapple]  
Автор reader (отсъстващ)
Публикувано01.05.04 12:08



показване на чувства - само на теб :)))
демонстриране на чувства - пред целия останал "свят" :(((

(извинете за намесата)

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: дали правя разликанови [re: reader]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано01.05.04 12:39



какъв е смисъла да се демонстрират чувстава, за да ги разбере "целия свят"

closer than appear


Тема Re: дали правя разликанови [re: Lora_C]  
Автор reader (отсъстващ)
Публикувано01.05.04 12:46



според мен никакъв

освен ако, убеждавайки света, се опитваш да убедиш и себе си

If you're leaving, close the door. I'm not expecting people anymore.


Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Lora_C]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано01.05.04 12:57



за първи път чух за net addiction през 1998 г., когато един американски съд осъди една майка и й отне родителските права. по сигнал на съседите полцията бе нахлула в дома й и открила ужасяваща гледка: заринато с празни кутии от кола, пици, опаковки, фасове, мръсни дрехи и... изпражнения на двете й деца - на 2 и на 5 години, които се валяли в нея. майката седяла с безумен поглед зад компютъра. осъдиха я за това, че не полага грижи за децата й и й й гиотнеха. в хода на делото беше определено, че става дума за нет зависимост.

съгласна съм, че е нелепо да кажеш на приятелката си "зависима съм от теб, затова няма да се виждам с теб". но нима не е също нелепо когато се виждаш с нея, да мислиш за нет ("ох, като свършим, довечера вкъщи ще вляза в нета", "кого ли щес рещна довечера в нета", "трябва да видя какво ново в моя форум" и т.н. нима не е нелепо жената ти да те пита какво правиш непрекъснато късно вечер зад компютъра, вместода си говорите, да гледате тв и т.н. и да се напряга и сърди. нима е не е нелепо да продължаваш да тракаш зад компютъра с ясното съзнание, че ще отидеш на работа ще си със зачервени очи, недоспал и уморен? нима не е нелепо да отлагаш нещо, което знаеш, че е необходимо да свършиш, само за да влезеш за малко в нета? и да още по-нелепо - влизайки за малко, да оставеш с часове. нима нее нелепо да изпитваш чувство на вина, че и този път си стоял до след полунощ, въпреки че си си казал, че няма да го правиш вече? няма да продължавам с изброяването на още симптоми на зависимостта - тези, които я имат, ще се познаят.

накрая: зависимостта се базира точно на харесване - харесва ти хероинът, харесва ти алкохолът, харесва ти хазартът и още колко неща ит харесват...

IMAGINE...


Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Джeйн]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано01.05.04 13:24



НЕ, Джейн, не е

гледах реклама на един сайт, не ми се отвори, не знам защо, трябва да опитам пак, та в учебника картинката беше с един голям билборд, на който пише

Всеки час прекаран в Интернет е час загубен за гледане на Телевизия

Редактирано от Lora_C на 01.05.04 13:28.



Тема Re: Интернет злоупотреба и Интернет пристрастеностнови [re: Джeйн]  
Автор Lora_C (encaged)
Публикувано01.05.04 14:40



и още нещо, Джейн,

в залата, в която и аз пиша има 100 компютъра, преди да забранят чат, месенджери и т.н. само като минех покрай компютрите можех да видя че всеки почти, ( главно момичетата) са на месенджери, други пишат емейли

т.е. всеки като седне пред ПС първо си отваря емейла, предполагам и ти така правиш, включва си месенджера и после си започва работата, която има да върши на Компютъра и си чати едновременно...всички правеха така

Мисля, че най-важната причина Интернета да е толкова популярен е възможността аз комуникации между хората, иначе вътре щеше да е интересно колкото във всяка библиотека

closer than appear



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.