Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Питане....нови  
Автор Drona (чирак)
Публикувано24.01.04 17:36



Поклон на тукашните клубари.

В един друг клуб завормихме дискусия и навлязохме в тема, която е чужда на компетенциите ни и поради това си позволявам да ви занимавам със следното питане: "какво е да си психически нормалне?"

Предполагам че някога и някъде тук сте дискутирали това, но за съжаление тия ваши дискусии са ми недостъпни. Поради това предваритеоно благодаря на всеки, който отговори на този ми въпрос.





Тема Няма такъв филмнови [re: Drona]  
Автор Gatsby© (МногоГамен)
Публикувано24.01.04 17:45



Няма "нормален". Тва не е и точно или научно понятие.

"В един друг клуб заформихме дискусия и навлязохме в тема, която е чужда на компетенциите ни....."

Хе-Хе. В този клуб се дискутират ИЗКЛЮЧИТЕЛНО теми ЧУЖДИ на компетенцииите на участниците

нямаш шанс - използвай го



Тема Re: Няма такъв филмнови [re: Gatsby©]  
Автор Диaнa (rebel)
Публикувано24.01.04 17:49



Може би те имат предвид понятието "психично здрав"?

Это я, почтальон Печкин. Принес журнал “Мурзилка”.


Тема Моженови [re: Диaнa]  
Автор Gatsby© (МногоГамен)
Публикувано24.01.04 17:51



ама що е психически здрав?
психически стабилен ми се струва по-удачно

нямаш шанс - използвай го



Тема Re: Питане....нови [re: Drona]  
Автор Ambro ()
Публикувано24.01.04 18:00



състояние, при което всички протичащи психични процеси и системи в индивида са адаптирани и уравновесени с околната среда

*психична адаптация регулативна функция, уравновесяване с околната среда чрез съответно равнище на психическа организация. В зависимост от индивидуалния праг протичат различни психични процеси /норма/.когато този праг е надвишен, това води до абнорма и нарушение. Например при неудовлетворяване на някоя потребност, то психична адаптация не е била постигната. Нарушението на нормата - псих. дезадаптация.
*околна среда това е само тази част от действителността към която се налага да се съобразява индивида. Всеки индивид има собствена околна среда в зависимост от начина на живот, семейна среда../т.е.психогенезата, социогенезата и соматогенезата/

Липсата на психично здраве означава някакво нарушение, което не е непременно болест



Тема Re: Моженови [re: Gatsby©]  
Автор Диaнa (rebel)
Публикувано24.01.04 18:02



Не знам, нямам понятие от психология...Докато следвах философия, хиляди пъти чувах предупреждението: "Пазете се от психологизиране!"...

Это я, почтальон Печкин. Принес журнал “Мурзилка”.


Тема Re: Питане....нови [re: Ambro]  
Автор Диaнa (rebel)
Публикувано24.01.04 18:05



Явно става дума за един вид адекватност...

Это я, почтальон Печкин. Принес журнал “Мурзилка”.


Тема Re: Питане....нови [re: Диaнa]  
Автор Ambro ()
Публикувано24.01.04 18:13



своевременна, съразмерна и адекватна :)

изисква се сериозна база от гледна точка на психичните познания за определяне на това - кое е в норма и кое не е
да се установи начинът, по който се дезорганизират психичните адаптивни системи и до какви отклонения се достига от гледна точка на критериите за правилно уравновесяване



Тема Re: Питане....нови [re: Ambro]  
Автор Диaнa (rebel)
Публикувано24.01.04 18:19



Според мен не е толкова важно да се установи кое е в норма, а да се дефинира нормата.

Это я, почтальон Печкин. Принес журнал “Мурзилка”.


Тема Re: Питане....нови [re: Диaнa]  
Автор Ambro ()
Публикувано24.01.04 18:24



а според мен си любознателно и амбициозно момиче и си заслужава да помислиш върху това
един вид задачка за през нощта




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.