Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За детската агресиянови  
АвторИлoнa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 13:29



Здравейте на всички! Синът ми ,който е в 8 клас, постояно се подлага на тормоз от страна на неговите съученици, и понеже е по-слаб физически не може да им се упре. Вече не желае да ходи на училище,иска да го преместя.Как да постъпя правилно? Дали наистина да го преместя в друго училище или да настоявам да опитва да се справи с положението,да не бяга от трудности?



Тема Re: За детската агресиянови [re: Илoнa]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано09.11.03 16:19



поговорете с у4ители, директор, родителите на децата и със самите деца, ако не разбират от дума ги нашлапайте калпазаните, 4е друг път да си държат юмру4етата дале4 от сина ти.
Давай кураж на сина си
!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: За детската агресиянови [re: Илoнa]  
Автор aндoнчo (интересен)
Публикувано09.11.03 17:40



еми щом не му се ходи повече на училище и не може да им се опре физически малко трудно ще му е сам да преодолее тоя проблем, не че е невъзможно ама с твоя помощ нещата ще станат най лесно, не бива да го оставяш сам да се преодолее подобен проблем, той за да не му се ходи на училище явно се е отказал или се чуства слаб в тая ситуация. Най добрия случай който може да стане е да се получи така че повече да не го закачат. Щом е 8ми клас не мисля че трябва да се гледа като на дете, и че има някакви си децки проблеми това са си малко пубертетски или тийнейджърски истирийки което му го правят. На мен също ми правиха някакъв тормоз когато бях 8ми клас и ми беше наистина много гадно някакви си идиоти които вобще не ме интересуват да ме бъзикат, и физически да ме потормозват от време на време в междучасията. То си води и до страх цялото това нещо , прави те и малко комплексиран ниско самочуствие и т.н. много е гадно това нещо доста добре го знам, след като завърших 8ми клас кандидатствах по диплома в едно по елитно училище и нещата се пооправиха, макар че и там в началото имах някви проблеми но от по различнмо естество по скоро псих. тормоз но и той се свърши след като споделих с майка си, казах и на класната, майка ми говори с класната и така се оправиха нещата.
Значи ти като родител можеш в частен разговор с класната да кажеш за какво става въпрос и тя да застави момчетата или техните родители с този тормоз да се спре, все пак синът ти отива на училище а не да търпи нервите на някакви пубертетчета, тия същите нямат право да се държат така и няма как да не спрат, нищо няма да им стане ако престанат даже може да ги накажат по някакъв начин (или да ги изключат) не на тях трябва да се дава предимство а на тия които искат да учат и не пречат никому, никаква толерантност към такива ако питаш мене.
Просто с един разговор с класната ( ако е нужно може с директорката) нещата от раз може да се пооправят , и сина ти да не се притеснява има си някакви човешки права в крайна сметка много по спокойно ще му е като не го закачат . На тези да не им обръща много голямо внимание и това е, да си общува и да си излиза с тия със които се държат приятелски и не се закачат.
Мисля че добре е направил че е споделил с тебе и също мисля че такива неща малко трудно се споделят ако не са станали нетърпими, знам го от личен опит.
За смяната на училището е малко по особено, зависи дали тоя осми клас го кара като основно образование в някое слабо училище или е бил прет в някоя гимназия след кандидастване след 7ми клас. Ако е първия случай така или иначе ще му предстои смяна на училище. Моя съвет е да се ориентирате към някое по котирано: може някой техникум или по добра гимназия. По принцип във по добрите училища тия инциденти са рядкост, там самите ученици са по сериозни и са влезли да учат а не да се закачат, и там понякога се случва да се обиждат и закачат но е рядко, а и нали ти казах как най бързо се разрешават проблемите само се казва на класната и готово. Освен това стане ли 10-12клас тия закачания съвсем отшумяват, самите ученици стават по разумни и улегнали. Значи може да обсъдите какво може да се напарви при сегашното положение, тия закачания да спрат да изкара в това у-ще 8 клас и после да кандидатства някъде, ако много иска да се маха от това у-ще и не иска да го посещава може да го преместиш, но според мене ще най добре да се опита да остане до края на 8 клас,а не да се мести в средата на годината. Все пак съобрази се с неговото мнение защото в случая то е важно.
Ако е бил прет в някоя гимназия след кандидастване след 7ми клас, и не му се остава там по добре ще е да се опита да остане отколкото да се мести, но ако толкова иска да се мести премести го.

На настоящия момент може да му кажеш на тия които се закачат или го тормозат да не им обръща особенно внимание, да ги гледа като недостойни неговото внимание, почнат ли нещо да го закачат да каже нещо от сорта на: аа оставете ме, не съм дошъл зареди вас тука, ще кажа на класната... колкото да го оставят иначе си правете това което трябава и успех !



Тема детската агресия не пада от небетонови [re: Илoнa]  
Автор arte ()
Публикувано09.11.03 22:28



Пишеш, че синът ти "се подлага" на агресия...какво е това което подлага...с какво предизвиква поведението на другите...агресията е ре_агиране...помогни му да рефлектира, а не да получи наготово решения и то механични; в следващото училище ще има подобни проблеми ако той самият "остане същия"...



Тема Re: За детската агресиянови [re: Илoнa]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано10.11.03 14:18



Андончо много хубави неща е написал.
Малките често се случава да са големи гаднярчета, но вземи мерки и сина ти да не се държи като жертва, защото точно такъв тип хора се избират за тормоз.
Прати го в школа по карате или нещо подобно. Там със сигурност пак ще яде бой, но и ще научи много за това как да бъде мъж, а не мамино детенце.



Тема Re: За детската агресиянови [re: Илoнa]  
Авторoтpoвeн (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 10:58



Страхува ли се от съучиниците си или само го бият!?
Защо го бият-
1.Защото ги дразни-с какво ги дразни?
2.Защото е свикнал да го бият!
3.Защото когато някой негов "съученик" е ядосан си изкарва яда на него!
4.Защото няма приятели който да го защотят.Вие подбирали ли сте му приятелите?

otrowen@gbg.bg
Защото личното е Ценно и личното ни пази!



Тема Re: За детската агресиянови [re: lmBlack]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано12.11.03 11:01



ммм..., това за бойните изкуства едобра идея!



Тема Re: За детската агресиянови [re: Илoнa]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано12.11.03 11:14



О, при всички положения трябва да им надвие! Ако още отсега почне да подвива опашка, то кво ли ще стане по-нататък! Не знам точно защо го малтретират, но явно защото е по-различен с нещо от тях!
С КАКВО ???
Аз също препоръчвам спорт, особ. бойни изкуства! Хем ще му е интересно, хем ще заякне, хем ще им даде да се разберат! Мисля, че при всички положения е по-добре той да си излива яда върху съучениците си, с бой ако е нужно, отколкото да го насочва навътре!
А в случай, че училището не е добро, а той е по-интелигентен от останалите деца /не знам дали е така/, то следва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО преместване в по-добро такова. Познавам умни и добри деца, които в резултат на пребиваването си в неподходящо училище, с по-посредствени питомци, почват да прихващат лошото от тях и изостават!



Тема Re: За детската агресиянови [re: Lili_Лили]  
Авторriff-raff (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 11:33



да ве, много интелигнетен... и откъде ще дойде? сигурно от майка му?!
Я я виж и нея, и aндoнчo...
* "Синът ми ,който е в 8 клас, постояно се подлага на тормоз от страна на неговите съученици" - употреба на страдателен залог! (ама явно сина й сам се подлага на тормоз)
* упре - с 'у', моля ти се...

* "някакви си децки проблеми"

...
кой го знай и него къв е смотльо...
трябва да знаеш, че децата (ако може да се каже че в 8-ми клас са все още деца), въпреки привидната им жестокост, най-открито и без каквото и да е лицемерие показват справедливото си отношение към света...



Тема Re: За детската агресиянови [re: riff-raff]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано12.11.03 12:08



това, че майката е определен тип човек съвсем не означава, че синът й не може да е съвсем друг човек! Не говори глупости без да знаеш конкретните факти!
И децата също като възрастните могат да бъдат несправедливи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.